Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija otekanje nog ob sedenju in če sedim s prekrižanimi nogami

otekanje nog ob sedenju in če sedim s prekrižanimi nogami

Pozdravljeni
je to lahko povezano s srčnim popuščanjem? Otečejo mi meča. Zjutraj je ok stanje. Če sedim nekaj časa in če imam prekrižane noge. Imam malo krčnih žil, ne pa zelo. Stara sem 33 let. Imam pfo. Drugih težav naj ne bi imela. Pa poleti je grozno stanje otečenih nog, takrat pa mi otečejo tudi gležnji in prsti na nogah. Samo ne zdaj zelo, pač opazno je …

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani,

srčno popuščanje je le ena od bolezni, ki lahko vodi v otekanje spodnjih okončin. Pogostejši vzrok je zagotovo venska insuficienca, ki ni nujno povezana s krčnimi žilami, vidnimi na spodnjih okončinah. To potrjuje jutranje normalno stanje otečenosti in hujše težave ob vročini.
Vsekakor tudi srčno popuščanje ne poteka le z otekanjem spodnjih okončin, prvenstveno vodi še v druge simptome in znake. Vkolikor pride do otekanja zaradi popuščanja srca, so noge vsekakor otekle že zjutraj in ponoči ne uplahnejo.
PFO z otekanjem nima nobene povezave.

Vse dobro!

Hvala za odgovor. Torej to nima veze s srčnim popuščanjem.
Zanima me tudi to, da sem na enem pregledu imela ikompletni desnokračni blok na ekg, uz srca je naredila v 2 minutah (kontrolni, samoplačniško) in rekla, da ni sprememb. Ali bi v dveh minutah videla obremenjen levi ali desni del srca?
Na naslednjem ekg, ko sem imela pregled za službo, idb ni bilo zaznati, je pa ekg izpisal left atrial abnormality. Malo me skrbi?
Leta 2018 junija sem imela obremenitveni test, vse bp, veliko uzjev v petih letih (zarad strahu in pfo). Nazadnje uz lani decembra, ampak kot pravim 2 minuti.
In še to, večkrat opažam nizek utrip, krog 58 v mirovanju, to me zelo zelo skrbi 🙁
Zmorem pa napore dokaj ok, hodim na primer 8km po rahlem klancu in ravnini brez težav. Na sobnem kolesu sem na primer 30 minut, tempo držim 15 do 20, normalno …
Vaše mnenje, glede na napisano?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,

obremenitev prekata se vidi na UZ srca takoj. Katerakoli obremenitev vodi v pomembne spremembe (bodisi povečanje, bodisi zadebelitev), kar se vidi že v dejansko nekaj sekundah. Glede na Vašo frekvenco pisanja in ponavljajoča se vprašanja sem še dodatno prepričan – in sva do tega že prišla v preteklih dopisovanjih, da problem ni v Vašem srcu…

EKG je vsekakor inferioren UZ, razen na področju ishemije, motenj ritma in prevodnih motenj. Ostalo je le sum na morebitno nepravilnost, ki se izključi/potrdi z UZ srca.

Glede pulza sem zapisal že veliko, tudi v odgovorih Vam.

Pozdravljeni.

Danes sem si merila tlak, ki jebil normalen, prvo merjenje utripa je bilo 72, nato pa cez manjkot minuto 51. Mislim 51pa vec ni normalno bitje srca, ne …
Kaj mislite,da bi mogla opraviti holter? Kako izključiti prevodne motnje? Skrbime, da se srce kar ustavi naenkrat.
Vceraj smo tudi delali, ves cas sem.bila normalno sposobna za delo, vroce, hrib… nato na koncu, ko sem prisla na vrh pa obcutek kot da imam vramenih zadaj napetost in kot da bom padla dol za trenutek.
Ali lahko na nizek utrip vpliva vagus nehoteno?

Zdravo,

sicer Vaše vprašanje nima veze s temo, kjer ste vprašanje postavili. Bom na kratko odgovoril. Utrip 51 je normalen. Seveda ga povzroča večje delovanje vagusa, ki je del parasimpatičnega nehotenega živčevja. Ne potrebujete holterja.

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close