Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Težave in bolečine v hrbtenici Prosim za razlago izvida MR

Prosim za razlago izvida MR

Pozdravljeni, danes sem prejela dva izvida MR, in sicer:

MR VRATNE HRBTENICE:

Preiskava je opravljena v sagitalni ravnini (T1, T2 sekvenca) in v aksialni ravnini (T2 obtežena sekvenca z izničenjem signala maščevja).

Izravnana vratna lordoza s poudarjeno lordozo cervikotorakalnega prehoda.

Blaga dorzalna širokobazna protruzuja diska C5-6, ki le minimalno zožuje sprednji likvorski prostor. V ostalih nivojih so diski primerni.
Blaga spondilartroza cervikotorakalnega prehoda.

Spinalni kanal in nevroforamni so razen v opisanem nivoji primerne širine.

Hrbtenjača ima primeren signal.

V korpusu TH3 desno posteriorno je do 1,6 cm velika omejena sprememba, ki se širi v desni pedikel in je pretežno tekočinskega signala, predvsem robno pa maščobnega signala – atipični hemangiom?
V obhrbteničnih mehkih tkivih ne vidim posebnosti.

MNENJE:
Povsem začetne degenerativne spremembe na opisanih mestih.
Lezija v vretencu TH3 – atipični hemangiom? Za dodatno opredelitev se lahko naredi še CT spremembe.

MR PRSNE HRBTENICE:

Preiskava je opravljena v sagitalni ravnini (T1, T2, STIR sekvenca) in v aksialni ravnini (T2 sekvenca).

S deviacija prsne hrbtenice.

Medvretenčne ploščice so v vseh nivojih primerne.
Fasetni sklepi so brez posebnosti.
Spinalni kanal in nevroforamni so primerne širine.

Hrbtenjača ima normalen signal.

Omejena lezija v korpusu TH3, ki se širi v desni pedikel – atipični hemangiom?
5 mm velik hemangiom v korpusu TH10 desno.
11 mm velika maščobna sprememba nekoliko nepravilne oblike v korpusu TH12 – otoček maščobne infiltracije.

V obhrbteničnih mehkih tkivih ne vidim posebnosti.

MNENJE:
Blaga skolioza.
Sprememba v TH3 – atipični hemangiom? Za dodatno opredelitev prihaja v poštev CT vretenca TH3.

Stara sem 41 let. Težave v lopatičnem predelu hrbta so se pojavile pred dvema letoma med dojenjem, in sicer na način tope bolečine in občutka zatrdelosti med lopaticama ter mravljinčenje v celotnem lopatičnem predelu hrbta. V preteklosti (že od 11. leta dalje) imam težave s križnim delom hrbtenice (spondiloliza L5S1 in skolioza v desno), zaradi česar od takrat naprej redno telovadim. Pred pol leta sem se odločila za manualno terapijo, po kateri težave niso izginile (za bolečine v križnem predelu mi je običajno pomagalo) – manualni terapevt je tudi predlagal MR.

Lepo prosim za razlago obeh izvidov. Predvsem me zanima, kaj pomeni: »V korpusu TH3 desno posteriorno je do 1,6 cm velika omejena sprememba, ki se širi v desni pedikel in je pretežno tekočinskega signala, predvsem robno pa maščobnega signala – atipični hemangiom?« in »Omejena lezija v korpusu TH3, ki se širi v desni pedikel – atipični hemangiom?«

Naj povem, da CT preiskavi nisem naklonjena, če to ni res nujno.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Tina

New Report

Close