Najdi forum

3 Dec 2017 14:12

Pozdravljeni,
Mene pa nekaj zanima. Partnerka me je prevarala. Od tega je 2 meseca in pol.
Hodima tudi k terapevtu. Ona je s tem najinim prijateljem, ki me je orevarala z njim in v katerem zivimo v iztem bloku prekinila.
Ona se Trudi da bi odnos resila.Zelo se je soremenila.postala je bolj odkrita, povedala mi je vsako podribnost glede prevare.Kak dolgo,kdaj,kje,vse.Jaz sem clovek ko je hotel vedet vsako podrobnost. Seksala sta 2x.pred tem pa sta si se pisala leto dni o fantazijah.Kak bi keri kerega seksal.
Zakaj je to naredila.Vsec ji je bilo,da je nekomu bila vsec,da je nekoga privlacla, ga vzburjala.Jaz ji nisem daval pozornosti.Odbijal sem jo,ko me je hotela objet sem se izmikal.
Ona pa ze ma od malega probleme z samopodobo in z svojimi starsi ker se je vedno pocutla manjvredna.Potem pa se je to dakje se pocutila v najini zvezi.Nato ji je ta sosed zacel pihat na duso.Kak je lepa,kak si jo zeli…In je cez cas podlegla.
Za prevaro sem izvedel jaz.Pogovorila sva se.Jaz sem jo psihicno utrujal z vprasanji in jo matral z vsebino o prevari.
Vem da sem si znova in znova ko sem se vrtel okoli prevare si zadal nove rane.Se s tem nisem mogo zdravit.Vtuskale so se mi v spomin te predstave.Trudil sem se in se še preusmerjat misli.
Zanima me kak naj uspesno se vorim s tem,da mi bo za odnos pomembna sedanjost.Da vem da lahko zgradima boljse temelje, boljsi odnos.Padel sem tudi v depresijo zaradi prevare.Pristal na antidepresivih, shujsal 9 kg v 2 mesecih.

Mislim da zaradi moje samopodobe se skozi sprasujem v glavi:
Je bil on boljsi,lepsi,jo je boljse poseksal,mel boljsi penis,je bila zaljubljena, ji je vec pomenil kot jaz, bi se seks trajal,ce nebi izvedel…s temi vorasanji jo veliko krat utrujam.Skozi jo sprasujem.Govori mi,da sem jaz boljsi,da je bila sipka,da je naredila napako,da ji ni nic pomenil.Da sem vedno jaz bil boljsi in lepsi.
Ko mi te stvari govori imam v sebi dvome.Ti dvomi mi povzrocajo tesnobo in bolecino.Saj ji ne morem verjet da sem bil boljsi,ker imam v sebi dvome kao saj mi ne uoa rect da je bil boljsi,da me nebi prizadela.Pa ceprav je odkrita zdaj in se trudi za odnos.
Terapevt mi je rekel da se prevara je zgodila in da to ni vazno kaj je bilo.Da nenehno vrtenje okoli vsebine prevare in okoli tega kar mi je ze 100x povedala ni ne povzroca zdravljenja.Da mofema delat na odnosu od zdaj naprej in na sebi.
Mislim ce bi verjel v sebe,da sem jaz top, da bi mel vredu samopodobo me to ne bi tsko utrujalo in povzrocalo tesnobe.
Kak si naj pomagam,da se posvetim sedanjosti, da si povecam samopodobo?
Kak naj si te predstave in vsebine izbijem iz glave?
Rad bi resil odnos.Obenem pa trpi tud moj ego,da pa jo je imel drugi, da ji je drugi vec pomenil.Prosim,ce mi lahko daste kaki nasvet kako se s tem soocat.kak bom lahko zazivel normalno in resil odnos.Res bi ga rad resil.S partnerko sva skupaj 11 let. Imava 2 otroka.3 in 6 let.Ljubim jo in bi rad resil.A nevem kako se soocit s tem kaj imam v glavi.Kak s samopodobo da jo bom pridobil in si bom rekel, saj pa jaz sem najboljsi.Jaz sem top..veste za kake dobre knige v slovenscini kaj prebrst da se s tem soocam?
Prosim tudi za vase mnenje in pomoc.

