Najdi forum

pozdravljeni stara sem 13 let in sem ze od 5 razreda naprej vedno zelo na tleh… nisem depresivna ampak ni mi lahko ko vem da so ljudje res taksni na tem svetu. Fantje se spravljajo nad mene ker sem malo bolj okrogla in nisme perfektna😥nimam lasov kot jih imajo druge nimam postave nimam lepote nimam nic kot druge… imam bff ampak to ni kar rabim (vec prijateljev) jezi me samo da te ljudje obsojajo preden te spoznajo in jaz sem na robu zivljenja res sem debela vem da sem in se trudim in trudim a mi ne uspeva vedno zaidem na stara pota ce mi ne verjamete da se res debela poglejte tole:
velikost-160
teza-78
starost-13 in pol
res se trudim da bi se razumela z drugimi a zdaj mi je se mama zacela govoriti da imam strige in da moram pasti kaj jem da nebo to nikoli slo stran😥😭😭 ampak to me moti da imajo vedno drugi boljse zivljenje kot jaz… imam mamo ki hoce da sem suha imam sosolce ki se spravljajo nad mene za vsako stvar KEJ JE SPLOH SMISEL ZIVLJENJA?! sem res na robu in nevem zakaj se sploh trudim😭😭😭😭povejte mi samo kako za vraga naj shujsam da me bodo drugi sprejeli in da se bom naz boljse pocutila v svojem telesu

hvala vsem😭😭❤❤

Draga moja ZAKAJ JAZ, kot da bi brala svojo zgodbo…..nč bat, sedaj jih imam “rosnih” 24 na 30 let podlage, ampak izkušnja v OŠ pa je bila ena mojih bolj travmatičnih. Otroci so kruti, znajo povedat in pokazat, kaj jim ni všeč….izbirajo t.i. zmagovalce, se grupirajo v svoje kroge…..jaz sem vedno izpadla, drugi so bili boljše oblečeni,dogajalo se jim je marsikaj, zato se v komunikacijo z njimi sploh nisem mogla pridružiti. Temu se pridružijo občutki nevrednosti, slabe samodobe, posledično motnje hranjenja…..kaj naj sedaj 13 letnici sploh svetujem? Ne oziraj se na druge, usmeri se na svoje potenciale,interese, močne točke – to razvijaj! Mene je rešila glasba, petje, igranje kitare….usmeri se vase, v svoje vzgibe, strasti – nima veze, ali so dugim všečni! To ustreza tebi, tebi je všeč! Upam da si razumela moje sporočilo – pogumno naprej, Leonida

Živjo Zakaj jaz
Tudi jaz sem tako kot Leonida že malce “starejša” od tebe :P. In imam hčerki tvoje starosti. In sem malo na tekočem, kako deluje svet mladih. In sem seveda včasih sama zaprepadena, kakšne vrednote so sedaj pomembne. Seveda je bil izgled pomemben tudi takrat, ko smo bile me tvojih let. Takrat so bile punce tudi rade lepo urejene, našminkane itd. Vendar se jaz nekako nisem ujela v te norme. Sama sem npr. izstopala po velikosti – večja sem bila tudi od večine fantov. Saj me je včasih zbodla kakšna opazka, pa tudi nisem rada hodila v diskoteko tako kot druga dekleta. Ampak tako kot pravi Leonida, moraš se osredotočiti nase in poiskati, kaj te veseli. In tam boš našla prijatelje, enako misleče. Lahko je to šport, ki ti bo mimogrede pomagal še pri oblikovanju postave ;). Lahko so taborniki/skavti, ples (lahko plešeš doma sama – jaz sem npr. v mladosti z eno uro plesa na dan izgubila kar nekaj kilogramov). Karkoli, samo vprašaj sama sebe, kaj rada počneš. In to počni z veseljem. In boš videla, kmalu se bo tvoj pogled na svet spremenil.
Želim ti vse lepo!
Lp Bertolina

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj jaz, lepo pozdravljena!

Zelo iskreno si opisala svoj problem s težo in razumem te, da ti jemlje ogromno energije in te teža spravlja v slabo voljo. Zelo pohvalno je, da se tega problema zavedaš in da si pripravljena marsikaj storiti zase. Razumem te, da ne veš kako. Tvoj resen pristop k temu problemu pa kaže in daje slutiti, da si zelo pripravljena na spremembe. Jaz sem celo prepričana, da ti bo uspelo.

