Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Depresija, glavoboli, izcrpanost.

Depresija, glavoboli, izcrpanost.

Pozdravljeni
Imam tezavico in je ne zmorem resiti sama.
Boleham z depresivno vedenjsko motnjo in samoposkodovalnim vedenjem (predvsem samomorilnost).
Bila sem hospitalizirana na eapju, kjer sem bila 9 tednov, potem pa sem prosila za odpustnico. Nisem se razumela z 2 terapevtkama. Potem je bilo doma, na morju in na taboru dva meseca vse v redu.
Se vedno jemljem asentro 50 zjutrjaj, lamictal 25 zjutraj in zvecer, kventiax oz circadin pp. Zdravila jemljem 4 mesece in nikoli nisem imela stranskih ucinkim. Pred slabima dvema meseca so mi prozak zamenjali z asentro, zaradi poskusa samomora s prozakom, ko sem bila se v bolnici.
Septembra pa sem zakorakala v prvi letnik in po spoznavnem taboru (4 dan sole) sem dobila vrocino. Moja max vrocina je 37,4. Kot mlajsa sem imela kdaj tudi visjo, vendar redko. Torej z nekoliko povisano telesno temperaturo, glavoboli (zgornji spredni del in zgornja stranska dela glave) in hudo izcrpanjostjo sem lezala en teden. Nato sem odsla k zdravnici in pokazalo je, da imam virusno angino. Angino sem prebolela, vnetega in bolecega grla nimam vec. Se vedno pa imam vrocino, glavobole in grozno izcrpanost. Pregledali so mi kri, ce mi kaj primanjkuje, ce je kaj z jetri ali scitnico narobe, ampak je vse ok. testirali me bodo se za monoukleozo, vendar zankov ravno ne kazem.
Moja depresija je trenutno v stanju (predvidevam) izcrpanosti in utrujenosti, samomorilnosti na trenutke. Zelje po samoposkodovanju nisem imela ze slab mesec.
Nisem pa prepricana ali je kaj narobe fizicno ali je vse samo psiha. Nekaj pa je zelo ocitno narobe, ker se tako dolgo casa slabo se nisem pocutila. V bolnici so mi 2x naredili ekg in 1x eeg. Vse je bilo v redu.
Doma starsi nimajo pojma kaj naj storijo, zadnje case se prepiri vrtijo okoli mene, kako se nikamor ne spravim.
Kadar grem v solo sem zelo vesela, saj se mi zdi razred cudovit, rada si delam zapiske, rada imam sosolce in obozujem novo solo. Tezava je v tem, da me neprestano zebe (kjub 2 debelim jopicam) in boli glava. Ne vem ce si zelim nazaj na eap.
Zanima me, ce imajo v Mariboru ali kje drugje v Sloveniji podiben oddelek. (vem za Polje zaprti, polodprti in odprti oddelek, vendar si tja ne zelim, ker sem tudi tam ze bila. vem tudi za Rakitno ampak tja ne bom sla zaradi poznanstev iz druzine).
Kaksne teste lahko sploh se opravijo, da se kakrsnikoli fizicni vzroki izkljucijo in da je razlog za glavobole in vrocino lahko depresija?

Lep pozdrav
Severnavrata

Pozdravljena severnavrata,

v samem začetku praviš, da imaš težavico- no v kolikor gre samo za težavico pa ne bo tako hudo, ali ne?
Ampak v bistvu tudi ni tako malo vsega kar se je nabralo v tvojem mladem življenju. Predvsem opisuješ telesne znake, ki pričajo o tvojem slabem počutju ( povišana temperatura, občutek mraza, utrujenost…) in za katere do sedaj niso našli pravega (telesnega) vzroka. Sprašuješ se, če je lahko takšno počutje odraz depresije.
Draga severnavrata, težko bi ti povedala kaj natančno se dogaja v tvojem telesu. Zagotovo pa obstaja vrsta preiskav- od pregleda krvi, zalog železa, stanje ščitničnih hormonov…, ki se še lahko opravijo in ti razjasnijo, če je vzrok tvojega slabega počutja nekje v tvojem telesu. V vsakem primeru pa sta telo in duša zelo povezana in težko govorimo o zdravju enega brez drugega! Nisem zdravnica in o vseh možnih preiskavah se boš morala pogovoriti z njo, vsekakor pa vztrajaj, da prideš do dna izvoru svojih težav.
In ja, možno je, da je psiha izvor utrujenosti ampak dandanes se mi zdi, da tudi zdravniki marsikdaj obupajo prehitro in namesto preiskav, ki bi se naj opravile, človeka odpravijo, češ, da je to “samo psiha”.
Izključiti morebitni telesni vzrok duševnih težav se mi zdi ključno.
S starši se seveda pogovarjaj o svojem slabem počutju in ju prosi za pomoč pri vseh potrebnih preiskavah.

Želim ti vse dobro ,
Bernarda

New Report

Close