Najdi forum

So se dejansko res spremenili

Živijo
Mene pa dejansko zanima, če so se in koliko zares spremenili na dolgi rok vaši, momsterji?
Glede na to koliko obljub, je bilo takrat, z njegove strani da se bo spremenil, je danes že 10 let, jaz sem takrat, odšla z otroki v varno hišo, sedanja njegova, je pa že tudi pokala kufre, ne vem kolikokrat, se mi kar smili in sedaj je sam.

Če je momster nisem ugotovila vsekakor se pa ni spremenil ,nikoli . Pa ni bilo važno o čem je bila tema ,ali o tem naj z nečim preneha ,ali o tem da bom odšla . Za gotovo pa ga lahko uvrstim med egoiste . Moje mnenje je ,da se človek poboljša ali spremeni že takoj na začetku zveze čim se pojavijo težave in ne potrebuje za to deset ali več let . Tako delujejo samo nesposobneži večni mladeniči ,ki so prepričani ,da imajo pred seboj mamo ,ki mubo tolerirala vse nagajivosti . Se niti ne ukvarjam stem zakaj je on takšen ker me že samo misel nanj požene v bes in gnus .

Ne samo pri momsterjih, tudi pri drugih ljudeh je večinoma tako, da se bolj malo spreminjajo, razen v primeru, da se jim kaj hudega zgodbi in so prisiljeni v razmislek in delo na sebi, če se želijo izvleči. Razen nekaj redkih izjem, ki jih res žene k samoraziskovanju in osebni rasti.

Smo pač takšna bolj komfortna bitja, ki pogosto raje ostanemo v neugodnih, vendar poznanih razmerah, kot pa, da bi skočili v strašljivo neznano. Zato pa sem prepričana, da je ena od pozitivnih lastnosti življenja z momsterjem tudi to, da te situacija prisili v delo na sebi in osebnostno rast. Nekako tako, kot te kdaj bolezen prisili, da migaš, telovadiš, se bolj zdravo prehranjuješ in si na koncu fit, zdrav in boljšega počutja, brez bolezni pa bi še naprej nezdravo živel in se čedalje bolj okroglil in ves čas razmišljal in si obljubljal, da boš nekoč vseeno nekaj spremenil, vendar se običajno to konča vedno na ” Bom jutri…”.

Za osebe, ki imajo značajske poteze osebnostnih motenj, pa je že v samem opisu simtomov omenejno, da se niso zares sposobni učiti iz napak, ki jih kljub posledicam vedno znova ponavljajo in da so njihovi vedenjski vzorci še posebej trdovratni in togi. Zato je možnost, da bi zares prišlo do kakšne spremembe res majhna, tudi takrat, kadar jim res grozi kakšna velika izguba. Običajno tudi takrat za nekaj malega časa obrnejo ploščo, ko pa ta izguba ni več tako grozeča, pa je spet vse po starem.

Konec koncev je grozno, če si v tem ujet in si ves življenje zataknjen v svoje drame in konflikte z okolico, kar pa še ne pomeni, da jim to ves čas oproščamo in od njih ne zahtevamo odgovornosti za njihove odločitve in dejanja.

GittaAna
nova
Uredništvo priporoča

Moja izkusnja na “kratko in jedrnato”.. Zakaj bi se spremenili ce lahko zamenjajo partnerja za novega?! V najinem “odnosu” tekom let sem se spremenil edino jaz, zal kot posledica manipulacije in to je edina sprememba, ki jo kot tako lahko potrdim oz omenim kar se tice “spreminjanja”. MOM-NOM sprememba?!? Sci-fi..

Dejansko ne, vsaj moj ex mom se do danes ni spremenil.Še vse njegove žrtve, ki smo bile ob njem, smo na koncu odšle po večkrat, od njega in sedaj trenutno je tudi sam z svojim alkoholom..

New Report

Close