Lepa hvala

Pozdravljeni,

žal mi je za prevaro, ki ste jo doživeli. Razumem, da vam je bilo hudo in da vam še vedno je. Vseeno menim, da je prav, da poslušate svojega terapevta in res ne vrtate po preteklosti več kot je nujno. Nenehno brskanje po preteklosti namreč pomeni vedno novo odpiranje starih ran. Nekaterim ranam pa je dobro pustiti, da se zacelijo.
Pravite, da želite rešiti odnos, hkrati pa želite tudi izboljšati svojo samopodobo. Kako izboljšati samopodobo vam bo verjetno znal pomagati terapevt. Glede nadaljevanja partnerskega odnosa pa je potrebno tudi kar nekaj dela. Mogoče se odločita za partnersko svetovanje in terapijo v kolikor sta se odločila, da vajin odnos nadaljujeta. Vsekakor je v vsakem primeru prav, da razčistita o tem kar je bilo in nadaljujeta v sedanjosti. Ostala bosta namreč starša tudi če partnerstva ne bo več. Zavoljo tega je prav, da se potrudite izstopiti iz začaranega kroga.

Knjig o samozavesti je zagotovo veliko tudi v slovenskem jeziku, https://www.google.si/search?client=firefox-b-ab&dcr=0&ei=7yUlWqz8LITJgAbDirjYAQ&q=knjige+za+dvig+samozavesti&oq=samopodoba+kn+jige&gs_l=psy-ab.1.0.0i71k1l4.0.0.0.115770.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0….0…1c..64.psy-ab..0.0.0….0.qcsbEtCXvh8
Želim vam vse dobro,
LP,
Bernarda

Hvala za odgovor.

Tud terapevt mi govori da naj ne brskam nazaj.Da naj ne sprasujem o prevari.Mi je ze vse povedala.Obiskujema partnersko terapijo.
Meni je problem ker je toliko dvomov v meni noter.
Ko mi ona nekaj rece za prevaro kak je vilo ji ne verjamem.
Na zacetku ko sem izvedel za prevaro in sva se pogovarjala o prevari. mi je rekla da ne more rect da je seks z njim bil slab.Bil je dober.Ocenila ga je celo na 3/4 od pet.
To je govorila 14 dni.Zdaj ma mi govori da je seks bil zanic.Da se je pocutila kot objekt.
Da je pricakovala,da glede na to kak ji je pisal kak bo,da bo to top.In je imela prevelika pricakovanja potem pri seksu.Pa se vest in vse jo je pekla.Sam zakaj pa je potem sla se en krat seksat z njim.
Zakaj gres pol se 1x,ce je seks zanic.Ce te pece vest.Ves da je to narobe.?

Pisala sta si tudi za tretjic da bi seksala.On je reko da ce bo moznost da se bosta.Ona je pisala da ja.Ceprav mi je pol rekla da mu je mogla pisat da se bota seksala,da nebi zgubla tega pisanja,ki jo je hranilo.Ji dvigovalo samozavest.Pravi da je bil seks nujno zlo,da ne zgubi pisanja.
Pisanje je trajalo eno leto.Vmes sta si posiljala ogromno intimnih slik in videjo kjer se ona in on samozadovoljuje.
V meni je polno dvomov.

ZAkaj mi je rekla prvo da je seks bil dober,zdaj pa mi govori da je bil zanic?

Zakaj je sla se 1x,ce je bil seks zanic?

Ziher bi se trajala njuna romanca,ce nebi jaz zvedo za prevaro?ona pravi da nebi vec

Pisala sta si za tretjic.On je studiral kak bi se dobila.Da bi si vzela oba dopust in sla v hotel.Ona je rekla da do trerjic ni prislo.Da nista sla nikamor.Peisegla mi je na otroke.
Spet dvom v meni.Moj ponos trpi.Logicno razmisljanje da pa ce si celo leto z nekom pises pa ves da mas sanse da seksas.Zakaj bi cakal celo leto letos do junija da bi seksal.In to samo 2x.

