Najdi forum

Trema pred valeto

Pozdravljeni! Letos imam valeto in imam grozno tremo ,ko pomislim na valeto mi postane slabo in neprestano mislim na to. Veliko krat imam tremo pred javnimi nastopi a za valeto je trema največja. Sisi se neumno ampak bojim se da bom na valeti od treme bruhala kar je najhujse kaj se lahko pred vsemi zgodi. Na valeto moram iti saj je moj plesalec dober prijatelj in ga nocem pustit samegq. Hvala za odgovor in pomoc. Lp

Hojla!
Tudi jaz sem deveti in imam valeto. Predlagam ti, da ne misliš toliko na to, kaj gre lahko narobe, ampak se skoncentriraš na kaj lepega npr.: Kakšno lepo obleko in frizuro boš imela, kako se boš zabavala s prijatelji,…
Če te skrbi, da ne boš ok plesala je najbolje, da dodatno ponavljaš koreografijo, tako, da zagotovo ne boš pozabila. Ko boste plesali vas bo pa itak toliko, da se napak sploh ne bo opazilo, pa še nihče razen tvojih staršev te ne bo gledal, ker gledajo itak vsi starši samo svoje otroke in sploh ne bodo pozorni nate, tvoji sošolci pa tudi ne, ker bodo imeli svoje skrbi. Če se zmedeš je najbolje slediti soplesalcu, če ta ok pleše (jaz tako vedno naredim, če se med vajo zmedem). Tudi jaz imam veliko treme pred govornimi nastopi, ali plesnimi nastopi (treniram ples), ampak se mi do sedaj še ni zgodilo nič groznega in tudi tebi se ne bo. Sem pa na YouTubu našla tudi veliko vaj za sproščanje, še posebaj dihanje, ki bi te mogoče umirile.
Upam, da je moj odgovor vsaj malo pomagal!

New Report

Close