Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Anksioznost ali resna bolezen

Anksioznost ali resna bolezen

Pozdravljeni,
Star sem 22 let. Trudim se voditi cim bolj zdravo in umirjeno zivljenje. Alkohola in cigaret ne konzumiram. Tezava je v tem saj sem hipohonder in pa malo anksiozen
Moje glavno vprasanje je zakaj ob lezanju na levem boku cutim srcni utrip tam kjer je srcna konica? Med rebri. Moram omeniti, da vcasih tega nisem opazil. Je lahko pogojeno s stresom in anksioznostjo? Je mozno, da zaznavam vsako spremembo na svojem telesu in jo sprejemam kot bolezenski znak? Prav tako na vratu opazam pulsiranje vratnih arterij. No vrat je po videzu brez grama maščobe.
Prav tako moram omeniti, da sem EKG opravil 3-4x in vedno je bil brez kakrsnih koli posebnosti. Kri je tudi tako bp. Srce poslusano bp. Ob sportnih aktivnostih in pa telesnih obremenitvah nimam nobenih tezav, ni mi slabo, diham normalno, bolecin ni, itd. V druzini smo brez srcnih bolezni. Oce sicer pije concor a samo polovicko dnevno zaradi aritmije katero si je verjetno “prisluzil” s kajenjem in nezdravim nacinom zivljenja.
Menita, da bi se zaradi tega cutenja utripa moral zglasiti pri kardiologu ali pa vsaj opraviti UZ srca?
Pri zdravnici sem se ze parkrat oglasil zaradi spikanja pri srcu a je vse skupaj pripisala stresu. Naj se omenim, da je bil enkrat EKG opravljen med panicnim napadom, ko je bil puls 130 in zdravnica prav tako ni videla nobenih tezav. Le stres.
Najlepsa hvala in lep pozdrav

Pozdravljen,

veseli me, da znate objektivno oceniti svoje “psihološko” stanje, saj je tako bistveno lažje uporabno odgovarjati na vprašanja.

Telesno počutje (“stanje psihe”, izpostavljenost stresu, …) zelo vpliva na dojemanje telesa, predvsem srca. Tipično za občutenje srčnega utripa je zvečer, ko se umirimo, sploh, če se uležemo na levi bok, ko se srci nasloni na prsni koš (to izkoriščamo denimo, ko opravljamo UZ srca). Takrat tudi bistveno bolj čutimo izredne (prezgodnje) utripe oz. ekstrasistole, ki so prav tako nekaj običajnega.

Glede na Vaš zapis ste lahko brez skrbi in dodatne preiskave, čakanje na preglede ali celo plačevanje pregledov in UZ srca niso potrebni; vsekakor pa določeni tipi ljudi to potrebujejo in si ga plačajo, da jih kardiolog še v živo pomiri, da je s srcem vse v najlepšem redu.

New Report

Close