Osebno menim, da se tvoja teža ni zgodila “kar tako in čez noč”. Tukaj mislim na tvojo mamo, ker te pač kot dekle ni uspela navaditi zdravega načina prehranjevanja. Zato je mama prva, ki bi ti morala prva pomagati, ne pa da te obsipa z ocenjevanjem glede strig in s prepovedmi, da “moraš paziti kaj ješ” in hoče, da si suha… Vse to zagotovo ti sama veš in ne potrebuješ nobenega, da te na to opominja. Trenutno si tudi bolj v občutljivih letih in te razumem, da te zapovedi in ocene prav nič ne pomagajo, ampak te spravljajo samo v še večjo stisko. Čustvene težave namreč samo še povečujejo slo po hrani in krog je tako sklenjen. Jasno je, da si si sama ne moreš pomagati, ker če bi si znala, bi to tudi storila. Zato tudi prosiš za pomoč, mar ne!?

Upam, da se ti bo uspelo malo bolj poglobljeno pogovoriti z mamo. V kolikor te mama ne more razumeti, bi ti predlagala, da se morda posvetuješ s šolsko psihologinjo. Ena ali druga naj ti pomagata najti nek program zdravega načina hujšanja, ki je tvojim letom primeren. Vsekakor pa ti ne priporočam, da se hujšanja lotiš sama in brez strokovne podpore. Namreč nobena dieta ne deluje, če ne spremenimo način prehranjevanja in načina življenja, sploh pa več gibanja. Dobra podpora ti je lahko tudi prijateljica ali več prijateljic, ki te razumejo.

Kmalu bo prišla pomlad, ti pa si lahko zadaš nalogo, da boš zjutraj vstala ena uro prej in šla zjutraj teči ali pa boš redno telovadila. Vsako dejavnost, če se boš zanjo odločila, jo začni postopoma, korak za korakom. Najprej, na primer začni teči kratke razdalje, potem pa jih poljudno podaljšuješ. Jutranji tek je ena od najboljših dejavnosti, ki ti pomaga hujšati in ti hkrati prinaša optimizem . Po redni jutranji telovadbi ali teku, se tudi notranje vedno boljše počutimo, sla po hrani pa se bistveno zmanjša. S pomočjo teka in redne telovadbe si lahko sami dvigamo samozavest in samospoštovanje. Verjemi mi, če boš to redno in na daljši rok počela, te ne bodo nobene pripombe več spravljale iz tira. S pomočjo redne telesne dejavnosti boš tudi lažje spreminjala svoje prehranske navade, kar je pogoj za ustrezno hujšanje.

Čedalje več ljudi se giblje. Zato ti tudi predlagam, da si poiščeš neko dejavno skupino, kjer telovadijo, tečejo ali hodijo v hribe (na primer neko planinsko društvo!) S tem, ko si boš pridobivala gibljivost in telesno kondicijo, ne boš le lažje hujšala, ampak boš postajala iz dneva v dan bolj vesela same sebe. Že izguba par kg ti bo pomagala, da si boš s tem močno okrepila voljo. Ko boš spoznala, kaj vse sama zmoreš, je ni več stvari, ki bi te spravljale v slabo voljo. Oglasi se še kaj in poročaj kakšne rešitve si uspela najti . Lp Odmev

Draga Zakaj jaz,

želim ti tudi jaz odgovoriti oz. nekako pomagati, a kot prvo poudariti, da so vsi že do sedaj podani odgovori zlata vredni. Ne vem sicer ali jih lahko popolnoma razumeš. Pa vendar vedi nekaj: svoje telo lahko preoblikuješ, ne priporočam ti hujšanja kot takega, pa nekih strogih diet, ki bi lahko vplivale na tvoje hormonsko stanje in še kaj… Ne vem kako se prehranjuješ: če uživaš sladke pijače- tem, se sigurno lahko popolnoma odpoveš, sladkarije omejiš, ne ješ več majoneze ipd. Poglej si katere jedi vsebujejo veliko kalorij, preveri kaj od tega tudi ti veliko ješ in piješ, potem pa črtaj vse čemur se lahko odpoveš. Seveda grehi vmes niso nič hudega, le kriviti se zaradi njih ne smeš.

Telovadba- karkoli že je pa zakon. S tem si lahko oblikuješ telo o katerem sanjaš. To sem izkusila na svoji koži in tudi jaz sem bila presenečena, da lahko celo v tistih letih, ko se recimo pri ženskah še posebej začne nabirati maščoba, da narediti velike čudeže. Ampak: vaje kakršne koli že morajo biti redne, morajo ti biti v veselje. Delaj tisto, kar te veseli. Morda bo v začetku malo težje, a to mine ko začneš zares uživati v vajah in v pogledu na tehtnico. Pomembno si je zadati cilj. Ne samo, da si ga zadaš v mislih, zapiši si ga. Delaj na dolgi rok. V enem mesecu se ne da narediti skoraj ničesar. V enem letu pa vse! Torej bolj zdrava prehrana, odrekanje visoko kalorični hrani in pa redna vadba so pot do uspeha. Ni se ti pa treba ukvarjati s štetjem kalorij, pa s tem, da greš še lačna od mize oz. hudo lačna spat. V takih primerih je jo-jo efekt zagotovljen. Ko si lačna pij vodo, jej sadje in zelenjavo, nemastne juhe…

Pozitivno energijo pa si je veliko krat potrebno ustvariti sam. Da se zavedaš, da si dobro dekle, da se znaš sama sebe osrečiti, kot ti je ga.Leonida odgovorila. Ukvarjaj se s tistim, kar te veseli. In v tem uživaj. Torej to dodatno k zgoraj napisanemu. Ko boš spremenila sebe in svoj pogled na stvari, se bo vse okrog tebe začelo spreminjati. Vem, včasih je to težko razumeti, a tako je. Poskusi razmisliti o tem.

