Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija vprašanje glede preventive

vprašanje glede preventive

Spoštovani
Stara sem 60 let, nikoli nisem opravila UZ srca. Pritisk imam normalen, le previsok holesterol, ki si ga zdravim s Holexom. Sem suhe postave, v dobri kondiciji.
Moj oče je imel infarkt pri 59 letih, mama je umrla zaradi odpovedi srca pri 70. Vzroka ne poznam, kajti takrat še niso opravljali UZ srca, temveč samo slikanje (povečano srce).
2x na teden vzamem Aspirin protect.
Kaj mi svetujete, glede na dedno obremenjenost? Aspirin? Kakšen preventivni pregled?
hvala in lp

Pozdravljeni,

dednost oz. genska obremenjenost je le en od številnih dejavnikov tveganja, ki lahko privedejo do naplastitve žil (ateroskleroze). Če težav nimate (predvsem pri telesnih naporih) in skrbite za krvni tlak, telesno težo, nivo holesterola v krvi, …, posebnega strahu ni. Aspirin 2x tedensko nima jasno dokazane vloge pri preprečevanju srčno-žilnih dogodkov.

Predlagam, da čim bolj aktivno živite, kardiološko svetovanje pa poiščite v primeru dodatnih vprašanj, predvsem pa nastanka težav pri telesnih naporih.

New Report

Close