Najdi forum

kaj je to

Pozdravljeni
sem abrahamovka z urejeno hipotirozo, povišanim holesterolom brez zdravil, ITM 25, se prehranjujem zdravo, zdravo živim, 3 krat na teden se rekreiram od 1-2ure; 2 krat na teden od 2 do 5 ur.
Problem imam v tem, da ne morem napredovat pri rekreaciji.
Če se vzpenjam moram začeti zelo počasi in tudi malenkostno pospešiti, največ do 140 u/min, sicer mi začne “zmajkovati zraku” se moram ustavit, se umirit in potem lahko spet nadaljujem, vendar spet počasi. Glede na to, da se s tem ukvarjam že leta, me žalosti, kakor da nimam kondicije. Predvsem čutim tudi bolečino na desni strani proti ramenu, kakor hud krč, ali zbadanej zadaj v hrbtu.
Druga neznanka je bitje srca. V mirovanju imam tudi pod 50, ko se rekreiram pa skače na 172, 120, 168, 112,…pri tem, da je to na enakem terenu, ob enaki hitrosti,…in spet me nekako zmankuje, nimam neke energije, da bi lahkotno tekla, da bi moji nekaj letni treninigi obrodili kakšne prijeten sadove. Kar nekaj se mučim, užitkov pa ni. Vztrajam samo iz zavesti, da želim zdravo živeti.
hvala za odgovor.

Spoštovana!

Bolezen ščitnice sicer lahko tudi močno prizadene srčno mišico. Za oceno evntuelne prizadetosti bi bilo potrebno upraviti UZ srca in obremenitveno testiranje. Za nekoliko natančnejši odgovor bi potreboval še nekaj več podarkov o Vaši morebitni terapiji (vsa zdravila ki jih prejemate). Poleg tega je njihanje srčne frekvence lahko tudi posledica načina merjenja pulza. Za natančno stanje srčnega ritma in prekrvljenosti srčne mišice je potrebno opraviti EKG meritv med obremenitvijo. Svetujem Vam da se za natančen pregled in mnenje oglasite v eni od kardioloških ambulant.

Hvala in lep pozdrav

Hrvoje Reschner dr. med. kardiolog

New Report

Close