Najdi forum

različni partnerji

Živjo vsem skupaj . Lepo vas je brati .Tudi sama bi nekaj vprašala ker vidim da imaste dosti izkušenj .
Kako je možno da z enim partnerjem doživljaš travme z drugim pa ne ?
Pred sedanjim partnerjem sem imela nekega drugega ki je funkcioniral povsem normalno skrbno in odgovorno . Pa mi je glavo zmešal sedanji partner in sem se vanj zaljubila .
Temu pa manjkajo vse odlike prvega partnerja .
Sedanji je neodgovoren ,nezvest in ima skrivnosti zato vanj vlagam veliko več kot pa prejemam .
Tega ljubim prejšnjega pa nisem in sem bila premlada da bi ostala z njim ker je to bilo že davno .
Vsi moji fantje v mladosti so se obnašali vredu ta pa je edini ki so z njim problemi praktično na vseh področjih.
In ravno z njim želim biti .
Fantov nisem kar tako v tri dni zapuščala in je zgolj minilo vse skupaj bili smo pač še mladi .
Pojma nimam kaj se dogaja in zakaj mi on kljub vsemu ustreza ?
Po vaših postih ima nekaj narcističnih motenj .
Verjetno je neki razlog da sem z njim?
Ampak ga ne najdem .
Nekako moje otroštvo ni bilo povsem vredu kot otrok sem bila zapuščena mam je reševala alkoholika drugi pa mene .
Ali menite da je kakšna povezava ??

Zmedena Tjasa, pozdravljena. A smem najprej vprasat koliko let imas? Predvidevam da si se precej mlada..

HOP imam jih 31

nova
Uredništvo priporoča

Draga Zm. Tjasa, v bistvu si si ze sama odgovorila na vprasanje, namrec v tvoji izjavi; “Nekako moje otrostvo ni bilo v redu, kot otrok sem bila zapuscena, mama je resevala alkoholika drugi pa mene” je kljuc vsega. Odrasla si v okolju in situacijah, kjer si dobila zal edini vzorec odnosa med dvema partnerjema. Na tej osnovi imas tudi ti posledicno edino sliko kako naj bi funkcijonirala z nekom v vezi. Jasno je, da je to napacno in v nobenem primeru ne bos mogla imet “normalnega” odnosa s partnerjem v kolikor se tega ne resis, predelas. Kot otrok si bila dana na stranski tir, sedaj pa ce bos nadaljevala v taki vezi se zavedaj, da bos se vedno na stranskem tiru, tokrat v drugacni obliki. Zapostavljala bos namrec sebe kot osebo, tvojo osebnost, karakter,potrebe, zelje.., zato ker zaradi casa in napora, ki ga bos namenila tvojemu problematicnemu partnerju ti zase ne bo ostalo nic. Zivela bos v senci se naprej.. Dolgorocno pa ima to katastrofalne posledice zate tako na psihi kot na drugih nivojih. Ni tvoje poslanstvo resevati ljudi okoli sebe.. Tudi jih ne bos nikoli mogla, sploh ce ne poskrbis najprej zase. (Princip je isti kot v avionu: “nadenite maske s kisikom najprej sebi, sele potem otrokom in ostalim” ) Ce si sam v slabi situaciji ne mores drugim pomagat. Prej skodis in to obema kot pa obratno.. Toliko na hitro. Ne bom se spuscal v pisarjenje, niti se ne cutim kompetentnega v taki meri, da bi se lotil analize.. ( zase vem, kje vzrok.. tudi ti bos do tega prisla) GittaAna ima dar govora-pisanja in veliko potrpljenja ter volje za te zadeve. Ogromno je ze napisala, enako velja za SVO, Odmev, Vzhajajoce sonce, Anuk, ipd.. Lahko smo pa seveda hvalezni gospe Leonidi Zalokar za vsako njeno intervencijo, ki nudi se pomembne dodatne pojasnitve. Mogoce bi ti edino priporocil poleg tega da malo pregledas kaj vse se je ze pisalo na forumih to, da si na linkih ki ti jih z veseljem podam, dodobra pregledas, preberes in predelas vse kar je zapisano. Odprle se ti bojo oci, nenazadnje ni to niti nevemkako tezka zadeva, le odpret jih moramo, znat pogledat, si priznat in kar je najpomebnejse, sprejet…

Hvala Hop res si dušica lepo prosim za linke

“In ravno z njim želim biti .”

