Najdi forum

Izkušnje s terapijo za MOM

Na forumu ne zasledim pisanja o izkušnji z oz. po terapiji za MOM. Je komu uspelo svojega težavnega partnerja pripraviti na obisk usposobljenega terapevta in kakšne so izkušnje?
Jaz sem uspela, da mi je priznal, da ve, da se z njim ”nekaj” dogaja, da se ob tem ne počuti dobro, ima zle misli in ves čas ga spremljajo frustracije iz mladosti. Ves čas ima strahove- pred ljudmi iz okolice in da bo zapuščen. Pravi, da ima tudi vse večkrat napade nespečnosti. Sicer nima samomorilskih nagnjenj, vendar pravi, da se ne počuti dobro v svoji koži. Ne želi biti takšen kot je, vendar ne ve kaj naj naredi. Rešil je test, ki je pokazal, da ima eno izmed teh motenj. Svetovala sem mu obisk usposobljenega terapevta. Tukaj pa so se pojavile dileme. Sicer pravi, da je pripravljen na to, vendar ga zanima kako mu terapija lahko pomaga in koliko obiskov je potrebnih. Tudi vprašanja koliko je treba čakati na vrsto se pojavlja in ali bo moral podoživljati grozote iz ranega otroštva. Jaz mu teh odgovorov žal ne morem podati, sem pa obljubila, da se bom pozanimala. Želi, da bi šla jaz z njim k terapevtu, ker ga je baje zelo strah tega in potrebuje podporo. Skupaj sva prebrala kar nekaj zgodb in si ogledala oddaji z dr. Dernovškovo. Komentira, da je to zlo verjetno doletelo tudi njega.

Mene pa zanima, ali ti ljudje res nimajo nobenih čustev, ali jih imajo in to še toliko bolj intenzivna? Prebrala sem več razlag na to temo. Jaz sem mu povedala, da on mene ne ljubi, temveč me samo potrebuje. In trdi, da jaz ne morem vedeti, kaj on čuti in da me neizmerno ljubi. Skratka, predelala sva že vse faze: od ljubiti do sovražiti, se maščevati in biti jezen in užaljen- skratka vse. Jaz sem začela postavljati meje in prekinila intimne stike kar je sicer s težavo sprejel, ne želi pa prekiniti prijateljstva, ker pravi, da sem edina oseba, ki ga razume in ji zaupa- in ga ne obsoja. Sem vzela na znanje: ”vzemi v roke navodila za uporabo”- funkcionira, ampak sedaj pa se je začel kazati interes ”jaz bi si želel živeti drugače- nočem več trpeti” in ”pomagajte mi”. K Dr. Dernovškovi pravi bi lahko šel, vendar se ne bi vozil na terapije v Sevnico. Obstaja kakšna alternativa?

New Report

Close