Najdi forum

Ljubezensko pismo patološkega narcisa

Za vse ki jih ljubite….
http://thoughtcatalog.com/john-w-howell/2013/05/a-narcissists-love-letter/

Tale je pa res dobra. Če ima kdo čas, naj prosim prevede še za tiste, ki ne znajo engl. ali pa jo bom jaz ko se mi kakša časovna luknja pokaže.
GittaAna

GittaAna

Prevod:

[left]Narcisovo ljubezensko pismo
Avtor: John Howell[/left]

Ko rečem, da sem zaljubljen vate, imam v mislih to, kako se počutim, ko sem s tabo. Samega sebe ljubim skozi tebe. Ljubim se gledati skozi tvoje oči. Ljubim se gledati skozi svoje oči, ko si predstavljam, kako sem videti skozi tvoje. Ljubim imeti nekoga novega, da mu povem svoje zgodbe, izrazim svoja mnenja in delim z njim teorije in prepričanja o pomembnih življenjskih rečeh. Ljubim poslušati samega sebe, kako govorim o tem, saj si predstavljam, kako zveni to zate, kako začarano se moraš počutiti.

Ko rečem, da sem zaljubljen vate, ljubim imeti nekoga novega, da se ogrnem vanj kot v novo podobo. Ljubim, kako si čutiti na meni. Ljubim, kako se čutim, medtem ko si z menoj.

Ko rečem, da sem zaljubljen vate, mi je všeč, da ne rabim biti sam. Všeč mi je, da nisem drevo, ki samo pada v gozdu. Obožujem imeti vedno prisotno, zasebno občinstvo.

Ko rečem, da sem zaljubljen vate, ljubim to, da sem tvoja skrivnost, tvoja enigma, tisti, ki skrbi, da ponoči ne spiš, tvoja obsesija. Obožujem biti tvoj oltar, tvoje sveto, tvoja ikona, tvoj čudež. Ljubim biti tvoj odgovor. Ljubim biti razlog tvoje žrtve, tvoja bolečina.

Ko rečem, da sem zaljubljen vate, ljubim to, da sem tvoje sonce, ki nadzoruje tvojo orbito, tvoja težnost, ki te obvlada, ne glede na to kako močno se trudiš skočiti ali poleteti, ta, ki te drži pri tleh. To, da te delam mojo last.

Ko rečem, da sem zaljubljen vate, mislim s tem, da ljubim dihanje tvojega zraka, srkanje tvoje krvi, žretje tvojih sanj. Ljubim to, da sem tvoja droga, tvoje bodalo, tvoje samomorilsko sporočilo.

Ko rečem, da sem zaljubljen vate, mislim da ljubim zgodbo, ki jo lahko povem svojim novim ljubimcem o moji nekdanji ljubimki, o tem kako krasne so bile stvari, kako intenzivne, kako pravljične, kakšen par sva bila – in kako si postopoma, nepojasnjeno, boleče, košček za koščkom, izginila.

nova
Uredništvo priporoča

tole me je nagovorilo, so res dobri odgvoori se pod pismom…

Thank you. One of the first things to realize is that all of that energy, love, and desire for him needs to be poured into YOURSELF. It’s a lose/lose situation when you are involved with someone who will never love you the way you want or need to be loved. It’s what keeps this type of person interested in stringing you along. You should stop feeding his ego, and start feeding yourself with unconditional love. A narcissist will, for the most part, always be emotionally unavailable to everyone, except himself. He is his one and only love. You are just a pun, a toy, or an STD (something-to-do). Until he sees the need to get help and change for the better, you will be wasting your time. Self-love…learn to date yourself…treat yourself the way you deserve to be treated first. It is only then that you will realize your own self-worth. Get away from this human tick, before he drains your soul. He can only do what you allow him to, and he thrives off of push-pull relationships. Stop thinking about what it used to be and what it could be. Start looking at things for what they are right now. Stop pushing and pulling…and stand on your own two feet. You can do it. I know if I could get to this point in my life after dealing and working through all of the shit my ex-narcs put me through, anyone can. I wish you the very best, because you deserve it RaineeJGrant!

Tas, iskrena hvala!!
GittaAna

GittaAna

Res grob prevod odgovora ( nisem stručko):

Prvo kar moraš spoznati je, da bi moral vso to energijo, ljubezen in hrepenenje namesto vanj vložiti VASE. Če si skupaj z nekom, ki te ne bo nikoli ljubil na način, kot si želiš ali ga potrebuješ, se znajdeš v situaciji, v kateri ne moreš zmagati. Prav zaradi tega ( ker vlagaš zgolj vanj) imajo takšne vrste ljudje sploh interes, da te privežejo nase.

Brezpogojno ljubezen raje usmeri vase, kot pa da z njo hraniš njegov ego. Narcist bo večino časa čustveno dostopen zgolj samemu sebi in nikomur drugemu. On je sam sebi največja in edina ljubezen. Ti si zanj zgolj igračka ali pač nekdo, ki je koristen ali s katerim se da nekaj početi. Vse dokler ne bo sam uvidel da potrebuje pomoč in spremembe na bolje, boš zgolj zapravljal svoj čas.