Želim ti, da se začneš čutiti v svojo koži edinstveno in spoštovanja vredno. Tak občutek nastane v tvoji glavi, le dopovedati si moraš to sama. Vse ostale misli, ki te spremljajo (ali samostojno pogojene, ali pogojene s strani drugih pripomb), pa zamenjaj s pozitivnejšimi mislimi. Imej pa v mislih, da vsako delo na sebi zahteva čas in napor, z vzponi in padci. Bodi pripravljena na to in predvsem uživaj tvojo mladost.

Lp,

Živjo. Sam sem bil v osnovni šoli na drugi strani. Vsi okoli mene so se blazno trudili, da bi me zredili. Ni jim uspelo. Bolj, kot so mi tečnarili s hrano, manj mi je pasalo jesti. No, meni je bilo vseeno.
Teža se mi je popravila, odkar sem šel na svoje. Nihče mi ne najeda. Jem, kolikor mi paše.

V srednji šoli sem imel sošolca, ki se je na vse možne načine trudil shujšat. Težava je bila, da je bila na poti med šolo in avtobusno postajo okrepčevalnica, mimo katere nikakor ni mogel, ne da bi kaj kupil. Šel je celo tako daleč, da je bil namenoma brez gotovine. Tudi to ni delovalo. Od ostalih si je sposodil za kos pizze, ter nato šel na bankomat dvignit in vrnil. Neprestano je hujšal. No, vmes je bil kakšnijh par tednov vesel, ker mu je uspelo, nato pa ponovi vajo…

Ne obremenjuj se preveč s tem, kar nimaš, ali ti ni všeč. Bodi, kar si in začni iskat pozitivne stvari pri sebi. Tudi fantje bodo čez čas ugotovili, da so pri dekletih precej pomembne lastnosti, ki se jih ne da popravit z ličili in retuširanjem slik.
Ne išči čudežnih bljižnic. Rezultati, ki hitro pridejo, še hitreje izginejo.

Te, ki se spravlajjo nate, poskušaj popredalčkat:
– Ti hočejo dobro, samo niso izbrali najboljšega načina.
– Iščejo tvojo reakcijo, pozornost, bližino.
– Z izpostavljanjem tvojih napak poskušajo skrivat svoje.
– Z možgani na OFF kopirajo obnašanje nekoga drugega.
– So nepopravljivo žleht in uživajo v tem, kar počnejo.
Večina paše v več, kot en predalček.

Smisel življenja ?
Verjetno za vsakogar nekaj drugega.
Moje skromno mnenje: Če ne najdeš boljšega razloga, se splača vztrajat, dokler nekomu karkoli pomeniš. Tudi, če mu greš samo na živce 😉

Draga deklica precej manj težav boš imela če se boš znebila kilogramov . Tvojo vrednost drugi poznajo da je dobra moti jih tvoja teža in v resnici bi se res morali brigati zase . Naredi nekaj zase . Ne imej se za žrtev življenja ljudje so namreč kruti tudi do suhih ljudi in obratno. Ne hujšaj za druge temveč zase svoje zdravje in samozavest . Drugače pa ti moram povedati da si kot bitje zelo dragocena in vredna .

svoji mami sem koncno povedala svoje tezave in kaj bi rada spremenila… najprej se je šalila a nato sem jo prepricala da me je peljala k zdravniku😊❤zdravnica mi je povedala za aplikacijo in rekla naj delam vaje (grejo pa od najlazje do najtežje-postopoma) in da naj zacnem piti vec vode ter precrtati kruh iz svoje prehrane… dva dni ze pocnem kar mi je rekla in opazam majhne spremembe😊😊 a vem da bo trajalo dolgo za taksno spremembo da se bo dobro opazila ampak sem pripravljena

se enkrat hvala vam! ❤😊

hvala vam😊❤

Zakaj jaz!
Iskreno ti čestitam za prve korake, ki si jih naredila. Kar objela bi te. Nekje sem slutila, da si dekle dejanj. Sedaj sem nadvse vesela, da se je moja domneva potrdila. Z malimi koraki, do velikih ciljev… Držim pesti zate in tudi za tvojo mamo, ki ti stoji ob strani. Lp obema Odmev

New Report

Close