Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Nizek srčni utrip

Nizek srčni utrip

Pozdravljeni. Pred letom so mi diagonosticirali srčno popuščanje NYHA 1.Zadnji teden imam srčni pulz od 48 do 56 udarcev na minuto. Do sedaj okoli 65. Počutim se dobro.Pritisk je kot ponavadi okoli 105/65. Jemljem edemit, aldactone 25, prenesso in coryol. Pred enim mesecem na UZ so opazili izboljšanje iz 25 na 40%. Star sem 40 let.
Zanima me, če morem nujno do zdravnika ali lahko počakam še dober mesec do kontrole pri kardiologu?

Pozdravljeni,

najprej moram reči, da me veseli, da se je Vaše srce nekoliko popravilo – iz iztisnega deleža levega prekata 25 na 40 % je dober rezultat (sicer mi niste zaupali celotne zgodbe – predvsem, kaj smo v bolnici ocenili kot vzrok nastanka srčnega popuščanja, kar je pomemben dejavnik glede nadaljnjega ukrepanja).

Glede Vašega utripa – je pa pomembno, kakšno je počutje. Zapisali ste, da se počutite dobro, kar pomeni, da je telo kljub nižjem srčnem utripu prekrvljeno zadosti. Med gibanjem se pulz zagotovo poveča. Verjetno je nekoliko nižji pulz posledica zdravila Coryol, vendar je to eden od stebrov t.i. kardioprotektivne terapije, torej zdravil, ki srcu lahko pomagajo.

Moj nasvet bi torej bil – če se dobro počutite, ne spreminjajte ničesar, zgolj zaradi tega Vam do zdravnika ni treba. Če ste pa omotični, slabotni, slabše zmogljivi ali celo čutite da bi lahko izgubili zavest je počasi čas, da se odpravite do zdravnika. Če celo izgubite zavest, je to znak za urgenco…
V nasprotnem primeru pa le počakajte na kontrolo pri Vašem kardiologu, ki bo verjetno svetoval enako in morda celo ocenil potrebo po prireditvi terapije (na tržišče je prišlo novo, silno obetavno zdravilo Entresto, ki bi vam lahko še dodatno pomagalo)!

Srečno!

New Report

Close