Ljubi samega sebe… pojdi na zmenek s samim seboj in nato s seboj ravnaj tako, kot si zaslužiš in kot bi moralo biti. Šele takrat boš spoznal svojo vrednost. Pojdi stran od tega človeškega klopa preden ti izpije dušo. Škoduje ti lahko zgolj toliko, kolikor mu dovoliš in on najbolje uspeva prav v odnosih “odrini stran – pritegni nazaj”.

Nehaj premlevati o tem, kako je nekoč bilo in kaj bi še lahko bilo. Usmeri se na stvari, ki so tukaj in zdaj. Nehaj odrivati stran in nato spet pritegniti nase…in postani samostojen. To lahko narediš. Če sem do te točke v svojem življenju prišel sam in to po vsem sranju, ki mi ga je naredila nekdanja žena in s katerim sem se moral soočiti, potem lahko to stori vsakdo. Želim ti vse najboljše, ker si to tudi zaslužiš!

RaineeJGrant

GittaAna

Vedno znova ko me želi potegniti nazaj v svoj klopčič preberem pismo 🙂

In… če bi prevedel na kratko: Ljubi sebe kot ljubiš njega 🙂

Ko vidi tvoje lepe uči v sanjah se kar topim tako si lepa .
Morda si me izbrala za prvi ples to je že daleč tega .
Vendar bila si mi fulj všeč sedaj ko sanjam v tebi mislim da boš žena .

Vedno bolj se mi dozdeva, oz mislim, da vem, iz lastne izkušnje, da je Nom v bistvu odrasla oseba s čustveno -empatičnim doživljajskim svetom na ravni 4-5 letnega otroka. Zakaj se jih tako bojimo, oz. nas prizadenejo? Zaradi nas samih, ker to dopustimo. Nom-i se le obnašajo kot štiri letni otrok, ki hoče liziko. Kdor zna postaviti mejo se z Nom niti ne zaplete. Oz, se zaplete, vendar iz stika izstopi ob prvi znakih. Nom nima razvite empatije in njihovo obnašanje, ki nas tako prizadene, je v bistvu cviljenje in cepetanje malčka. Upam si trditi, da vsakdo, ki je v zvezi z Nomom, je že kmalu po začetku toleriral dogajanja pri katerih bi se nekdo drug enostavno obrnil in šel. Bom naredil svoj prispevek o osebni izkušnji.

Vaš linkVedno bolj se mi dozdeva, oz mislim, da vem, iz lastne izkušnje, da je Nom v bistvu odrasla oseba s čustveno -empatičnim doživljajskim svetom na ravni 4-5 letnega otroka. Zakaj se jih tako bojimo, oz. nas prizadenejo? Zaradi nas samih, ker to dopustimo. Nom-i se le obnašajo kot štiri letni otrok, ki hoče liziko. Kdor zna postaviti mejo se z Nom niti ne zaplete. Oz, se zaplete, vendar iz stika izstopi ob prvi znakih. Nom nima razvite empatije in njihovo obnašanje, ki nas tako prizadene, je v bistvu cviljenje in cepetanje malčka. Upam si trditi, da vsakdo, ki je v zvezi z Nomom, je že kmalu po začetku toleriral dogajanja pri katerih bi se nekdo drug enostavno obrnil in šel. Bom naredil svoj prispevek o osebni izkušnji.

NOM je naš učitelj, dokler se bomo ukvarjali samo z njim se ne more nič spremeniti, Vse tisto kar ste dali njemu bi morali dati sebi in on nas je stalno opozarjal pa ga nismo razumeli. Ko se začnemo ukvarjati sami s sabo , poiščemo svoje rane in slabosti, takrat tudi ugotovimo, zakaj je vse slabo kar na enkrat dobro, za vse izkušnje sem postala zahvalna, ker če bi lahko potrpela najhujše bolečine bi bila še vedno v najinem razmerju, točno takem kot je bil. Od prvih spoznanj do danes je minilo 4 leta in zdaj ugotavljam, da se je začelo premikati na bolje, pa ne zato ker bi zbežala na konec sveta. Spremenilo se je zato, ker zdaj sebi dajem tisto, kar potrebujem. Vlogo žrtve sem zamenjala z pozicijo aktivnega igralca. Najbolj pomembno je, to, da imava z mojem predragim vedno več stikov, ker samo tako lahko kontroliram svoj kompas….ČESA ŠE NE VEM; IN KAJ SE MORAM ŠE NAUČITI in tako GAS NAPREJ. VSE TISTO KAR BOLI; NAS UČI!!!!!!.

Men je pa moj bivši rekel, da je z menoj zato, ker do DRUGI rekli, kako sem ja lepa, pametna in v redu ženska, sicer ne da je zato z menoj, ampak da je tudi to razlog da je z menoj, vseeno mi je pa to takoj nekaj o njem povedalo in seveda sva končala na zelo grd način in so bili potem še sami problemi. Pač njim je pomembo, ne kaj oni o sebi mislijo, v resnici nimajo samozavesti, ampak kaj drugi o njih mislijo in si na tem filajo ego.

New Report

Close