Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Tezko dihanje, kaselj

Tezko dihanje, kaselj

Pozdravljeni,

Stara sem 27 let. 7 let jemljem kt Yasminelle. 168cm/59 kg. 2 tedna nazaj so se mi pojavile bolecine v grlu, izkašljevala sem rumeno zeleno snov. Zdaj je to minilo ampak se vedno kašljam in imam občutek težkega dihanja. Najhuje je ponoči, zvečer. Počutim se zelo utrujeno. Ker me je skrbelo sem pogooglala svoje težave in zasledila da bi glede na znake lahko šlo za srčno popuščanje. Lepo bi prosila še za vaše mnenje. Pri osebnem zdravniku sem sicer bila (poslušal je pljuča in dejal da so “čista”). V novembru 2016 sem bila na uz pljuč, rtg (slikanje) zaradi dolgotrajnega kašlja. Posebnosti ni bilo vidnih. Ali bi potem takem na rtg pljuč videli če gre za srčno popuščanje ali se lahko pojavi nenadoma? Za pomoč se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Pozdravljena,

kar opisujete je tipična virusna okužba dihal, ki je pestila precejšen del Slovenije. Vključno z mano, ženo in otrokom. Žal je zelo nadležna, traja več tednov – in dogaja se točno to – zvečer ste slabši, kašljate in ob tem težje dihate. Vzrok temu je zadebeljena stena dihal (delno vnetno – bronhitis, delno zaradi več zasušene sluzi). Sicer nisem pulmolog – vendar sem prepričan, da so vaše težave s tega področja. V tednu ali dveh se bo povsem umirilo.

Da bi imeli srčno popuščanje je zelo malo verjetno in zaenkrat temu ne bi posvečal pozornosti. Vsekakor srčno popuščanje ne ločuje dela dneva 😉 Yasminelle pri srčnem popuščanju ne igra vloge, le nekoliko lahko pospeši strjevanje krvi – kar redko privede do drugačnih težav.

Mirni bodite, počivajte in dajte telesu možnost, da se pozdravi! Ne pozabite na zadosten vnos tekočin!

Pozdravljeni!

Obracam se na vas, ker ne vem vec kaj bi to lahko bilo. Star sem 22 let in imam ze zadnje 3 mesece tezave za katere mi noben zdravnik ne zna dati odgovora. Zacelo se je z obicajnim prehladom, ki je izzvenel v roku parih dni (nekaj lekadolov, pitje tekocin..) ostal pa je kaselj ki ne preneha. Bil sem pri osebnem zdravniku, ki mi je poslusal pljuca in rekel da slisi piskanje. Po krvnih preiskavah so izkljucili kakersnokoli virozo, bronhitis, pljucnico itd. Kaslju se je pridruzilo se pogosto izlocanje brezbarvne sluzi. Poslali so me k pulmologu, ki mi je pljuca poslusal in me poslal na dve preiskavi za preverjanje kapacitete pljuc, ki sta bili brez posebnosti. Koncno mnenje je bilo, da gre za kaselj po nepreboleli okuzbi, ki lahko traja tudi do 3mesece. V primeru poslabsanja mi je svetoval da se obrnem nazaj na svojo osebno zdravnico. Ker se stanje ni izboljsalo in se mi je poleg vsega zacelo pojavljati se otezeno dihanje sem odsel nazaj k osebni zdravnici, ki mi je predpisala zdravila za zgago (kljub temu da nimam nikakrsnih tezav z zelodcem). V primeru poslabsanja so mi rekli da naj se spet obrnem k osebni zdravnici. Res ne vem vec kaj da naredim, stanje se ne izboljsuje (slisim da mi piska v pljucih, kaselj je vedno bolj pogost, stalno imam obcutek da imam neko sluz ki je ne morem izkasljati, bolecina v hrbtu in predvsem v sprednjem zgornjem desnem delu prsnega kosa ki ne pojenja). Naj povem se da so mi astmo ze izkljucili. Skrbi me da je kaj resnega in zivljensko ogrozujocega zato bi vas lepo prosil za vase mnenje in nasvet kam da se obrnem.

+ Redni kadilec sem bil kaksno leto, leto in pol (5-6 cigaret dnevno), prenehal takoj ko so se mi zacele pojavljati te tezave.

Najlepsa hvala za odgovor:)

nova
Uredništvo priporoča

Živjo,

vsekakor – ob tako obširnem iskanju težav – ni odveč, da preverite še morebitno vpletenost srca, ki prav tako lahko vodi v težko dihanje in kašelj, ob virozi bi sicer lahko prišlo tudi do vnetja srčne mišice. Načeloma bi bilo le-to povezano s hipnim poslabšanjem in tudi prsno bolečino, vendar, kot sem večkrat zapisal, medicina ni enolična. Priporočam, da si uredite UZ srca, ki bo vpletenost srčne mišice hipno ovrgel ali potrdil.

Pozdravljeni!

Hvala za tako hiter odgovor. V prejsnem opisu tezav sem pozabil napisat, da je bil opravljen tako EKG kot ultrazvok srca in je bilo vse O.K. Je pa res, da je bilo to narejeno ze dobra dva meseca nazaj (ko so se tezave zacele). Ali bi moral opraviti te preiskave se enkrat? Se opravicujem za prejsni pomankljivi opis. Glede na to, da je bilo toliko stvari ze izkljucenih me res skrbi da bi mogoce lahko slo za kaksnega raka. Se enkrat hvala za pomoc in nasvete:)

Pozdravljeni,

Po opravljenem EKG posnetku sem dobil izvide na katerih piše: sinusni ritem 65/min, leva srčna os.

mnenje: Preiskave so v mejah normale

A je možno da je ta leva srčna os tudi intermediarna srčna os , oz v čem je razlika med levo srčno osjo in intermediarno ?

Lp

Vsekakor preiskav ni potrebno ponavljati, po pogovoru z Vašim zdravnikom iščita dalje, kaj bi lahko bilo. Srce je (po vašem opisu sodeč in po normalnih preiskavah) normalno. V dveh mesecih ob enakih težavah ni pričakovati dinamike.

Intermediarna os ni enako leva os. Intermediarna os je normalna os, na polovici normale med horizontalno in vertikalno, ki sta ravno tako še normalni. Tudi leva os je deloma lahko še normalna.

New Report

Close