Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija omedlevica ob vspenjanju

omedlevica ob vspenjanju

spostovani, prosim za nasvet .
Stara sem 47 let, nisem prevec sportno aktivna, razen delo na vrtu in krajsi sprehodi. Z hcerko sva dober mesec nazaj zacele z hojo na Smarno goro, v pocasnem tempu enkrat na teden. Pri vsakem vzponu zelo tesko diham, ampak pocasi je nekako slo. Zadnjic pa sem nekako na pol poti skoraj omedlela, cca 10 minut mi je slo na bruhanje in mi je bilo slabo, obcasno sem izgubjala sluh, bila sem cisto bela tudi v ustnice, stiskalo me je v prsnem kosu. Ko sem prisla k sebi sem bila cisto prepotena in imela obcutek mocne stiskajoce bolecine v zadnjem delu glave, ki se je kasneje preselila v zadnji del vratu in po kaksni uri popustila. Obiskala sem osebno zdravnico in pregled pritisk,srce,kisik,ekg je bilo ok.
Zanima me ali je sploh se priporocljiva hoja v hrib, ali je bolje da za nekaj casa opustim hojo? Bi morala opraviti se kaksen pregled?
Naj povem se to, da sem ponavadi zelo zadihana tudi pri hoji po stopnicah nad 3 nadstropja. Pred cca 8 leti sem imela UZ srca, pa razen malega popuscanja mitralne zaklopke ni bilo videti. So mi pa diagnosticirali kilo na poziralniku, ki mi obcasno dela tezave v prsnem kosu.

Pozdravljena,

težave, ki jih opisujete, bi lahko bile posledica tako pomanjkanja kondicije, vsekakor pa je smiselno izključiti kakršnokoli obliko obolenja srca; Vaše težave bi lahko razložilo tudi začetno srčno popuščanje; čeprav je diagoza manj verjetna, Vas bo najbolj pomiril obisk kardiologa, ki bo opravil vsaj ultrazvok srca. Tudi za diagnostiko možnosti vpletenosti srca pri opisani skorajšnji izgubi zavesti.

Zaradi zadihanosti zaenkrat ne bi odsvetoval hoje, bi pa priporočil izogibanje naporom, ki sprožijo neprijeten občutek težke sape, rahla zadihanost načeloma ni nevarna.

Kila na požiralniku z zadihanostjo sicer nima jasne povezave, lahko pa je povezana z opisom slabosti in stiskanja v prsnem košu (spazem oz. krč požiralnika).

V primeru dodatnih vprašanj sem na voljo!

New Report

Close