Kak naj ta moj ponos razbijem.Zakaj mi je prvo rekla eno potem pa drugo.

Zdaj mi skoz govori,od prevare dalje da sem jaz top.Najlepsi,najboljsi,da me ljubi.Ja zakaj pa te to nisi mela prej v glavi.

Dvom imam tudi glede penisa.sem jo vorasal ce je mel boljsega.Da jo je bolj zapolno.Je rekla da ne.Da njej je moj lepsi.Ka k ji naj verjamem.Zakaj ji ne verjamem?
Na zacerku je rekla da jo je njegov penis privlaco.Ker je bil malo vecji in debelejsi.Da si je rekla da ma dober penis.

Zdaj pa mi govori da ni je vzburjal pesnis.da jo je celotno pisanje vzburjalo.Ne samo penis..Spet ne verjamem.

Govori da ni bilo custev v seksu.da se je pocutla kot objekt.Da je hotla pac ugajat.Da pokaze da ona je top.
Seks pa je bil zanic.Saj pa tud ce ni bilo custev sem ji rekel je mela penis v sebi.Jo je penis zapolno.in je ziher moglo ji pasat.Pa se vecji in debelejsi je bil.

V meni je polno dvomov.Ego trpi.Ponos.Cutim tesnobo.Sem na antidepressivih.
Ne razumem zakaj ne morem dalje.SE vrtim v krogu.Pa se je spremenila.Hoce samo mene.Z njim je prekinila.
V glavi imam da mam ziher jaz prsv.Da je blo vse tak kak si jaz domisljam.tudi ce mi rece da ni bilo tak.Jaz logicno razmisljam in mi ne more bit logicno tak kot ona rece.
Kot da hocem met prav.Da se hicem mucit.
Preusmerjam misli ko dobim flashbacke.A mi iz podzavesti pridejo.
Mam v glavi da pa sta se menila za tretjic.Da bi sla nekam v hotel.Da sta se dobila in sla.In se tam celo dopoldan in do konca sluzbe seksala.Prav vidim ju.Ona mi govori da nista sla.Da je bilo samo 2x. In to pri nama v kopalnici.Da mi priseze na otroke.Kaj ce laze.Pa je vseeno prisegla na otroke.

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni Elegi,

vidim, da se prav mučite s temi vprašanji kako in kaj okoli intimnosti, ki se je zgodila. Mogoče je prav, da si pustite malo časa, da spustite vse skupaj. Ta trenutek se namreč zdi, da vam nekako ne uspe prekiniti toka misli, ki so vezane na to. Mučite pa sami sebe ( in če nenehno sprašujete isto svojo partnerko potem tudi njo mučite in se ni za čuditi, da vam bo pač naslednjič odgovorila drugače, pač v skladu s tem kar meni, da bi želeli slišati- vsekakor pa tole ne služi napredku v odnosu ampak vaju oba izčrpava).
Dobro je, da imate terapevta in pravite da tudi partnersko svetovanje. Veliko je tudi na vas. Dobro bi bilo, da se ukvarjate z otrokoma in to čim manj obremenjeno z dogodki okoli partnerkine prevare. Poskušajte biti prisotni tukaj in zdaj, ko ste z otrokoma. Zaslužita si to in nič nista kriva za stvari, ki se dogajajo med vama s partnerko.
Zanima me tudi koliko časa že jemljete antidepresive in če čutite s tem kakšno izboljšanje?
Oglasite se še,
vse dobro, LP
Bernarda

Hvala za odgovor.
Antidepresive jemljem zdaj od 16 novembra.
Boljse je toliko da lahko vsaj funkcioniram cez dan.Da mam mogoce malo vec volje do sluzbe in vsega.Ni se cisto ok.Ocitno se niso prineli tak kot bi mogli.Jemal sem prvo 200mg,zdsj pa mi je psihiater zmanjsal na 100mg,ker sem custveno otopel.

