Najdi forum

NUJNO!

Ker ne vem,na koga naj se obrnem sem se odločila,da vas prosim za pomoč.Prosila bi vas za razlago mojega EKG-ja,ki sem vam ga poslala v priponki.Zanima me ,ali je vredu in če ni kaj ni v redu?Je nevarno?Stara sem 43 let,razen povišanega RR nimam nekih težav s srcem.Za uravnavanje RR jemljem OLIVIN 10 mg 2x na dan.Lepo prosim za čimhitrejši odgovor in razlago.Hvala vnapej in L.p

Pozdravljena,

EKG sem natančno pregledal in je povsem normalen. Ne vidim nobenega znaka morebitnega infarkta, kot je to tolmačil EKG analizator – in brez skrbi, pogosto vidim, da interpretira narobe. Na njem tudi ni morebitnih znakov zadebelitve srčne mišice, ki bi lahko bila posledica neurejene arterijske hipertenzije.

Če nimate težav, se sploh ne potrebujete sekirati. Pazite na krvni tlak, da bo pod 140/90 mmHg. Čudi me, da so Vam tako mladi predpisali zdravila, vendar ne poznam dovolj podatkov, da bi to lahko komentiral. Sam bi sicer prej svetoval poskus z nefarmakološkimi ukrepi, če to ni bilo že preizkušeno.

Pozdravljeni
Najlepša hvala za vaš odgovor.Glede zdravljenj,ki ste ga omenili,nikoli mi ga ni nobeden od zdravnikov omenil in sem pač začela z zdravilom Olivin 10mg 2×1.Prosila bi vas za več informacij o zdravljenju,ki ste ga omenili.Lahko vam napišem tudi kaj več o mojem RR ,da mi boste lahko čim bolje svetovali in pomagali.Samo mi napišite katere informacije rabite.Šeenkrat hvala in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

nefarmakološko zdravljenje pomeni prvi korak pri poskusu zdravljenja povečanega krvnega tlaka. Kot navaja ime, gre za zdravljenje pred uvedbo zdravil. Vključuje predvsem zdrav življenjski slog – več gibanja (predvsem aerobna telesna aktivnost, kjer se spotite), zdravo prehrano (čim manj mastna hrana, več manjših obrokov dnevno), nujno čim manj soljenja hrane, vkolikor kadite – opustitev kajenja in podobno.

Če ste to že poizkusili, in “ne gre”, potem seveda preostanejo zdravila, ki jih jemljete.

New Report

Close