Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Kako preživeti z narcisi? Vsak dan me sprašuje zakaj nisem raje z njimi kot z njo

Vsak dan me sprašuje zakaj nisem raje z njimi kot z njo

Če grem na računalnik za 30 min in sem bolj pozoren na računalnik, kot na njo, tudi reče da se spreminjam in da se najin odnos ohlaja.
Pozdravljeni,

mene zanima v zvezi z mojo punco, saj je ljubosumna praktično vsak dan. Skoraj ne mine dan, da ne bi bila oba slabe volje zaradi tega. V večini primerov, ko greva na izlet ali pa samo en krajši sprehod skozi mesto, vidi konkurentke na vsakem koraku. Obtožuje me, da jih gledam, pa četudi gledam tisti trenutek v drugo smer. Da so one boljše in da hočem njih. Ves čas se sprašuje zakaj sem z njo in zakaj ne z drugimi. Podobno se zgodi tudi doma za televizijo ali na računalniku, skoraj vsak dan dobi kakšno »ki naj bi mi bila bolj všeč«. Vse, ki sem jih kadarkoli poznal jo tudi motijo, pa me sprašuje zakaj nisem raje z njimi kot z mano. Pogosto mi reče, da lažem in da mi ne zaupa čisto nič. Ženske prijateljice nimam, ona je pa vseeno ljubosumna name. Skregava se nekajkrat na mesec, vedno po istem kopitu.
Na plažo sploh ne moreva it, ker naju je oba strah, da se bova skregala. Izmikava se javnim krajem, kjer je veliko ljudi, da le ne bi prišlo do kakšnega zapleta.
Problemi so tudi drugje, recimo če sva 14 dni skupaj, pa ji jaz rečem da bi jaz rad bil 1 uro sam mi reče, da jo zapuščam in da se spreminjam. Če grem na računalnik za 30 min in sem bolj pozoren na računalnik, kot na njo, tudi reče da se spreminjam in da se najin odnos ohlaja.

Še en primer, ki se je zgodil pred parimi dnevi, ko sva se hudo sprla:
Jaz imam zelo rad red in tudi na računalniku se težko sprijaznim, da mi kdo drug spreminja stvari ali brska. Že nekaj trenutkov prej je videla na socialnem omrežju eno, ki jo le bežno poznam in mi eno uro težila z njo, da mi je ona bolj všeč kot moja punca. Oba sva postala slabe volje in šla vsak v svojo sobo. Na to pa je šla za moj računalnik in začela brskat po njem (zaradi tega, ker spremlja moje znanke na omrežjih in noče, da bi jaz to videl in jih »posledično« začel gledat) . Mene je to razjezilo, saj mi tudi ona ni dovolila po njenem računalniku brskat in sem jih izklopil elektriko. Ona je pa čisto pobesnela name, da mi nič več ne zaupa in da ji lažem, da skrivam stvari na računalniku (kar ji ne, ker si jaz želim biti samo z mojo punco, ker jo iskreno ljubim). No po tem dogodku sva se hudo sprla.
Zmoti jo recimo tudi, če poslušam glasbo na youtubu, ki jo izvaja ženska. Zaradi tega sem tudi začel brisat zgodovino, ker drugače se prepirava še o tem.

Zdi se mi, kot da se enkrat zaveda teh njenih problemov, drugič pa čisto nič. Oba sva zelo izmučena od tega.

Prosim, če mi poveste, ali je takšno normalno, pretirano (izjemno pretirano) in ali gre za neko obliko borderline (MOM)? Kako naj se začneva spopadati s tem problemom?

Hvala

Polagam ti na srce. Iz lastnih izkusenj. Nic se vec ne ubadaj z mislijo, kako naj ji pomagam in kako naj resiva ta problem.
Ta trenutek ampak res ta trenutek zakljuci to “noro love story”, ker se bos cez cas tolkel po glavi … in se spraseval … pa kaj mi je bilo tega treba.
Preberi si vsaj nekaj zgodb moskih, ki so na tem forumu.

Par in ljubosumje, lepo pozdravljeni. Kot vam je odgovoril Že včeraj vam tudi sama svetujem, da proučite vse do sedaj zapisano o tej tematiki/problematiki, kjer boste tudi sami ugotovili, da se ljudje različno odzivajo oziroma spoprijemajo s težavami, ki jih prinaša partnerstvo z osebo z mejno osebnostno motnjo (MOM). Znaki vaše partnerke nakazujejo simptome MOM (forum ni namenjen diagnosticiranju motnje, temveč pomoči in svetovanju ljudem, katerih najbližji kažejo znake in simptome MOM, nekateri so že diagnosticirani, drugi ne, njihovo vedenje pa na to nakazuje), na kakšen način pa se boste lotevali tega problema, pa je odvisno od veliko dejavnikov. Sprašujete, kako naj se tega problema lotita – na VAS je, da partnerki jasno in odločno poveste, da tovrstnega vedenja ne boste več dopuščali/prenašali in da je ONA dolžna v zvezi svojega nesprejemljivega vedenja nekaj storiti – si najprej nujno poiskati ustrezno strokovno pomoč. Takoj. Če tega ne stori, zanika svoje težave, krivi vas ipd……je odgovor Že včeraj povsem na mestu – odidite takoj. Če ona ni pripravljena storiti ničesar, vi pa v odnosu še naprej vztrajate, se morate sami najprej vprašati, katere vsebine v vas dovoljujejo, da prenašate takšno vedenje in vztrajate v patološkem odnosu. Toliko zaenkrat, obveščajte nas, kako zadeve potekajo in kaj bi vam bilo še v pomoč……vse dobro, Leonida

Hoj,

to so za mene tipični znaki, da je nekdo zelo nepostavljen, nesiguren, in zato to stalno išče pri svojem partnerju, ampak on mu tega seveda ne more dati, tudi to ni njegova naloga.
Tak odnos ne more nikamor zrasti oziroma se bosta oba zadušila.

na nek način imaš na drugoi strani otroka, ki ni zmožen obdržati fokusa, da ti še vedno obstajaš in jo imas rad, četudi nisi z njo 24/7. To delajo 3-4 letni otroci, potem pa zdrava oseba to preseže.

Žal z njo po mojem mnenju ne boš mogle imeti normalnega odnosa.

lep pozdrav SVO

New Report

Close