Najdi forum

Manipulacija – male stvari

Spoznala sem nekoga, ujela sva se res zelo in zaenkrat je vse kot mora bit. Me pa res “žrejo” neke stvari:
– prebral me je do pike natančno kdo sem, kaj sem, kaj cutim
-en dan je govoril dve uri o bivši ženi, same ne pozitivne stvari. Pove sicer tud lepe.
-na svojem FB profilu ima same ženske, polno “fake” profilov, enim napiše cele pesmice kje v komentar, sicer res bolj vljudnostno
-objavlja svoje selfije, to mi kar dosti pove, nekaj ni v redu
-glede enih, zame pomembnih stvari, je povedal neko verzijo, ko se meni zdi, da ne drži. In z lažjo ne prodobi on nič in mi ni jasno. Samo stvari so povedane tako, da se pri sebi sprašujem, če se mi že mal meša.

Nisem se pa navezala na tega moskega, hvala bogu. Doživela že marsikaj in ocitno te res okrepi. Življenje z narcisi, mamo in bivšim partnerjem.

Samo me pa nekaj zanima – zakaj so njim te male laži pomembne? Kaj ima nekdo od tega.

Ne vem kaj mislis s tem male lazi. Ce bi situacijo malo bolj opisala, bi lazje dala kaksno mnenje glede tega. Narcisi so patoloski laznivci po vecini.
Ne razumem cisto…ali si s tem moskim v zvezi? Pravis, da sta se res zelo ujela in potem na koncu, da se nisi nanj navezala.
Selfiji….na splosno je to kar velik red flag, ceprav imam na FBju pod prijetelji tudi nekaj ljudi za ketere vem, da so NOM in kaksen od njih nima niti enega selfija.
Jim je pa skupno tem NOMovcem, da ne prenesejo, ce hvalis koga, ki je istega spola…NOM moskim ni vsec, ce pohvalis kaksnega drugega moskega, NOM zenske pa ne, ce pohvalis kaksno drugo zensko. Pa tu ne mislim, da bi hvalila druge tako provokativno.Ampak samo, ce recimo reces, da je xy dober sportnik ali igralec…NOM moskemu se kar strga. Se pocutijo ogrozene. In to se da dokaj hitro ugotovit, ce pogledas FB profil nekoga. Recimo meni so takoj sumljivi ljudje, ki objavljajo samo svoje fotografije in ponavadi imajo se dnevno objavljene citate, ki jih povzdigujejo v nebo

Pozdravljena,

glede na mojo izkušnjo, posvetovanja s strokovnjaki, branjem čtiv je moj odgovor tebi:
– ¨je vse kot mora bi¨ ¨če se mi že meša¨ torej ni vse kot mora biti in da, imaš očitno prave občutke; tudi sam sem imel enako mnenje, da je vse kot mora biti in občutek da se mi že skoraj meša…in prišel do spoznanja, da ni vse ok..in da se meni ne bo zmešalo, ker je odklon v njenem vedenju od normalnega bil prevelik
– ¨natančno ve kdo si¨ – imajo nos za ljudi s katerimi lahko manipulirajo, a v prvi vrsti si ti tista, ki zaradi svojih ¨manjkov¨ zanj kot magnet; sam sem brskal in izbrskal te moje ¨manjke¨in glej ga zlomka otroštvo,primarni odnosi v ranem otroštvu, mladosti, vse to je mene ustvarilo za ta magnet… 🙂
– ¨z lažjo ne pridobi nič in mi ni jasno¨: zanj je to način življenja in to ¨tvojo laž¨on resnično živi, kar pa ti govoriš in je zate resnica je zanj¨laž¨. Torej dva različna svetova, ki 99,99999999% ne bosta nikoli podobna. Pri moji bivši partnerki se je nabralo laži za oh in sploh. Tudi sedaj ne neha (imava otroka). Se pa zavestno poslužuje tudi laži, za katere mi kasneje navede, da so pač manipulacija. A sedaj na te laži odreagiram popolnoma drugače kot takrat, ko sva bila še v zvezi. Odreagiram mirno.To je pač njen način življenja, ki ga je zaznamovalo njeno otroštvo in jaz ga ne morem spremeniti.
– ¨kaj ima od tega¨: to je njegova hrana za dramo, katero živi. Vkolikor se ta človek znajde v mirnem ozračju, je že nekaj narobe. Zakaj? Ker ni v skladu z njegovim načinom življenja, pridobljenega v ranem otroštvu,mladosti. Če ni prepirov/fizičnih/verbalnih napadanj se ne počuti ok. Želi si teme,drame,nenehnega adrenalina,strahu, ki ga je vajen.

Lp in vse dobro
Alek

New Report

Close