Najdi forum

Pozdravljeni!
Zadnje leto se spopadam z zelo cudnimi stvarmi menjavajo se mi obdobja ko sem zelo dobre volje in obdobja ko sem zelo slabe razmisljam o vsem negativno mislim da sem za vse kriva jaz da vsi opravlajo vedno samo mene da me sovrazi cev svet. Da je vsako menje moje narobno in cudno.
Imam pa se eno zelo veliko tezavo imam prijateljico, ki se poznava ze zelo dolgo do nje sem najbolj odprta. Vendar se zaradi mene ne razumeva vec. Skoraj vsak dan me ksr naenkrat pa ni nic kriva njeno sporocilo zmoti bom dala primer . Npr. Vprasam jo ce ima cas in rece da ga nima. Zacnem ji pisati da ga zagotovo ima pa noce biti zmano da ji ni do mene potem v naslednji fazi pa zacnem zaljiti sama sebe da vem da sem neumna da nevem zakaj obstajam da si nezasluzi take prijateljice. Potem se zacnem jokati kerse sele cez 10min zacnem to zavedati takrat ko pisem pa se kar zaprem v tak svoj svet in se stvari sploh nezavedam. to se mi dogaja skoraj vsak dan
Zadnje case pa tudi velikokrat pomislim na samomor zelo velikokrat. Saj vem da je pred menoj tezka prihodnost in se nezelim spopadati znjo. Strah me je prihodnosti
Zelo me skrbijo moja dejanja moje zdravstveno stanje saj se popolnoma zavedam da je zmenoj nekaj hudo narobe.
Mislim pa da gre za nekaksno depresijo.
Lp, in hvala za odgovor

Pozdravljena,

res je, da imaš težavo in dobro je, da se tega zavedaš. Zdaj pa je tudi prav in čas, da si poiščeš pomoč in začneš svojo težavo reševati. Odnos do prijateljice postaja zanjo (verjetno ) prenaporen saj ne spoštuješ njenega pomanjkanja časa in s svojim pisanjem pritiskaš nanjo oziroma ji želiš s svojim vedenjem zbuditi občutke krivde. To pa vsekakor ne sodi v prijateljski ali kakršenkoli odnos, ki bi naj pozitivno vplival na oba udeleženca v njem…Tudi dajanje v nič same sebe vam ne pripomore k boljšemu počutju.
Nič niste napisali o tem koliko ste stari, sklepam pa, da ste še zelo mladi. Ustrezno pomoč zase lahko najdete pri strokovnjakih na Svetovalnih centrih za otroke, mladostnike in starše. Pomembno je, da si pomoč poiščete takoj in čimprej- v kolikor ne veste kam točno se obrniti pa me prosim kontaktirajte- lahko pošljete tudi zasebno sporočilo.
želim vam vse dobro in vas lepo pozdravljam,
Bernarda

New Report

Close