Najdi forum

Življenje z narcisom

Super, da se je v zadnjem času začelo govoriti tudi o “vamirjih”. Bi mi bi bilo prihranjeno kar nekaj stvari, če bi prej vedela, da je moj ex totalni narcis. Šele ko sem začela brskat po spletu in sem na tujih straneh našla skoraj identične opise odnosa z mojim, mi je postalo jasno, v kaj sem prazaprav padla.

Najprej seveda nebesa. Zabaven, pozoren, inteligenten, čeprav sem imela že na začetku nekakšen občutek, da nekaj ni ok, pa mi ni bilo jasno kaj. Verjetno sem mu bila izziv, ker nisem takoj padla na njegove finte in se je res dolgo trudil, da bi me dobil. In vse je bilo ok, dokler je bil on v centru pozornosti, dokler sem mu posvečala ogromno časa. Njegovo delo je bilo tako zelo pomembno in dobro, da je bilo “razumljivo”, da je na prvem mestu on in njegove misije. Kadar sva bila skupaj sem se mu ( tudi zaradi njegovega dela) v bistvu povsem prilagodila, vseeno pa je bilo res lepo, kolikor sva bila sploh skupaj, ker sva se videla bolj malo časa in če gledam sedaj nazaj le takrat, ko je pasalo njemu ( spet njegovo tako zelo pomembno delo).

Vsi prijatelji so me opozarjali, da v odnos v bistvu vlagam zgolj jaz, da je iz njegove strani bolj malo, da se pri meni samo greje in napaja, pa jim nisem hotela verjet. Dokler se ni zalomilo, ko sem za dlje časa zbolela. Kar naenkrat je bilo toliko nujnih stvari, ki jih mora naredit ( sej bi ti pomagal, ampak veš..) in v mesecu dni se je začel popolnoma ohlajati in iz tistega – kako si super, midva sva si usojena, se je kar naenkrat začelo – saj te imam rad, ampak morda to ni to. Mesec dni moje bolezni ( ne tako zelo hude, samo nisem se mu mogla posvečat toliko, kot je bil vajen) je bilo dovolj, da je sprožil prepir in prekinil odnos, ker ga kao oviram (!?) In to s tako ledenim pristopom, da mi je vzelo sapo. V nekaj dneh je “pozabil” da sva bila sploh kdaj skupaj in najino celotno zgodovino obrnil na glavo.

In se potem čez pol leta, ko sem bila spet na nogah in polna energije vrnil, kot da se ni nič zgodilo in želel spet v odnos. Hvala bogu za vse informacije, ki sem jih prej našla na internetu, da sem bila sposobna videti tudi finese, ki mi prej niso bile jasne, ker bi me verjetno spet obrnil okoili prsta. Res so iznajdljivi v razlagah svojega egoističnega obnašanja in res ti znajo zlesti pod kožo. Si je potem sicer takoj našel druge “žrtve” vse po istem kopitu – ženske, ki so zelo pozitivne, z veliko energije, pripravljene pomagati in žrtvovat velik del svojega časa ( nekatere tudi denarja) in ki nasedejo njegovim zgodbam o njegovem tako zelo pomembnem delu ( ker je povezano tudi z dobrodelnostjo je lahko verjeti). Vse je v trenutku, ko niso več služile svojemu namenu odklopil iz svojega življenja in večina je o tem tiho, ker ga vsi vidijo zgolj kot velikega “dobrodelneža” in jim je povsem nezamisljivo, da je velik del njegove zgodbe precej prirejen ali celo povsem izmišljen.

Vsake toliko se še vedno pojavi na vratih, čeprav mu vsakič dosledno povem, da me ne zanima in da vem, kaj je v resnici za njegovo veličastno zgodbo, ampak ne more, da ne bi vseeno vztrajal, se mi zdi, da sem mu sedaj bolj kot izziv, če mu bo vseeno uspelo in pri tem ga nič ne ustavi ( ti si edina, samo s teboj, žal mi je, kako lahko to popravim…..) Na srečo ga sedaj vidim takšnega kot je – vase zaverovan egoist, ki zelo spretno izkorišča sočutje in dobrodelnost drugih, da lahko sam živi točno tako, kot mu paše ( na račun drugih).