Ona mi je rekla da je na zacetku prevare ko sem zvedel mi rekla da je bil seks dober ker je bila v soku.Da je odgovarjala v soku in ni toliko predelala prevare.Da pa ko se je zacela v sebe poglabljat je ugotovila da pa je mu bila kot objekt.Pricakovanja so bila vecja kot je potem bilo.Je rekla da pisat je znal vrhunsko kak bi jo poseksal in kak bi blo, ko pa je prislo do realizacije pa je bilo katastrofa.Pa sem jo vprasal zakaj je sla potem se 1x.Pa je rekla da zato ker sta si pisala,ker je on reko da bo drugic boljse,ker prvic ni mel cist trdega in nista mogla nekaj dolgo.Tud on je potrm koncal z roko njej gor po obrazu.Potem pa jo je vprasal kak ji je bilo in je ona rekla da vredu.Da mu ni mogla napisat da pa je bil zanic.Da potem ji je pisal da bo drugic boljse in jo je zanimalo ce bo drugic res to kar je obljubljal.Potem drugic je bil trdi,ampak je blo vseeno zanic.Ker ded ni znal.sam da je jo poseksal in je to to.

Kaj ni vseeno pol ce je bil fizicni stik da pa je zenski vredu seks.Tud ce ni blo custev,da je bila zivcna,da to ni prav,je pa vseeno bil v njej in kak potem da ji ni nic pasalo.Kak je lahko blo zanic.
Ce pa sta si pisala tolko casa.Kak bi keri kerega seksal.on ji je slike penisa posiljal.Ziher je potem neko pozelenje blo.Da si je zelela z njim.
Ona pravi da ji je to bilo nujno zlo.Da njo je pisanje vzburjalo.Da je bla radovednost kak je z drugim in ce ji bo nudo to kar pise.
In da ce nebi sla bi potem zgubla to pisanje se je bala.Pa da on tudi je vido da to kar ona napise naredi.Neko dookazovanje mi je rekla.

Meni pa ni logicno da ji je lahko bil obakrat seks zanic.Tudi ce je bila kot objekt.Je pa bil vseeno fizicno v njej.Ziher se je pocutila zapolnjeno.Pa se malo vecjega in debelejsega je mel.
Ze to more povzrocat vecji uzitek kot z mano.Ni res,da zenski povzroca to vecji uzitek?

Nudila mu je tudi oralni seks po drugem seksu.Ampak ne do konca,do izliva.Sem ji rekel zakaj pa mu je nudla oralni seks.Je rekla da zato ker sta si pisala nekaj o tem in je ona hotla pokazat da pa ona to dela.Da ona je top.Da naredi kar rece.Spet dokazovanje.In je pac vidla priliko ko je bila pri njem gori da to naredi.

Pozdravljeni,

na vas je, da prekinete to nenehno vračanje na isto temo. Stvari za nazaj ne morete spremeniti! Stvar je mimo in tale forum tudi ni primeren za nazorno pisanje intimnih podrobnosti iz vašega življenja. Pomoč ste poiskali kar je prav! V kolikor se boste poleg službe posvetitli še domu in otrokoma vam tudi za tovrstna razglabljanja ne bo ostalo prav veliko časa. Antidepresivi naj bi pokazali svoje polno delovanje v 3 do 4 tednih.

