Najdi forum

Problemi v druzini

Pozdravljeni,

Na vas se obracam, ker me skrbi za vnukinjo. Zadnje case se veliko zbuja sredi noci. Spat gre naprimer ob 11h zvecer in se zbudi ze ob 2h ali 3h in ne da bi zaspala nazaj ona vstane pa ceprav pravi, da je utrujena ne gre spat. Cez dan skoraj nic ne je. So dnevi, ko ne da v usta niti enega samega grizljaja. Pravi, da nima apetita. Res, da je zelo obcutljive sorte in da jo vsaka stvar zelo hitro prizadene ampak tu nimam kaj, ko pa si vsako stvar tako zene k srcu. Shujsala je ze prevec pa ji pravim, da naj je, pa noce oz. nima sploh apetita. Pri svojih 165cm je prisla do 48kg. Stara je 18 let. To traja ze nekje pol leta. Prej je bila nasmejana, aktivna vse povsod sedaj pa se je cisto zaprla vase. Pravi, da je najraje sama. Bojim se, da se nebi kaj naredila. Pogovarjem se z njo pa ji ni nic boljse. Ima starejso sestro, zal se ne razumeta. Vedno je nekaj vmes da nastane kreganje. To me ze pocasi ubija. Vedno najde nekaj da pikne vanjo pa ji pravim, da naj ne bo tako nesramna saj je ze tako obcutljiva. Starejsa je stara 25 let. Zivi pri se doma in pravi mlajsi naj ze spoka iz hise, da ce bi bla ona mati, da bi jo vrgla iz hise. Tu pa nastane problem, ker oce in mati nikoli ne potegnejo z mlajso ampak samo poslusajo. Je tak odnos mlajse lahko povezan z scitnico? Stres? Depresija?
Najlepsa hvala za odgovore. Sem pisem, ker je anonimno.

Pozdravljeni,
Se opravičujem, ker vam nisem uspela prej odgovoriti. Veseli me, da skrbite za vnukinjo in opažate, da je v stiski in ji tudi želite pomagati. Prav je, da jo spodbudite k iskanju strokovne pomoči. Tako bo lažje naredila korak naprej. Poskrbela zase. Kako pa je s starši ? Nič jih niste omenili. V kolikor se je punca tako spremenila in to traja že pol leta je seveda možno, da gre za depresijo. Seveda pa ne vem kaj se dogaja v njej in zato bi bilo prav, da se obrne na strokovnjaka, morda psihologa, psihoterapevta. Pri tem jo spodbujajte, vendar je končni korak na njej. Upam, da bo sprejela odločitev za ta korak naprej.
Vse dobro želim, lp
Bernarda

New Report

Close