V glavnem, meni je vzel samo dve leti življenja in zaradi njega sem se naučila kar nekaj stvari o ljudeh, o katerih se mi prej ni niti sanjalo, si vzela čas za razmislek in nato še srečala čudovitega moškega, ki ga prej morda sploh ne bi opazila, ker je njegova dobrota in srčnost dosti bolj tiha in neopazna kot od ex, zato pa vsaj resnična.

Nina

Ninanina, krasno, da ste napisali ta prispevek.
Ganil me je tudi zadnji del vaše zgodbe “… in nato še srečala čudovitega moškega, ki ga prej morda sploh ne bi opazila, ker je njegova dobrota in srčnost dosti bolj tiha in neopazna”.

Upam, da mladi kaj berejo forume in se kaj naučijo ali pa se o svojih odnosih z drugimi vsaj veliko pogovarjajo, ker take narcise lahko srečajo tudi na drugih področjih življenja. Npr. krasni narcisoidni šefi, ki ti lahko uničijo življenje.

Vse dobro še naprej.

Bravo!!
hvala za prispevek in poduk v njem.Točno takega sem tudi sama srečala in občutila na lastni koži kako deluje, kako se ob njem počutiš manjvredno, kljub temu, da so mi vse prijateljice govorile, da mu ne pridem niti do kolen. A tak človek potrebuje žrtev, da lahko sebe poveliča in drugega naredi tako zelo nepomembnega, ja to mu je hrana!
Ne morem verjeti, kako zna zahtevati dialog in ko mu predočiš problem, se globoko užali, tako, da se mu mora oseba opravičiti. Ko se končno odloči, da te “zapusti”, reče, “če te ne bi ljubil”, ti ne bi že tolikokrat odpustil. Manipulator, ki mu ni cene.
Hvala še enkrat , pozdrav MEG.

nova
Uredništvo priporoča

Nina opisala si svojo izkušnjo, hvala.Pravkar sama živim s točno opisanim moškim, kot si ga opisala ti.Ne, da ne bo pomote…..to ni tvoj ex 🙂
Na tem forumu sem se znašla, da najdem nekaj odgovorov na moja vprašanja…..In sem ga dobila, vem kaj mi je narediti in vem, da je ta noč, zadnja neprespana zaradi vampirja, ki za mojim hrbtom brezskrbno spi.
Hvala Nina, da si delila svojo izkušnjo.Pomagalo mi je.

Bubu

Podoben primer imam sama, ko sem pred slabim tednom prekinila z vampirjem, ki je imel mene, kadaarkoli me je hotel, ves svoj prosti čas sem bila z njim, kadarkoli in vedno na raazpolago. Kuhala sem mu in spala z njim, on pa je samo ponavljal, kaj mi manjka, pa čeprav v svojem poklicu briljiram že več kot 25 let. Poniževal me je, pred drugimi pa je hotel biti zabaven, najlepši, najbolj pameten in vsekakor, kar je najbolj pomembno: ni nikoli v dveh letih prekinil s svojo bivšo punco, ki je itak najlepša, oh in sploh, ki jo mečejo iz vsake službe, ki je zapravljala svoj in njegov denar, ampak je bila milijonkrat boljša in lepša od mene ( mimogrede: na pogled nisem slaba).

V skorajda dveh letih, mi ni nikoli rekel, da me ima rad ampak je, ko sem ga prvič poslala nekam, ker me je prevaral z bivšo, začel meni nič, tebi nič, opremlajti garsonjero, in zato ga sploh nisem prosila, ampak sem želela od njega, da mi vrne ključe od garsonjere, katere še danes ima. Ne prenese poraza, ne zna biti poražen, Ima sijajno službo( delat pride ko želi in gre ko želi), stalno piše pritožbe šefu, da preveč dela ( po 4 ure na dan, namesto 8, dobi plačo za 8), in da zahteva boljšo plačo.

Ga prebolevam, ma upam, da mi vrne ključe od stanovanja, ker sem v stalnem strahu, da mi bo kaj naredil.

VPRAŠANJE: Kaj naredijo zavrnjeni čustveni vampirji? jaz mu ne mislim več nasesti in bom gradila dalje na moji karieri, ker vse kar sem ustvarila, sem ustvarila iz minusa.
Upam, da mi res ne bo kaj naredil???

Pozdravljena Razočarana!

Ne bi se ponavljala. Preberi si še zgodbe na forumu MOM/NOM namenjen svojcem.

