Najdi forum

Sej ne vem, ali je bil NOM?

Že nekaj časa se ukvarjam s tem, pa imam še vedno dvome, ali je bil NOM ali ne… morda pa sem bila jaz bolj nagnjena v NOM smer… ne vem…

Po težjem večletnem razmerju in nekaj kratkih nepomembnih vezah, sem se zapletla z njim. Bil je zadržan, ni se izpostavljal v družbi. To mi je bilo zelo všeč. Sprva je bil le bežna romanca, ki se je razvila v nekaj trajnejšega, bilo je res lepo… nudil mi je, po čemer sem vedno hrepenela. Toplino, bližino, biti viden, nekdo me je poslušal in slišal… bil tam, ko sem ga rabila… skratka, najbolje, kar se mije lahko zgodiľo. Vse otroške raňe so bile z njim zaceljene. Ponosna sem bila nase, da sem uspela izbrati drugačnega človeka in preseči tisti “spell” , da se vedno zapletamo s podobnimi ljudmi…
… bila sva skupaj precej dolgo, a je bil vedno z eno nogo izven odnosa, nikoli ni želel zares postaviti prihodnosti… vedel je, kaj želim od partnerja in da so mi leta za otroke šteta… vem, da sem tu sama odgovorna in bi morala oditi, a nisem mogla. Kako pustiš človeka, za katerega meniš, da je najbolje, kar se ti je v življenju zgodilo? In to meni? Pustil me je tisto leto za katerega sem rekla, da bi še imela otroke, potem pa ne več…
Bil je najboljši človek možen. Dober, empatičen, s čutom za drugačne… še danes hrepenim po vsem tem, ko se spomnim….
a pred kratkim sem začela na odnos gledati precej drugače… daľo mi je misliti, zakaj je želel, da mislim natančno tako, kot misli sam. Njegova mnenja so morala biti moja mnenja. Ker sem se temu upirala in mu dokazovala, da je ok, če dva človeka mislita različno, sem od njega dobila zavrnitve, danes lahko rečem čustveno razvrednotenje, ki so mi zelo vplivale na samopodobo… tudi spolnost je bila agresivna in z njegovo željo po dominanci… vse igrice so bile podobne 50shades… a je bilo vse v mejah sprejemljivega…. komunikacija je postala brez logike, nisem več vedela, kje naj se lotim in skomuniciram problem. Enostavno nisem vedela, kaj mi očita. Bilo je vse na kupu, bila sem čisto konfuzna. Če sem želela stopiti korak bližje in se mu osebnostno približati, se je izmaknil. Vsi kar mi je povedal se mi je zdelo, da ima nek skrit namen. Kot da resnico govori med vrsticami, jaz pa je ne razumem… komunikacija je bila popolnoma nejasna…Še vedno je imel sebe za skrajno dobrega človeka, z Visoko stopnjo morale… seveda mi je povedal, da sem si vse negativno priklicala sama… sama sem povzročala svojo jezo, sama sem povzročala svojo prizadetost, sama lahko odpravim kakršnakoli negativna čustva in kar reče on, name zares ne bi imelo vpliva, če bi vedela stvari, ki jih ve on in (med vrsticami), če bi imela v glavi porihtano…
…ko sem se v vse skupaj malce bolj poglobila sem ugotovila,da sem imela opravka s prikritim narcisom (vunerabel, introvert, covert narcissist). Da je dobrota le tisti grandiozni self, ki ga želijo v sebi videti in preko katerega želijo, da jih vidi svet. Želi biti poseben, edinstven a vse zapakirano v introvertiranost, sramežljivost, zadržanost… tudi njegova preteklost se je skladala s tem, da je postal patološki narcis…. a nekoč ga bodo ljudje videli… ko bo naredil nekaj posebnega, bodo vsi pokleknili, on pa bo s ponosom rekel… evo, tu imate… a vidite, kaj sem vam govoril ves čas? Potreba po superiornosti…
kar me pri vsem najbolj bega je njegova empatičnost… ali je bil res le tako dober v tem, da je pogruntal, kaj si želim? Ali je bila v njem resnična empatija? Ali so bili izrazi ljubezni sploh namenjeni meni ali njemu samemu,da si je dokazal, kako zna perfektno ljubiti ? Bolje kot vsi ti normalni ljudje, ki imajo stalne službe, otroke in prikolice na morju… že nekaj časa je, kar sva narazen, posledice imam še. A sem začela delati na sebi in sem na poti navzgor… sedaj se bojim, da zopet ne naletim na podobnega… imam dva interesenta, a pri obeh sem opazila sledi narcisizma… strah me je.

Tuma narcisi in podobne vrste živali so lahko socialno zelo spretni. Če imajo občutek, da si ti tisto, kar si želijo , te lahko postavijo na prestol in s teboj ravnajo, kot s kraljico, seveda vse do prvič, ko nisi več “popoln” , kar je najbolj pogosto zato, ker imaš svoje mnenje ali pa nisi stoprocentno usmerjen nanj. Takrat se vidi njegova prava narava. In če ni več koristi od tebe, potem te lahko odvržejo , kot umazan robec. Pri tem ne gre, da bi ti kaj hudega hoteli, le zanima jih nihče druge ne, kot oni sami in vse kar je v njegovi okolici je zanj lahko le tisto, kar ga podpira v njegovi “grandioznosti”. Bistveno je to, da so sposobni “vživljanja” in če je njihov drive sočutje, so lahko navzven najbolj sočutna bitja ( dokler jim to paše). Še posebej, če si ti ranljiva in imaš težave, oni pa so lahko princi na belem konju. Ko pa bi bilo treba te težave zares reševati, bo za njimi ostal le še dim. Oni nimajo časa, energije in drugega, kar je potrebno, da bi se ukvarjali še s tujimi težavami ( razen na deklaritivni ravni)

Narcisi so lahko visokofunkcionalni in ti ponavadi zasedajo pomembna mesta , lahko pa so tudi nizkofunkcionalni, ti pa o sebi zelo dobro mislijo , da so nekaj posebnega…itd….le da so preleni ali pa imajo v resnici nizko samopodobo o sebi in potem je življenje z njimi ves čas v pričakovanju velikega preboja, ki pa se nikoli ne zgodi, saj nikoli ni pravi trenutek, pravi ljudje, ki razumeli njegove velike ideje…itd. tvoj se mi zdi bolj takšen.

Če si pritegnila v žiljenje tega, je možnost, da še koga. Ni pa nujno, včasih projeciramo izkušnje iz prejšnega partnerstva v novega partnerja, ki ni prav nič kriv. Najbolje je, da se zakoplješ vase in odkriješ, kaj je tisto, kar te je privleklo in še posebej , kaj je tisto, da si ostala oziroma nisi želela videti. Ker če slepa pega še vedno obtstaja, je možnost, da pritegneš še koga precej velika. Oni imajo nos za to, kdo bi bil najbolj primeren za njihovo energetsko hrano…

GittaAna

Hvala za repliko. Se čudno sliši, ker se pritožujem nad dobroto in empatičnostjo. A mi je bilo pomembno, če je bila avtentična ali ne. Sedaj vem, da ne. Taka manifestacija narcisa je naredila manj škode kot bi sicer lahko, če ne bi bil to drajv.
Presenečena sem, kako se lahko patološki narcisizem zavije v tančico drugih lastnosti.
Gotovo je, da sem bila primerna kandidatka za vzdrževanje takega odnosa. Čustveno bolj zreli ljudje ne bi prišli do te stopnje.

New Report

Close