Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ultrazvok srca

Ultrazvok srca

Soštovani,

imam en problem, ki me čedalje bolj sekira. Star sem 35 let visok 175 in tehtam 115. Vem da moram shujšat. Ampak nekaj ne štim a pri meni. Težko telovadim, ker postanem totalno zadihan in utrip gre že samo pri stoji čez 100. Da sploh ne omenjam, kako je to pri telovadbi. Tako zadihan postanem, ko moram po stopnicah hodit. Vse to sem krivil na prekomerno težo. Zdaj se pa bojim, da nekaj ni vredu s srcem. Namreč vsak dan mi totalno otečejo noge spodaj. Ponoči mogoče malenkost gre nazaj oteklina, ne pa čisto. Zgledam kot da imam dva buhtelna spodaj. Zdravnica mi je rekla, da se to poleti pogosto dogaja. Ampak pri 35 letih??? Drugi moški tega nimajo, ko gledam okrog. Bojim se, da je nekaj s srcem narobe in sem šel na ultrazvok. Slike izvidov sem pripel. Prosim, če lahko preberete in mi razložite in svetujete.
Še to: holesterol in trigliceridi so normalni, ledvični testi so normalni. Hemogram z diferencialko je normalen. Sladkor je normalen, na tešče okrog 3.8. Jetrni testi so malenkost povišani, verjetno od zamaščenosti jeter.

Hvala!

Vaš link

Vaš link

Zdravo,

glede na pripet UZ srca gre praktično za normalno srce, me pa za Vaša leta motita dve meritvi – zadebeljenost srčnih sten (LVIDd) in utripni volumni (VTI LVOT), ki sta lahko le merska napaka, če ste nekoliko močnejši in UZ aparat ni bil najnovejši.
Vsekakor otekanje v spodnji okončini glede na zapis UZ srca ne more biti posledica srčnega popuščanja, tudi pomembnejše bolezni srca, četudi bi bili opisani meritvi pravilni, ni.

Vašega težave lahko pojasnita tudi prekomerna telesna teža in hkratna telesna neaktivnost, vročina seveda stanje močno poslabša. Predlagam, da skušate resnično paziti za prehrano in postopoma večajte telesno aktivnost. Vkolikor kljub resničnemu trudu ne bo napredka ali se bo stanje slabšalo, priporočam nadaljnjo diagnostiko v domeni kardiologa, ki Vas bo pregledal.

New Report

Close