Najdi forum

Miokarditis

Pozdravljeni
Stara sem 42 let.Pred 14 dnevi sem zbolela za crevesno virozo.Nikakor nisem prisla k sebi,nekje na sredini okrevanja me je zacel pect celoten poziralnik.Jemljem Nillar 2×40 ki je bil neucinkovit,prav tako Rupurut in Nolpaza.Zdr.je rekla da je normalno ker je vse razdrazeno in bo minilo.V nedeljo se je nenadoma pojavila ostra bolecina v poziralniku ki je po 10 min izzvenela.Sla sem na urgenco;vsi krvni izvidi so bili normalni, razen troponin 0.074.Poslana sem bila na Ipp kjer so ponovno vzeli kri troponin 0,167.Narejen Rtg in Uz srca;ki ni pokazal nic posebnega.Jemljem še Prenewel 8 mg.
Dobila sem Brufen na 8 ur tbl za domov.
Kontrolni uz naslednji ponedeljek.
Še vedno sem precej utrujena,počivam;še vedno je prisoten pekoc obcutek-nisem pa slabše,niti boljse
Vmes sem imela nekaj dni levo nogo od kolena navzdol bolj zaspano;potem je bilo kaksen dan boljse sedaj se je spet ponovilo.Edemov ni,otecena ni,enako topla kot druga noga.
Vmes sem se spomnila da me je 1x ponoci prejsnji teden bolela tudi celjust-do sedaj me ni še nikoli-to sem pozabila omeniti na IPP.
Kaj lahko sedaj pricakujem?Kdaj naj bi prislo do izboljsanja
Hvala in lep pozdrav

Pozdravljena,

glede na Vaše pisanje se ne zdi, da bi šlo za miokarditis – vsaj ne za pomemben; vnetje srčne mišice sicer lahko povročijo virusi, ki povzročajo črevesno vnetje, vseeno pa bi se to moralo poznati bodisi na kazalcih vnetja (levkociti, CRP), troponinu (za pozitivnega štejemo, ko je nad 0,8, pred tem je v neki t.i. vmesni, “sivi” coni), pa seveda tudi EKG in UZ srca. Tudi občutki ob vnetju srčne mišice niso pekoča bolečina, temveč tiščanje, primerljivo srčnemu infarktu (srce ne loči med vnetjem in pomanjkanjem kisika zaradi bolnih žil).

Brufen je zdravilo, ki morda ni najbolj na mestu, sploh, če vas žge požiralnik, saj lahko vnetje želodca in požiralnika celo poslabša. Sam bi z njim prenehal in nadaljeval z Nolpazo (ali katerikoli drugim zdravilom za želodec, ki so Vam ga predpisali) in resnično pazil na prehrano – čim več juh, prepečenec, jogurti, rižote, ne pa sveže sadje, mastna ali začinjena hrana, hladna ali prevroča hrana. Predvsem bi se tudi izogibal hrani ali alkoholu po 6. uri popoldne; če ste kadilka, vsaj za ta čas prekinite.

Žal se te nadležne virusne okužbe prebavil res vlečejo včasih dooolgo – želim Vam, da se čimprej izvlečete. Kontrolni UZ srca seveda ne bo odveč 🙂

Še bolečina v čeljustih – menim, da je vse to posledica viroze in ne srčnega obolenja. Kar mirno!

New Report

Close