Najdi forum

Uradne institucije in mom

Danes sem med novicami prebrala o primeru zenske iz okolice Sentilja, ki so ji policija in CSD prepovedali dostop do otrok oz. prepoved priblizevanja na 200m.
Ko sem brala zgodbo nesrecne zenske, so se mi iz opisa pred oci postavljale podobnosti..
Vse zgodbe z momovci so si precej podobne.
Ko sem brala, kaj tip pocne, kaksne so njegove reakcije..mom
Pa se sprasujem: policija, CSD…a pri njih sploh vedo, da to obstaja? Ljudje z MOM

Poznam še en podoben primer. Ko je tip zgradil cel “case” proti materi svojih otrok, da bi ji odvzel otroka, jo iz hiše vrgel na cesto, z odvetnikom jo še zmerom preganja na sodišču, vključen sodni izvedenec.

Vse zgodbe s sodišča s sodnimi izvedenci v takšnih sporih za otroke so si precej podobne. Ko se dva takole gresta po sodišču, mora biti eden moten.

Da je v tem primeru iz Šentilja tip en psiho, pa to se vidi z aviona. Pa kako jim to sploh rata? Če se pa z aviona vidi, da je tip psiho. Enako obnašanje, kot ga beremo v postih s tega foruma.

Res je umestno vprašanje, če vse te institucije, ki naj bi pomagale žrtvam, vedo za MOM/NOM. Po mojih izkušnjah ne vedo prav veliko. Če sploh kaj.
Mene najbolj razjezi to, da se na veliko oglašuje, kako je pomembna NIČELNA toleranca do vsakega nasilja. Jumbo plakati “objokane deklice z razmazanim makeupom”, ki je nedvomno posledica joka. Podpisovanje mednarodne peticije o preprečevanju nasilja … in tako naprej in tako dalje.
Potem doneče besede, kako naj se žrtev zateče v nevemkaterevse institucije, ki jo bodo zaščitile in ji nudile vsestransko podporo. Japajade!!! Ko se zares znajdeš v tem norem nasilnem odnosu, si v večini primerov POPOLNOMA SAM. Če imaš srečo, da ni MOM/NOMster odganal vseh od žrtve in ji popolnoma potrgal socialno mrežo, potem ti pomagajo SAMO pravi prijatelji, družina in morda kakšna bivša žrtev. Vse ostalo je lari-fari. Velika večina gleda stran po načelu “sama se zmen’ta!”
In kaj ponavadi rečejo “varuhi reda in miru”? Dokler vam res kaj ne stori, vam ne moremo pomagati! Tudi, če ga pridržijo za tistih nekaj ur, pride nazaj, še bolj razjarjen in maščevalen. Prepovedi približevanja!? Pa kdo od teh norcev jih sploh upošteva?
Ravno te dni je sodišče obsodilo tistega “romea”, ki je zverinsko umoril žrtev. Pa se potem posuval s pepelom in se zelo opravičeval celo po FB. Potem pa izkoristil vse možnosti, kako naj se izmaže.
Ne dvomim, da je žrtev prosila za pomoč in zaščito. In kaj so potem pisali po raznih forumih ljudje, ki niso nikoli imeli opravka z ortodoksnim norce?! Daj je bila SAMA KRIVA, da se ji je to zgodilo.
Črne kronike so ponavadi epilog teh zgodb o neizmerni in do neba veliki “ljubezni!”

nova
Uredništvo priporoča

No, iz izkusenj povem, da se sodnikom sanja ne, kaj pomeni MOM, NOM, psihopatija… vidim primer, v strokovnem mnenju psihiatra pise… “pri materi zaznam mejno osebnostno motnjo, ki jo ovira, da bi se z otrokom primerno custveno povezala…”
In sodnik dosodi otroka k njej, ker ima ustrezne pogoje (hisa, starse za varstvo, dobro placana sluzba…).
Pa vprasam sodnika, ce ve, kaj to pomeni… in on “ne… pa saj je to samo motnja…saj je navedla, da hodi z otrokom k psihologu…”
Itak me mine vse… ne mores nicesar doseci, ker psihiater ne pojasni posledic. Te stvari bi morali strokovnjaki res nedvoumno napisat, al pa s pomocjo strokovnjakov in kaksne krovne organizacije uredit neko predavanje za druzinske sodnike o tem… nic ne koristijo vsa strokovna mnenja, ce sodnik ne ve, kaj diagnoze pomenijo….

Primer iz Šentilja.
Mama tega tipa se ji je smejala, da “zdaj bo pa že videla”.