Želim vam vse dobro, LP,

Pozdravljeni!
Morda nisem umestil besedila umestil v pravo temo ampak vseeno mogoče lahko pomagate. Soočam se s svojim slabim počutjem. Zaradi prebavnih težav, vrtenja in rahle slabosti sem se odločil, da grem k zdravniku. Naredila mi je preiskave krvi (ščitnica, jetra), tudi blato sem moral dat, vendar so bili izvidi vsi v mejah normale (negativni torej). Sam še vedno čutim, da to nisem pravi jaz. Kaj bi to lahko bilo? Res pa je, da imam za sabo težko leto v smislu medsebojnih odnosov, “ljubezenske težave”,… že na splošno sem človek, ki ima slabo samopodobo, se velikokrat sekiram za stvari, ki se mi nebi bilo treba. Sam lahko povem, da na srečo živim v družini, kjer mi nebi primanjkovalo materialnih dobrin, vendar se tudi že od otroštva npr. soočam s tem, da nimam prijateljev (imam ljudi, s katerimi se super razumemo, vendar ne pa nekoga s katerim bi “šel ven”), kot sem že prej omenil slabo samopodobo (sem zelo mozoljast; trudim se že 2 leti- od dermatlogov, jemanja tablet, mazanja s kremami,…), npr. prizadet sem bil, ker mi ni uspelo na faks, katerega sem si zastavil, poleg tega, sem drugače spolno usmerjen (česar ne morem sprejeti), …. Vem, da se to nekomu zdi prav trapasto, vendar v zadnjem letu zelo trpim, lahko celo rečem, da se mi zdi, da sem prav depresiven. Nimam nekoga, kateremu bi lahko zaupal svoje težave in probleme. Ubistvu, ko razmišljam o tem, imam toliko za povedati, ko pa zdaj pišem, pa ne znam spraviti iz sebe. Ubistvu ne vidim več neke svetle prihodnosti. Tu ne gre samo za eno težavo, ampak za skupek vseh odnosov, ki se križajo in jih očitno zaradi prevelikega pritiska ne prenesem.
Mi morda lahko priporočite kakšno knjigo ali pa kaj mi priporočate? PS Priznam, da sem do svojega zdravja zelo malomaren (nisem fizično aktiven, ne pijem dovolj,… je možno to tudi zaradi tega?)
Zares se mi zdi vse čudno, ampak sem preprosto obupan.

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

če začneva na koncu- res je, da je duševno zdravje povezano s telesnim in da seveda vse kar naredite ali ne naredite za svoje telo vpliva tudi na vašo dušo, če se tako izrazim. Torej, da, naredite čim več za svoje zdravje sami- tudi če to pomeni za začetek popiti dovolj vode in iti vsak dan na sprehod.
Potem pa seveda na naše duševno zdravje in počutje pomembno vplivajo tudi odnosi, ki jih imamo z ljudmi okoli sebe, v šoli – oziroma na faksu, v službi…Svojo spolno usmerjenost bi bilo prav sprejti za čimveč sožitja s seboj in dušnega miru. Ali lahko to storite s svojim trudom, branjem knjiga ali pa pri tem potrebujete še kakšno pomoč? To boste najbolje vedeli sami.
Kako v poplavi priročnikov za izboljšanje samopodobe najti pravega in ali bo knjiga o tej temi zadoščala za resnično sprejemanje sebe in izboljšanje svoje samopodobe? Branje knjig vsekakor ne škodi in ga tudi priporočam, res pa je da včasih ni dovolj.
Sami pravite, da imate za seboj težko leto in da se je nabralo veliko vsega. Pravite tudi, da trpite in ste depresivni. Torej le poiščite pomoč strokovnjaka- mogoče psihoterapevta, ki vam bo pomagal predelati stvari, ki vas težijo. V kolikor gre za toliko slabo počutje, da ne bi zmogli sodelovati v psihoterapevtskem procesu pa se obrnite na specialnista psihiatra. Vsekakor pa vam ni treba trpeti in čakati, da se slabo počutje nadaljuje ali še poglobi. Pomoč si poiščite čimprej oziroma takoj. Težave so vedno celostne narave, prepletajo se na več nivojih in tudi vplivajo na vas kot celoto. Boljše psihično počutje pomaga tudi našemu telesu in obratno- bolj zdravo telo zmore tudi več psihičnih naporov in stresa, zato poskrbite zase na vseh nivojih.
Vse dobro, Lp
Bernarda

New Report

Close