Nič ti ne bo naredil, le drugo žrtev si bo intenzivno iskal, oz. jo že ima v svoji bivši, če se ne boš odzivala na njegove provokacije.
Če je garsonjera izklučno tvoja, samo zamenjaj ključavnico na vratih. Ker tudi, če ti vrne ključ, jih je lahko naredil za rezervo, kolikor mu drago.

Predvsem pa si enkrat za vedno zapomni: On ne bo nikoli drugačen! On je tak, kot pač je in svoje “zgodbe” bo ponavljal v nedogled.

Za začetek “izobraževanja in zdravljenja ” ranjene duše, si preberi knjigo Čustveni vampirji, Ne stopajte več po prstih in Moški, ki sovražijo ženske in ženske, ki jih ljubijo.

Po vsem prebranem se ti bodo razkadile meglice. Ne ukvajaj se z njim, vso pozornost preusmeri nase. Malo po malo ti bo uspelo. Za začetek po nekaj minut, potem pa vedno daljši čas. Predvsem pa se izogibaj vsakega kontakta z njim.

Lahko noč, želim!

Pozdravljene vse v tej temi…….bi se rada pridružila še s svojo podobno zgodbo, ki jo še vedno bijem s takim čustvenim vampirjem.
Zapletla sem se z njim v intimno afero in je moj sodelavec oz. delovno mesto si ne deliva sicer skupaj vendar sodelujeva v istem kolektivu in se občasno tudi srečava. Z njim sem prevarala svojega partnerja, izvedel je zanj in zdaj vsi trije trpimo. Povedala sem partnerju vse, ker si ne želiva da bi se razšla, da bova to prebrodila in v upanju da bom z njim človeško zaključila se mi je šele začela nočna mora. Obema.Tako kot pravite, zlezel mi je pod kožo z vsemi sladkimi besedami, laskanjem, njegovo karizmo, šarmom, predvsem pa prefinjeno tehniko in igro ki si jo je zastavil za cilj z mano da me dobi. Očaral me je tako zelo, da sem podlegla. Zmešal mi je glavo s svojimi mnenji in prepričanji kako je on boljši, kaj bi vse počel in kje se vse vidi z mano če bi le bila zavedno njegova. Skratka on je vse oh in sploh. Čustven in občutljiv moški. Zame same hvale kako sem lepa in seksi (kar tudi sem) 🙂 in da je užival vsak trenutek z mano in sanjaril kako bi to lahko bilo v realnosti. Dosegel je da sem se resno zaljubila vanj. Tudi sam mi je govoril enako in da me ljubi, da si želi življenje z mano ker sva si usojena. Bila sem tako daleč da bi zapustila svojo družino zaradi njega ker mi je tako opral možgane in me čustveno, predvsem pa psihično popolnoma prisesal nase. PIhal mi je na dušo vsak trenutek in vsak dan pa najsi bo to na mail, sms ali klic. Počel in potreboval je stalno čustveno hrano. Filal si je ego preko mene, Da ne pozabim omenit da je on ločen in ima hči staro 6 let, ki mi jo je tudi predstavil in si želel večkrat preživet prosti čas skupaj. Z bivšo ženo se še danes kregata in vlačita po sodiščih, ker on je bog in ima vedno prav in na koncu mora vedno zmagat pa tudi če je treba čez trupla. Povsod priljubljen in v družbah kjer ima kakšno korist. Skratka da ne bom predolga…….kot vse ki so imele ali imajo tako izkušnjo nisem niti pomislila v začetku da je nekaj hudo narobe z njim čeprav sem že kmalu začutila da mi nekaj ne štima. Če sem spregovorila se je spretno izmaknil temi ali pa sva padla v hud prepir z njegovimi grožnjami vsepovsod, ker se je počutil ogroženega in prizadetega. Nemogoče je bilo da sem mu kdaj razložila ali podala svoje mnenje. Izžel mi je vso energijo in danes ko je leto mimo se še vedno ni umirilo, kljub večkratnih že prej, poskusih ko sem se trudila z njim zaključit na lep način,da pač ne bom z njim ker sem se odločila ostat s partnerjem in da od doma ne grem. Grožnje in očitanja kakšna sem in bila sem vse samo človek ne, so se stopnjevale. Spravil se je na mail, na sms, klical……povsod sem ga blokirala, mail izbrisala in prekinila vse stike. Ko sem že mislila da bo končno mir in da bo situacijo dojel me je iskal preko drugih številk da bi se mu javila, puščal pisma in še celo stopil v stik z mojim partnerjem ker ga je tudi on že umes prosil naj odneha in se umakne od mene. Počakal je dva dni da se je poleglo in potem je spet udaril. Kot da se ni nič zgodilo in da bo nadaljeval z mano tako kot je bilo.To se še vedno dogaja in zdaj pošilja smsje mojemu partnerju in mu razlaga kako sem z njim bila srečna in naj me pusti da me ljubi in jaz njega itd…..in bojim se da sploh ne misli odnehat in bo šel do konca. Midva sva že ćisto na dnu, odnos je že tako ali tako skrhan zaradi moje prevare, trudiva se in zelo je težko in hudo, stalno kregi, razočaranja, nezaupanje in potem še ON ki ne odneha od mene. Mislim da za naju s partnerjem ni upanja da ostaneva skupaj. Ne zdrži več jaz pa sem izčrpana. Je sploh mogoče da bo kdaj mir in se od mene odmaknil, me pustil pri miru ali naju bo prej spravil narazen ker pač on mora zmagat in bo potem vesel da je uničil še eno družino??? Vse skupaj me je zelo prizadelo kako je manipuliral z mano in srčno vsaj upam da ne bo še kaj hujšega. Hvala