Pride tip v spremstvu policajev in ona ima nekaj minut časa, da pobere najnujnejše.
Tip jo je namreč prijavil na policijo in csd in dobila je prepoved približevanja, ker da “se boji njenega nepredvidljivega vedenja in izbruhov nasilja”. Zaradi “izrečenih žaljivk in groženj” se počuti ogrožen, saj “z njim on otrokoma ponižujoče ravna in ga spravlja v podrejen položaj”.

Sama ni imela v tej zvezi nobene pomembne vloge, saj se je on o vsem dogovarjal s svojo mamo (živeli so v isti hiši, vsak v svojem nadstropju).

V stanovanju je moralo biti vse bleščeče čisto, tudi že zaradi drobtin na tleh je znorel. Hoče jo imeti vse čas pod nadzorom.

Predhodno sta stvari reševala na CSD, kjer je večinoma govoril le on. a ni kaj dosti povedal. Ona je bila v pogovoru podrejena, on pa neiskren, Očita ji tudi, da ni nič z otrokoma, ampak igra igrice na računalniku. Ona odgovarja, da kar očita njej, počne on.

Ko sem rekla, da ga bom zapustila, mi je zagrozil, da bo dosegel, da mi bodo vzeli otroke.

In on dalje, da to dela zato, ker bi ji “rad samo pomagal, da se mu več zaupa, če ima kdaj težavo, da zato sva midva, da se pogovoriva, ona mi vse pomeni”, In ji pošilja v tem pomenu sms sporočila, ji kliče. Ona se ne oglasi, saj se boji, da bi ji očital, da krši ukrep prepovedi približevanja,

Sodniki ne vejo pa jim žal tudi ni treba vedeti, kaj so motnje osebnosti in različne diagnoze. Za to je pristojen sodni izvedenec, ki pa ga morajo žal včasih stranke poučiti za točno kakšno motnjo gre.Temu primerne so tudi sodbe.
Naša sodišča pa glede nasilja v družinah tiščijo glavo v pesek, žal.

Saj zato pa pravim, da bi bilo treba ali bolj natancno pisati izvedenska mnenja, ali pa ljudi izobraziti.
Se bolj nagibam k drugemu, ker izvedenskih mnenj se ne naroca vedno in izvedenci niso vsi dobri. Zal.
Absolutno premalo resno se jemlje te motnje, tudi, ce ze so diagnosticirane.

Izvedenci ničesar konkretno ne poimenujejo, podajo nek opis stanja, iz katerega potem (kdo?, sodnik?) sklepa na neko poimenovanje (?)

Kaj je na primer tole? Je MOM ali je NOM?

“Mišljenje neobičajno, pod vplivom močnih čustev, bojazni. Introvertiran, redkejši socialni stiki, trd, tog, težaven v razmišljanju in doživljanju. Ima notranje konflikte, negotovosti in dileme pri doživljanju samega sebe in drugih ljudi. Je občutljiv, slabše zaupljiv, zadržan, previden, prekomerno pozoren na namere drugih. Njegove predstave o drugih ljudeh in o svetu so razcepljene, razdvojene, nagnjen k črno belemu dojemanju ljudi. Ima slabši pogled vase, druge ljudi slabše razume in se vživlja vanje. Negativna čustva potlačuje in zavira, ob nakopičenju napetosti burno izraža. Neizražena negativna čustva se kažejo v opozicionalnosti, negativizmu, v doživljanju socialne okolice kot neprijazne in nenaklonjene.”

Zal uradnih institucij ne zanima motnje posameznikov. Ne socialnih delavcev, ne sodnikov, ne sodnih izvedencev, ne nikogar.
Zal je nekaj zelo gnilega v nasi drzavi kar se dopusca. In dokler bodo zakoni kot so ne bo nic drugace.
Na otrocih svet stoji, gledati je treba na dobro otroka . To ni nic druga kot Prodajanje laznih iluzij in zavajanje.
Sentiljski primer je cista izraba sistema. Vsakdo lahko igra zrtev in igra umazano igro v smislu prijave laznega napada na otroka ali nase in hopa policija ukrepa in hopa socialna ukrepa. Ko pa mati se leta pritozuje na socialni glede momovskega ali nomovskega obnasanja do otroka, custvenega izrabljanja , psihicnega maltretiranja, siljenja jokajocega otroka k starsu na reden obisk itd…pa nihce nic ne ukrepa …v najslabsem primeru se po 10x sestanejo da se poskusajo dogovoriti da pa sedaj bo pa drugace, ker ne smemo gledati nazajj, momovskemu in nomovskemu starsu je treba vedno dati moznost da pokaze da pa se bo drzal dogovorov in pa da bo drugace…(kdaj ze to bo? )

V Sentiljskem primeru je zal (predpostvaljam da je tako kot je napisano tudi res) prepozno mati uvidela kako podel oce je lahko. Verjetno ji je bila dodeljena tudi brezplacna pravna pomoc, ki je v mojih izkusnjah prej jalova kot obrodila sadove.

