Najdi forum

Pa a res ne gre drugace

Res imam dosti svojih staršev, neodraslih in neodgovornih. Psihično sta me uničevala že v otroštvu, zdaj ne živim z njima in imam tega dovolj. Kljub vsemu hudemu, sem jima vedno pomagala. Zdaj imam sama težave in dolgove, v tem trenutku nimam za hrano. Dolžna sta mi kar lep znesek denarja, ki bi mi krvavo prav prišel. Sama sem še zbolela in bi mogla imet prilagojeno prehrano. Denarja nimata in ga ne morem zahtevat nazaj, čeprav sem ju ze prej opozorila. Seveda sem zdaj v tej situaciji ostala sama. Ki se bo tudi rešila. Jo bom že. Očita mi eden od njiju, da imam neko njuno stvar in da me bo prijavil policiji, da sem jo ukradla. In še za neko, danes res neuporabno stvar, ki bi jo naj moj nekdanji fant vzel brez dovoljenja. Če kaj drži, je bivši fant pošten in vedno vsem pomaga, nikoli nihče od naju ne bi ničesar vzel. Stvar ki jo pa imam in ni vredna niti toliko kot njun dolg, bom pa zaenkrat obdržala. Nisem jima dolžna ničesar in nisem odvisna od njiju. Denar je bil izposojen za eno nujno neumnost, ki sta jo naredila, ker sta neodgovorna, za drugi del sta se pa zlagala. Zgodba se je začela zapletat in pri skoraj 40 letih ne morem verjet, da so moji starši sposobni takšnih laži. Najprej sem verjela, čeprav je bilo iot iz mehiške nadaljevanke. Nisem si mislila, da lažeta.
Nimam vpliva na to kaksna sta. Od zdaj naprej mi je vseeno, če živita v revščini. Lahko mi zamerita. Saj sta vsem. Ker ne vidita sebe. Zaradi mene, tudo če kdo naredi samomor – vseeno mi je. Njuna odločitev. Sama bosta mogla ugotovit svoje zmote. Jima pa odpuščam vse kar sta naredila. Nista znala drugače. Od zdaj naprej me bosta pustila pri miru.

Bravo!!!! Drži se!

” Sama bosta mogla ugotovit svoje zmote. Jima pa odpuščam vse kar sta naredila. Nista znala drugače. Od zdaj naprej me bosta pustila pri miru. “

Aurore napiši si na listek in si daj v denarnico, da ne boš pozabila niti v trenutkih, ko te bosta poskušala zvleči v dramo. Teežko je postaviti meje, če si bil v takem vzgojen ( vem, sem bila sama), že ood malega ti nabijajo tako odgovornost, kot krivdo za njihovo počutje in bedarije, ki jih počnejo, kar zlahka počnejo, ker preprosto niso zmožni niti osnovne empatije do svojih otrok. Onadva sta odrasla in kot takšna sama odgovorna za svoja ravnanja , tudi za tista, ko počneta kaj grdega tebi. Ti imaš pravico ( celo dožnost do same sebe), da se zaščitiš in poskrbiš za svoje meje, da ne bosta v nedogled počela stvari v tvojo škodo. IN konec koncev je edino, kar morda kdaj slišijo in se morda celo malo prilagodijo pogojevanje: Će boš storil to….bom jaz ( bodo posledice) to…..in če se tega dosledno držiš, se sščasoma in po prvih totalnih dramah, da bi meje razrušili , celo naučijo in se prilagodijo. Razpravljanje, dokazovanje, kako grdo se vedejo ali kakšno škodo počenjajo sebi in drugim s svojim početjem še nikoli ni zaleglo. Tudi pri tistih, ki se odločijo za terepijo….zaras delujejo zgolj tiste, kjer se učijo novih vedenj, ne tiste, kjer se poglabljaš kaj dosti vase.

GittaAna

New Report

Close