Najdi forum

Depresija in MOM in NOM

Po natancni analizi za nazaj, ugotavljam, da sta moja MOM mati in NOM partner manj nepredvidljivo reagirala, ko sta bila depresivna -ko sta imela neke sorte depresivno epizodo.
Takrat so se znacilnosti MOM in NOM zmanjsale na minimum. Bila sta tako zaposlena sama s sabo, da sta nas ostale pustila pri miru (celo NOM v tistem casu ni varal in je manj manipuliral).
Seveda so udarile znacilnosti depresije, ampak to je bilo vse obvladljivo…
Zdaj pa me zanima- a je to mogoce? Ali se mi samo dozdeva? Ker je slo tudi v rikverc- takoj ko se je depresija zacela umikati, se je vsa monstruoznost vrnila- kot bi dobil ponoven zagon, neko ogromno samozavest… vcasih sem dobila obcutek, da je mislil, da bo kar vladal svetu… mati pa, da je dobila zagon in nas je zacela tako izpijati, da je bilo na vsakem koraku, kot bi ti nekdo podstavil bombico…nisi mogel it prakticno niti v trgovino, ne da bi pricakoval, da bo nekaj narobe ob prihodu domov… kot mali otrok, ki isce pozornost tudi z negativnimi posledicami, samo da dobi vso pozornost in uziva, ko gleda ko se razburjamo…
Ali je dejansko mozno, da se mom poslabsa, ce je dolocenega hormona prevec? Kot neke sorte manija….
Bom vesela tudi kaksnega strokovnega odgovora.

Nisem strokovnjak, ampak mi tole izgleda bolj bipolarna motnja kot MOM. Značilnosti le te so točno take, kot jih opisuješ ti.

Ljudje z NOM in MOM motnjo praviloma niso zmožni tako globokih občutkov kot je depresija. Da človek sploh pride do depresije, mora imeti stik z globokimi občutji in čustvi. Teh pa te osebe praviloma nimajo oz. niso bile nikdar razvite. Za njih je bolj značilna huda nevrotičnost (včasih se je reklo “histerična baba” ali “koleričen dedec”). S tem ravnanjem izpijejo bližnje in okolico prepričajo, da so njihovi bližnji nemogoči.
Obnašanje tvojih staršev je vsekakor takšno, da jima pomagati ne moreš, na dolgi rok pa te uničuje.

nova
Uredništvo priporoča

Ljudje z NOM in MOM motnjo praviloma niso zmožni tako globokih občutkov kot je depresija. Da človek sploh pride do depresije, mora imeti stik z globokimi občutji in čustvi. Teh pa te osebe praviloma nimajo oz. niso bile nikdar razvite. Za njih je bolj značilna huda nevrotičnost (včasih se je reklo “histerična baba” ali “koleričen dedec”). S tem ravnanjem izpijejo bližnje in okolico prepričajo, da so njihovi bližnji nemogoči.
Obnašanje tvojih bližnjih je vsekakor takšno, da jima pomagati ne moreš, na dolgi rok pa te uničuje.

To ne bo čisto držalo , depresija je ena najbolj pogostih stanj, ki sovpadajo z mejno osebnostno motnjo, Podatki pravijo, da naj bi vsaj 70 % ali celo več oseb z mejno osebnostno motnjo imelo depresijo.

https://www.bpdcentral.com/borderline-disorder/co-occurring-disorders/

GittaAna

Hvala, sem prebrala. Zapletena reč, vsekakor.

New Report

Close