Najdi forum

Pozdravljeni!
Ne vem, kje naj začnem… Sem mamica dveh otrok, ki jih imam z dvema različnima partnerjema. Prvega otroka sem imela že zelo zgodaj, nepremišljeno, s človekom, ki ga nisem dovolj dobro poznala. Ker je bilo z njegove strani veliko laži, prevar in ni prevzemal svojega dela odgovornosti za otroka, sem ga zapustila. Pred razhodom je bilo veliko prepirov, grdih besed in manipulacij z obeh strani. Po njegovem odhodu sem kar kmali na novo zaživela in bila zadovoljna s svojim življenjem. Občasno sem se sicer borila s svojo obsesivno kompulzivno motnjo, ki me spremlja že od srednješolskega obdobja in z otrokovo ADHD. Po večih letih samskega življenja sem spoznala svojega trenutnega partnerja. Tokrat sem v zvezo vstopila bolj previdno in prvi dve leti je bilo vse krasno. Ko sva zaživela v skupnem stanovanji in sem nenačrtovano zanosila, se je vse spremenilo. Zame je bila nosečnost velik stres, saj sem vedela, da bom imela težave s poporodno anksioznostjo, dejansko z anksioznostjo že med nosečnostjo. Grozno me je že med nosečnostjo skrbelo, da bom z otrokom naredila kaj narobe. Čeprav sem si s partnerjem želela otroka, sem mu odkrito povedala, da se je boljim imeti otroka zaradi moje motnje. Partner se je že kmalu po začetku nosečnosti zelo osebno spremenil, ko sem imela še hujše psihične težave po porodu, pa je postal do mene še grob in najine težave je vmešal še svojo mamo, ki se mi zdi grozno vsiljiva in me tretira kot nesposobno smrkljo. Dojenček je imel sprva še zdravstvene težave, dojenje ni steklo, ker nisem imela dovolj mleka in je otrok dojenje zavračal. Bila sem psihično in fizično utrujena, kar me je pripeljal do roba. Spremenila sem se v pošast, ki čisto ustreza opisu MOM. Me samo, da sem v konstantnih konkliktih s partnerjem, najtežje je in vedno mi je lasneje žal, da nimam potrpljenja niti s starejšim otrokom, ki ima ADHD. Ali je možno, da imam mom, pa sem takšna samo do partnerja in otroka? S prijatelji, sodelavci in starši nikoli nisem imela teh težav? Hvala za pomoč.

Verjetno gre za nezadovoljstvo z življenjem ki ga živiš . Že dvakrat si zanosila nenačrtovano kar pomeni , da ne razmisliš ali je to , to . S partnerji imaš očitno težave ker te zavračajo . Najboljše je , da sprejmeš kar imaš in kar ti je življenje prineslo in to sta tvoja dva sončka . Če partner ne sodeluje ti ni potrebno za vsako ceno biti z njim le na otročke pazi .

Pozdravljeni,

obveščam vas, da se je danes odprl forum za ljudi z mejno osebnostno motnjo, najdete ga na povezavi – https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=592&utm_source=mon&utm_medium=forum-picker&utm_campaign=forum-picker

Forum za svojce ostaja forum za svojce, edino pravilno je, da se vsebine ne mešajo – oziroma da se vsakdo najde v eni ali drugi skupini ljudi, se tja tudi obrne, na ta način ne bo prihajalo do nerazumevanj ipd., tudi pomoč bo ustreznejša in optimalnejša. Z lepimi pozdravi, Leonida

New Report

Close