Najdi forum

Aritmija

Pozdravljeni.
Že več let imam težave z utripom srca. Srce skoraj vsakodnevno čutim kot migetanje, preskok, močan utrip … in čuden občutek v vrat. Utrip ni povečan, mogoče se mi poveča, ker se vsega tega ustrašim. Pred 2 letoma sem opravila ekg in ultrazvok, vse je bilo vredu. V času pregleda nisem imela teh težav. Res, da pride obdobje, ko teh znakov ni, ampak so takšni dnevi redki. Kakšno leto dni me zelo bolijo noge, boli in peče. Življenje s temi težavami je težko. Stara sem 41 let. Stresno živim toliko kot pač vsi v tem času. Ali je smiselno opraviti še kakšne preglede? Ali je možno, da ta težava utripa izvira iz hrbtenice ali vratnega dela? Imam pretežno sedeče delo. To sprašujem zato, ker se mi v določenem ležečem položaju aritmija srca poveča?
Prosim svetujte mi. Hvala za vaš čas.

Spoštovana!

Opravila ste samo del pregledov ki lahko pokažejo morebitne nepravilnosti v delovanju srca. Za nekoliko bolj natančen odgover bi bilo potrebno opraviti še nekaj več preiskav in nekoliko več podatkov o morebitnih pridruženih boleznih (zvišan pritisk? srčne bolezni v družini in podobno). Potrebno bi bilo ponoviti UZ srca in opraviti vsaj 24-urni holtermonitoring (24 urno snemanje srčnega utripa). Zato Vam svetujem obisk v kardiološki ambulanti kjer se bodo Vaše težave natančno razjasnile in se eventuelno izključili srčni vzroki Vaših težav.

Spoštovani!

Hvala vam za odgovor.
Mislim, da je moj pritisk 110/55, 110/60 100/60 normalen oziroma bolj nizek.
Večkrat imam tudi vrtoglavice, predvidevam, da zaradi pritiska.
Pri osebni zdravnici sem zaradi težav z aritmijo bila spet pred kratkim, a me je odpravila, da naj pridem, če se bo to nadaljevalo, oziroma predvideva, da je to psihičnega izvora. Mi verjamete, da mi je ponoven obisk pri njej neprijeten. Vprašala me je, če imam težave s hrbtenico, zato sem vas vprašala, če je aritmija lahko povezana s tem.
Še enkrat hvala in lep pozdrav.

New Report

Close