Najdi forum

Vprašanje

Živjo.
Imam težave z nenadnim višjim srčnim utripom. Sem zelo aktiven, treniram med 15-18 h tedensko. Ukvarjam se z kolesarjenju. Problem se mi je pričel že lansko spomlad ki je trajal okoli 5 mesecev in se mi je nenadoma popravil. Bil sem na pregledu krvi in so mi rekli da je vse vredu. Sam sem dodal k prehrani malce več železa in nekako se mi je potem utrip umiril lahka rečem iz noči. Predvidevam da mi ni železo pomagalo. Sedaj se mi zadeva vrača nazaj. Zraven kolesarjenja uporabljam merilec utripa ter merilec moči. Ko imam bolj naporen oz. intenziven trening se mi utrip zelo agresivno hitro dvigne. Bom napisal primer pri 3 minutnem intervalu z isto določeno močjo poganjanja: 3 min pri 350 wat-ih poganjanja- bpm: povprečje 181 max: 190, takšen rezultat je zdaj, pred tem je bilo: 3 min poganjanja pri 350wat-ih povprečje bpm 159 max:162. Vem da srčni utrip se spreminja na spanec, stres… Ker tudi občutek pri višji intenzivnosti ni prijeten, poplavijo me mravljinci po celem telesu ter moč pedaliranja upade ampak utrip se viša. Tudi počutje po koncu treninga ni prijetno. Sam ne vem več kaj narediti, poskusil sem veliko stvari. Mogoče mi lahko svetujete kako naprej ali kje lahko najdem pomoč. Najlepša hvala za vaš čas. Lep pozdrav.

Pozdravljeni,

že na začetku lahko povem, da bo Vaše težave težko natančno opredeliti, saj pri zmogljivosti 350 W nikakor ne moremo niti pomisliti na karkšnokoli resno bolezen srca.
Na srčni utrip vplivajo številni sistemi, predvsem pa nehoteno živčevje. In čim obstajajo v ozadju skrbi, kakršenkoli stres, pulz seveda poraste. To pojasnjuje tudi vaše počutje, kadar Vam pač ne gre.
Železo je sicer pomembno – zaloge se lahko določi, prav tako se lahko določijo pomembnejši hormoni, predvsem ščitnični.
Glede na to, da trenirate 15-18h tedensko, sklepam, da niste poklicni športnik in boste ob svojih drugih aktivnostih in obremenitvah (o katerih sicer niste pisali) morali najti vmesno pot.

New Report

Close