Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Nabiranje tekocine, srcno popuscanje?

Nabiranje tekocine, srcno popuscanje?

Spoštovani,
Stara sem 28 let. 170 cm/ dobrih 59kg. V zolcniku imam polip (predvidevajo da holesterolni), ob zadnjem pregledu (leto nazaj) rahlo povisan holesterol. Zanima me sledeče.

Imam težave z zadrževanjem vode. Kadar se mi to pojavi med menstruacijo (je zelo izrazito) točno vem, da gre za hormonsko neravnovesje ampak običajno to izgine ze proti koncu cikla. Zdaj je minil že teden dni in se zmeraj se mi zadrzuje voda. Imam zelo napihnjen trebuh in noge. Tehtnica kaze 2kg vec kot obicajno ampak blato odvajam dokaj redno. Ob brskanju po spletu sem se zelo prestrasila ce je mozno da gre za srcno popuscanje. Ali glede na opisano mislite, da bi lahko bilo kako povezano z tem? Danes sem dobila tudi vrocino 37,5 in cutim rahel obcutek slabosti. Vrocina sicer ni tako visoka ampak vseeno se mi zdi nenavadna ker ne kasljam, kiham, skratka nisem “bolana”. Prebrala sem tudi da ob teh tezavah lahko srce hitreje bije in ob hoji naprimer po stopnicah mi res bije tako da ga skoraj “slisim”, cutim kar se mi drugace ne dogaja. 🙁

Lepo bi prosila za vase mnenje, nasvet saj se nekako ne rada odpravim k zdravniku ce ni res nujno potrebno.

Najlepsa hvala in lep pozdrav,
Barbara

Pozdravljena,

iz vašega zapisa žal ne morem povsem sklepati, ali bi lahko bil vzrok otečenosti trebuha ter nog srčno popuščanje, se pa zdi manj verjetno. Otekanje je namreč posledica že popuščanja desnega srca, kar bi se prej kazalo z zelo težko sapo že ob manjših naporih. Znano pa je, da prav ženski hormoni radi povzročajo prehodno otekanje – krivi so denimo tudi za precejšnje zadrževanje vode med nosečnostjo.

Vkolikor se stanje ne izboljša v kratkem, vseeno obiščite Vašega zdravnika, ki bo ocenil, ali potrebujete nadaljnjo kardiološko obravnavo!

New Report

Close