Po mojih izkusnjah je tako. V nasi drzavi ima oce kot locen stars in dobro skrbi za otroke cisto iste pravice, ki nekdo ki ti nardi otroka je mom in nom ali celo psihopat , ki ne placuje niti ni odgovoren stars v nobenem pogledu…cisto iste pravice, sele ko se otroku kaj resnega zgodi zaradi malomarnosti starsa, ki ga ima na rednem stiku ali je otrok zrel za terapevta ,sele takrat se lahko pogovarjamo o zmanjsanju pravic.A skoda je za otroka ze narejena. Dokler pa skode na otroku ni za pokazat ali dokazat se pa mom ali nom lahko cisto lepo po svoje na otroku izzivlja,neglede na to da ima v daljni ali bliznji preteklosti tezave z odvisnostjo,alkoholom, prehitro voznjo, samomorilnostjo, agresivnostjo do drugih, tudi otroka . Ne, ker kar je bilo je bilo, v eraj se ne gleda, gleda in uposteva se danes,
Hcerka je stara 2 leti ,oce je psiho , ki se je zdravil pri par terapevtih a vzdzal par seans ker mu tako ne morejo pomagat in z njim ni nic narobe. Jasno mi je bilo povedano, da na sodiscu ne bom nic dosegla ker ima pravice jaz pa dokazat ne morem, da pijan otroke vozi (ima 3 ) , in da ne morem dokazat da z njo ne ravna v redu , da pa bo mi ze hcerka povedala ce ji pri ocetu ni dobro ali kjerkoli jo bo pustil na rednem stiku,ker po zakonu na rednem stiku ne rabi biti vedno prisoten. . In recem, hcerka je stara dve leti. In mi recejo pa saj govori…? Toliko o mediatorjih in brezpplacni pomoci odvetnice, ki rece saj vam bo dveletna hci povedala ce oce slabo ravna z njo…vsi vemo, da otrok pri dveh se letih ni zmozen opisati obcutkov.

Problem je da zenske, ki so v zvezi z nom ali mom, sociopatom ali drugimi vedenjsko in custveno motenimi moskimi so ze itak tako zlomljene in izgorele in najverjetneje financno na dnu da si zal enega dobrega odvetnika ne morejo privosciti, ki bi jim resnicno znal svetovati.

Socialna, pozabite, v vecini, upam in prepricana pa sem da se tu in tam se najde kaksna razumna in realna socialna delavka ki zna POSLUSATI IN PREDVSEM SLISATI TER PRAVILNO SVETOVATI IN PRAVOCASNO UKREPATI.
Moja definitivno ni kajti psihicno in custveno izsiljevanje mene in otroka, na to ni reagirala, niti mi svetovala prijave…na opazke nom in mom me je debelo gledala in vprasala kaj to je…sele sedaj, ko sem zlezla po 2letih iz kalupa in ji jasno povedala da sem nad njeno pomocjo nezadovoljna me ji zabrusila da ni opazila, ker ji nisem jasno povedala da zlorablja mene ali otroka, pa ima vse dokumentirano v mojih dopisoh a je rekla da tega ona ne bere, da samo prilozi v mapo, da ni videti fizicnega nasilja. Psihicno in custveno izsiljevanje zanjo ni zloraba.

Pri nas je zal samo fizicna zloraba tista pri kateri se ukrepa. Custvene zlorabe, psihicne ali custvene …zal to pri nas ni zloraba in nihce tudi ne ukrepa.

In zal pri momu , nomu in ostalih psihicih na lepe karte igrat in mu hodit nasproti v dobro otroka ne bo obrodilo sadov…ker je pri nas sistem tako na nuli in ne nudi otroku takega starsa nobene varnosti za zdrav razvoj je najbolje se odseliti dalec proc ali udariti nazaj , zato pa je potreben dober odvetnik in kup denarja , predvsem pa se upreti in takoj odreagirati s policijo in pritozbami ter prijavami ,kajti Tak stars s takimi motnjami ne gleda nikoli na dobro otroka kajti otrokovih potreb ne pozna, se manj mu je znan kaj sploh otrok rabi za zdrav custveni in fizicni razvoj. Ne, v svojih motnjah je sposoben zaradi svojega ega na poti do zadovoljevanje svojih potreb lastnega otroka , njegovo mater in vsakega ki mu stoji na poti ne da bi trenil z ocesom? In ja baje da na nasih otrocih svet stoji.

New Report

Close