Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Težave in bolečine v hrbtenici Bolečine v vratu in hrbtenici

Bolečine v vratu in hrbtenici

Pozdravljeni !

Že od novembra 2019 imam stalne bolečine v vratu(MR slike so pokazale ,da sta dve vretenci celo zaraščeni) ter zadaj ob in nad lopatico,ki se širi v spodnji del roke in celo do zapestja(tudi mravljinci).

Januarja 2020 sem bil sem na MR cervikalne hrbtenice in je preiskava pokazala naslednje:

-izravnana cervikalna lordoza v sagitalni ravnini

-Korpusi so strukturno in morfološko v normalnih mejah.Segmenta C3 in C4 sta videti koščeno premoščena oz.gre za blokovno vretence.

-Degenerativne spremembe diska v nivoju C3-C4 in C5-C6 pa tudi C6-C7

V STIR sekvenci ni edema skeleta ali mehkih tkiv

-Medula je v normalnih mejah

V aksialnih rezih je v nivoju C3-C4 videti stenozantne spremembe spinalnega kanala zaradi obsežnih robnih naplastitev,ki več kot za 1/3 širine utesnjujejo spinalni kanal in predvsem levi nefroforamen.Spondiloartroza malih sklepov.

-Nivo C4-C5,kjer gre za blokovno vretence je zožen predvsem centralno,v ospredju so naplastitve.

-Nivo C5-C6 je zožen zaradi obsežnih naplastitev,ki prav tako za 1/3 širine utesnjujejo spinalni kanal..zožitve so obojestranske.Spondiloartroza malih sklepov.

-Nivo C6-C7 je zožen zaradi obsežnih robnih naplastitev,ki se širijo predvsem v desni nevroforamen.

-Nivo C7-TH 1 je v normalnih mejah.

Zaključek: OBSEŽNE DEGENERATIVNE SPREMEMBE vratne hrbtenice,predvsem v nivoju C6-C7 desno ter tudi nivoja C3-C4 levo.

Lepo prosim za razlago izvida in morebitne napotke glede predvidenega zdravljenja.Star sem 61 let,redno delam vaje za hrbtne mišice in sem še vedno športno aktiven (hoja,bowling,golf..)

Hvala za odgovor in lep pozdrav,Darko

New Report

Close