Najdi forum

Terapevt svojcem z MOm iz STajerske

Obstaja kaksen terapevt, ki je dober oziroma ima izkusnje z odpravo travm po zlorabi MOm iz Stajerskega konca, po moznosti z koncesijo.
Ponavadi nas MOm tudi financno izcuzajo in vsaj osebno denarja 50 € po obisku , potrebnih je pa vsaj 10 seans ce ne vec da vsaj zadihas, kje so se da se postavis na noge in otrdis in dobis debelo kozo da se lahko v prihodnje se spopadas z MOm,NOm in podobnimi motenci.
imam dvoletno hcerko in se kljub locitvi motenega oceta ne bom zarad otroka nikoli resila, sistem nas ne varuje zato se moramo same. Znati ozdraveti in delati v dobro otrok in dobro sebe in po logiki motenca v skodo njemu – se potrebno zascititi…

Zanima me tudi ali obstaja kaksno drustvo ali skupina za samopomoc svojcev, ki se spopadajo z Zlorabami Mom,NOm in podobnimi na obmocju Stajerske.

Draga AlexLara,
sem iz tvojega konca in želela bi ti pomagati z izkušnjami, ki sem jih osebno predelala v razmerju z NOM (in kot izgleda tudi delno sociopatsko motenim partnerjem). Trenutno sem v fazi ločitve in selitve v moje novo domovanje- jaz sem mirna in vse poteka v miru. Prišlo je seveda do kar nekaj novih spoznanj, ampak o tem bom pisala takoj ko bom dokončno preseljena.

Ne želim se imeti za strokovnjaka na tem področju, ker to še zdaleč nisem, lahko delim in povem le svojo zgodbo in le tisto, kar sem doživljala in kako se je odnos z njim dejansko spremenil tako, da ni tistih velikih izpadov z njegove strani in kako sem delala na sebi, da me njegove manipulacijske tehnike več ne spravijo s tira (seveda zaznavam še dalje poiskuse (še vedno je velikooo tega), a se ne jezim več, če pa kdaj že, pa se znam hitro pomiriti).

Naj pa prvo odgovori stroka, ker ima ga.GittaAna res veliko izkušenj in izostren pogled na marsikatero dogajanje. Prav tako tudi dr.Zalokar-jeva, kot strokovna sodelavka tega foruma.
Želim vam vse dobro in lp,

Najlepsa hvala za vas odgovor. Sicer sem sama ze veliko predelala in bom predelovala ter se ucila vse zivljenje . Imava pa 2 letno hcero in v odnosu do nje gleda samo nase, za njene potrebe za zdrav razvoj mu je malo mar saj v svojih motnjah nima sposobnosti realnega in zdravega razmisljanja. Ker lahko pozabim na kakrsnokoli konstruktivno pomoc s strani institucij, da mi lahko pomagajo sem jaz tista, na kateri moram delati da bo volk sit in koza cela. Resitev vidim v strokovni pomoci, da postanem mocna , se ga znam ubranit in na primeren nacin v koliksni meri se le da zascititi tudi hci.
Prosila bi vas za vas kontakt. Hvala za pomoc. Vse dobro zelim.

nova
Uredništvo priporoča

V Mariboru je do lani delovala skupina za samopomoč svojcev MOM v okviru Centra za psihoterapijo Maribor. Kolikor vem, je trenutno prenehala z delovanjem, ker ni bilo dovolj zainteresiranih. Čudno, res čudno, da tukaj beremo toliko bolečih zgodb, katerih žrtve v tako malem številu poiščejo pomoč. Ko bi le vedele, kako zelo zelo pomaga pogovor v živo, ne z računalnikom. Denar ni izgovor, ker so skupinske terapije res poceni!

Mislim, da ni težava v denarju. Sem hodila na skupinske terapije v Ljubljani približno pol leta. Strokovnost res na nivoju.
Ampak, težava skupinskih terapij je v tem, da se z vsakim novim udeležencem začnejo ponavljati iste in enake zgodbe. Tisti, ki je že veliko predelal in se začel postavljati na noge, spet pade na začetek in spet podoživlja vso grozo in strah, ki ga je doživel v življenju z MOM/NOMsterjem. Vsaj meni se je to dogajalo.
Na neki točki sem si rekla: Slišala sem dovolj zgodb in nasvetov, zato sem sedaj na potezi sama, da si uredim življenje!
Ni lahko, se pa da, če se zares trdno odločiš. Zgolj moje mnenje.

Res je, da je v življenju ni stvari, ko bi ustrezala čisto vsem. Zdi pa se mi, da je skupinska terapija izredno koristna vsaj v začetni fazi prepoznavanja stanja. Neverjetno osvobajajoč je občutek, ko ti več ljudi teden za tednom potrjuje, da ni s tabo nič narobe, ampak si pravzaprav žrtev. Od tu dalje pa seveda moraš delati sam ali z individualnim terapevtom, temu se ne da izogniti. Cilj vsakovrstnih terapij pa je itak doseči stanje, ko terapij več ne potrebuješ, ker so izvorne travme razrešene.

Se strinjam, da je v začetku skupina v kateri najdeš neko zavetje, oporo in sprejetost zelo dobrodošla. Vse ostalo je na vsakem posamezniku, ki si želi zaživeti normalno življenje.
Vse dobro želim!

Draga AlexLara, poslala vam bom zasebno sporočilo s kontaktom.
Lp,

Pozdravljena AlexLara,
mislim, da niste prijavljena uporabnica, ampak samo gost. Zasebnega sporočila tako ni možno poslati. Potrebno se vam bo registrirati- žal sedaj verjetno pod drugim imenom, ker drugače ni možno. Potem pa pošljite vi meni zasebno sporočilo pa vam odgovorim. Lp,

New Report

Close