Prijavi ga na policijo. Lahko ga prijaviš tvojemo gsm operaterju.vprašaj kaj potrebujejo. Ne pusti se ustrahovati, ker se bo samo stopnjevalo.

O prijavi sem že razmišljala a se bom prej podrobno pozanimala kako je s tem, ker se bojim da bom lahko imela zaradi tega od njega še večje težave. Sva le v stiku tudi v službi zaradi službenih zadev.Tudi partner je rekel da ga bo prijavil če ne misli odnehat pa je dobil odgovor da se ga ne boji in da bo tudi on ukrepal tako da bo prav.

Ne pustita se mu ustrahovati, ker drugače dobi še večjo moč. Tudi v službi lahko poveš odgovorni osebi, da te nadleguje. S partnerjem stopita skupaj in se mu uprita s skupnimi močmi, ker le tako se ga bosta rešila. Ukrepajta dokler ne gre še vajina zveza po zlu. S takim človekom nimaš bodočnosti in ti bo povzročal samo zlo.

Hvala za nasvete in pomoč…..saj kar ne morem verjet v kaj sem se ujela. In še zaljubila. Čustveno sem čisto izmučena in zbil me je totalno na dno. Še do partnerja ne čutim nič. Kot da nimam več srca. Samo še on se mi mota po glavi kdaj bo spet nastopil in vsa njegova dejanja, trenutki, besede, ki so bile tako sladke, lepe in preživete, me bolijo. Ali taki sploh občutijo kdaj kaj počnejo iz drugih ljudi.???

Tako umaknil se je in odnehal zdaj ko naju je spravil narazen. Razhajava se s partnerjem po 18letih. Vzel in unicil mi je vse. Upam da se mu vse to kdaj vrne. Jaz pa prezivljam najvecji pekel medtem ko on uziva v svoji zmagi.

Samo komentar: narazen si vaju spravila ti. Vsako dejanje ima posledice. Ob prebiranju tvojega pisanja me moti, da na ljubimca vališ krivdo za tvoje slabe odločitve. Vem, da to ni tema pogovora, ampak to so posledice tvojih dejanj.

Drage punce,
tudi sama sem imela to izkušnjo, ki je trajala nekaj let. Predlagam vam, da si na you tubu odtipkate naslov “Different types of Narcissist.” Teme, ki so povezane (predstavlja jih Dana), vam bodo pojasnile vsa vprašanja. Gospa je podrobno opredelila tipe narcizma, kako se obnašajo, kako nas zapeljujejo, zakaj se pojavlja en in isti vzorec njihovega obnašanja, ali zmorejo ljubiti, ali se lahko spremenijo, ali je vredno čakati, predvsem pa njihove spretnosti pri manipuliranju, kako nas pridobiti nazaj…
Upam, da vam bo tole v pomoč. Meni je bilo.
Sončni pozdrav