Zmedena Tjaša, tu začni iskati. Začni zares iskreno raziskovati zakaj si želiš biti z njim, razmišljati, kaj je pravzaprav tisto ( ampak zares zares globoko v tebi), da te lahko privlači zgolj takšen moški. Odgovor je v tebi in zato vzami zvezek in na eno stran vsak dan piši, kaj je tisto, kar te privlači in na drugi kaj je tisto, kar ti ni ok. Takšne stvari moraš pisati povsem brez cenzure pri sebi, tudi če pišeš n-krat ena in isto, dokler se ti počasi ne začnejo jasniti vzorci.

Nekaj je, kar nam pravi naša glava in srce, nekaj pa, kar nam zapoveduje in narekuje naša podzavest, kjer so shranjeni vsi podatki našega sistema, tudi tiste stvari, ki se jih ne želimo spomniti ali se celo ne moremo več, so pa osnovni delci, na katerem je zgrajen naš sistem.

Moja teroija je ( no ja, ne samo moja, ampak meni najbljžja) si izbiramo partnerje, ki dopolnjujejo naše vzorce ( vedenja, čustvovanja, mišljenja) tudi kar se tiče poškodovanosti. Če si npr celo življenje hrepenel po očetu, ki je bil odmaknjen, na pol prisoten, potem te bodo zelo verjetno privlačili partnerji, ki bodo odmaknjeni in na pol prisotni, skupaj s podzavestnim hrepenenjem, da ta zgodba tokrat drugače končala, da bo tokrat srečen konec. Ponavadi ga tudi sedaj ni imaš pa možnost da ozavestiš svoje poškodbe, svoje drame, svoja nerealna hrepenenja…ki jih drugače ne bi, ker smo ljudje pač takšna bitja, da smo zelo komfotni in se nam s svojimi dramami ali nerazrešenimi stvarmi ne da ukvarat, če res ni zelo nujno. Naša podzavest se mi zdi izjemno pametna stvar in dostikrat nam “podatkne” neskončno hrepenenje in “zaljubljenost” v osebo, za katere niti ne znamo razložiti točno, kaj je tisto, kar nas tako uničujoče vleče kljub temu, da s pametjo vemo, da to ni zdrav odnos. In tako nas prisili, da se začnemo poglabljati vase, odkrivati svoje rane in poškodbe in nam omogoči, da to pozdravimo, sestavimo skupaj in imamo potem bolj realne možnosti za zdrav, paratnerski odnos.

GittaAna

Draga moja, ce si selo otrostvo gledala “resevanje alkoholika s strani svoje matere”, potem si ta vzorec prevzela in si ga samo preselila na “resevanje na odmaknjeno osebo”… ane?
Tako si jaz predstavljam. Tvoja mama je resevala alkoholika in ga z ljubeznijo hotela ozdraviti, da bi se lahko navezal na svojo druzino, ti pa resujes nekoga, ki te na tega alkoholika spominja…
Ampak dokler si ne bos razpucala, da ce on v svojem custvovanju in funkcioniranju ne vidi problema in ga tako ni pripravljen resevat, ti ne bos absolutno nicesar spremenila.
Pakiraj kufre in bejzi!

Zmedena Tjasa, se opravicujem za malce pozen odgovor.. Izvoli link, ti pa priporocam da si vzames cas in dodobra obdelas vse teme, ki so na voljo na tej spletni strani. Je ogromno informacij, ni da ni skratka.. Jaz sem tole bral, brskal mesece, toliko je zanimivih in seveda koristnih tematik.. Lp HOP
https://psychopathyawareness.wordpress.com/2010/12/17/what-kind-of-person-stays-with-a-psychopath-or-narcissist/

MojaMalena . Bilo je drugače . Ona se je odločila da bo reševala njega mene je pa zapustila in odšla z njim .Nisem živela z njima

Razumem te, ampak za otroka je njegova mati vzorec…in ti si pac dobila tega…da je moske treba resevati.

Pozdravljeni,

Pravilno ugotavljate, vsekakor ima vse skupaj tudi povezavo z vašo preteklostjo in njenimi vzorci.

Po mojem je bistvo, kaj si želite, kaj za to dajete in kaj pri tem čutite, gledano seveda celostno in realno.

Srečno!

New Report

Close