Sama sem se zapletla v ljubezensko razmerje s moškim, ki sva skupaj delala v tujini. Bil je ves sladek in prevzet z mojo notranjo in zunanjo lepoto, inteligenco itd. Omenil je da ima eno hči…Sama sem na začetku imela slab občutek in se mu začela izomikar, po 2 mes. pa sem svoj 6 čut zanemarila. Stvari so se začele odvijat s svetlobno hitrostjo in tako sva se skupaj preselila imela družino – v 5ih letih imava 3 otroke in ko sem bila nazadnje noseča sem izvedela, da še ima 3 druge otroke okoli z 3 ženskami, za katere mi jih je prekrival 3 leta. Ker se mi je zdelo sumljivo kako se obnaša sem šla čekirat njegv FB in tam sem nasla, da ko je bil v svoji državi je vabil ženske ven in flirtal z njimi jih nagovarjal da bi preživele noč z njim (to je bilo tudi po tem ko sva imela 1ga otroka) in seveda jaz sem mislila ves ta čas kako sva srečna. Vrgla sem ga ven, ampak je sam od sebe prišel nazaj čez 2 tedna kot da nič ni bilo…

v zadnjem letu in pol sem ga ven vrgla 3x, vedno je pol mel druge ženske meni lagal da samo sem jaz tista in seveda dobila nasvete dokler so otroci tako mali vsaj da mi malo pomaga okoli…no ja, skoraj ga ni doma, in seveda one je najboljši, tudi kot oče, a kaj je svojemu otroku kupil lahko preštejem na prste 🙁 Kregarija je že samo, če ga prosim vzet smeti, ko me boli hrbet zaradi padca po ledu, njemu je to izgovor in da je “bullshit” in “story”. Medtem sem bila v Sloveniji in dobila svojo moč nazaj, ampak tukaj zaradi premale podpore se počutim tako sama in nemočna. Strah me je it nazaj a strah me je ostat tu, ker vem, da me ne bo nikoli pustil na miru.
Tista zlata doba ni dolgo trajala, kjer je bil Mr. Perfect, ko je videl da me je dobil v kremlje me je začel podcenjevati, primerjati z drugimi, vsako malenkost ki jo po njegovem nisem prav naredila sem bila “ničvredna”…To, da sem svojim otrokom dala “napačnega” očeta je edino kar obžalujem v življenju…

Zato, če se vam zdi že na začetku, da nekaj ne štima, pol najvrjetneje ne. Sama še zdaj ne morem verjet, da taki gnusi obstajajo. Družina s 3mi otroki in se on odloči, da gre sam na dopust – da si oddahne od mene in vem, da je imel tam druge ženske. Spomnim se kako sem bila živa in z veliko energije, pozitivna in zdaj takorekoč vsaki dan v joku, se počutim krivo, izžeto in nevredno. Tudi ko sem sama delala in preživljala družino z njim vred nisem dobila pohvale za to, zdaj ko pa on to dela 2 meseca pa se samo hvali…Veliko je “red flags”, ki jih zdaj prepoznam…

Tujina 123, res je, ti nasveti ostani z njim, da bo lažje z otroki ( za katere v resnivi nič ne skrbi) in ostani, v dvoje je finančno lažje ( za njega zagotovo, če ga vmes preživljaš tudi ti) so eni izmed bolj butastih, ki jih slišiš od okolice, katera včasih celo želi, da bi ostala v nezdravi in neprimerni situaciji, da se slučajno ne bi bilo treba tudi njim ukvarjati z njo.

Če pogledaš dejstva boš, če boš sama preživljaja odtroke in sebe , imela več denarja, kot če ga moraš dajati še njemu in če boš sama z otroki, boš skrbela samo za 3 otoke in ne še za enega odraslega otroka poleg, ki mu za male otroke tako ali tako ni dosti mar ( vsaj ne toliko, da bi prevzel del skrbi)

Kakorkoli pogledaš, ti bo ne glede na situacijo tukaj bolje sami, kot pa v situaciji, ki je nezdrava tako zate, kot za otroke. Tudi če tukaj nimaš veliko podpore ,se boš lažje znašla, saj je na voljo tudi nekaj institucij, ki ti lahko na začetku pomagajo, otroški dodatki in socialna podpora, dokler si ne najdeš služe in se postaviš na noge.

Res pa je tudi, da je težko zapustiti nekaj, kar si mislila, da bo lepo, se soočiti s svojimi iluzijami in realnim stanjem. Kakorkoli že boleče je to, pa prej kot boš to naredila, hitreje boste imeli ti in otroci zares topel dom in večja bo možnost, da boš našla tudi partnerja, ki bo imel rad tebe in otroke in ti pomagal zgraditi zdravo okolje za vse.

GittaAna

New Report

Close