Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Kako preživeti z narcisi? V tretje NE gre rado-pravočasno prepoznavanje moma

V tretje NE gre rado-pravočasno prepoznavanje moma

BIU

Usp, tole zgori sm se mal zatipkala (potrditvena koda).

V glavnem za menoj sta ze 2 razmerji z mom. Pri prvem se nisem vedela, za kaj gre, seveda sem bila pol leta totalna živčna in čustvena razvalina. Pri drugem, ko sem že razvozlala, kaj je to mom, sem ubrala strategijo, da si njegovih izpadov ne jemljem osebno, pač pa da me ti izpadi zabavajo (na srečo je bila veza na daljavo, v živo se to ne bi obneslo). Seveda ko je to poštekal, da me s svojimi zmerljivkami in žalitvami ne more užaliti, da ne doseže efekta, je iz žalitev prešaltal na grožnje (da bom dobila batine, da me bo zabil v jašek, da mi bo razbil moj gnil garjav gobec). Takrat pa sem pobrala šila in kopita. Res se je težko odtrgat od njih, ker so tako super, ko so v normalni fazi. In ravno zato sem odprla to temo.

KAKO TOREJ PREPOZNATI MOMA, PREDEN SE RESNO ZAPLETETE Z NJIM IN NAVEŽETE NANJ ? Moje izkušnje so take :

Že v prvem pogovoru vam skuša nekaj določati, odredživati-tam, kjer mu mesto ni ! Če se spoznata prek neta, v prvem pogovoru po telefonu reče, ne tipkaj in ne dopusuj si z drugimi, dokler se midva ne spoznava v živo. Če se spoznata prek kolegov, ti že pri prvem srečanju skuša sugerirati, kaj jim smeš in kaj jim ne smeš rečt (reci jim, da sem kmalu šel, ne povedat, da sva bila še do jutra skupaj…). In se mi oglasijo zvončki v glavi-KOJI KURAC SI TI MENI, SPLOH SE NE POZNAVA ŠE V ŽIVO IN MI BOŠ DOLOČAL, DA SI NE SMEM TIPKATI ?? KOJI KURAC SI TI MEN, LIH SVA SE SPOZNALA, DA MI BOŠ DOLOČAL, DA NAJ SVOJIM FRENDOM LAŽEM ?? To je prvi subtilni znak odkrivanja moma-lahko že pri prvem pogovoru.

Naslednji znaki so, da te začne ponoževati in v nič dajati pri neki totalni bedariji oz.banalni stvari. Npr.skupaj kuhata, in namesto da bi rekel, dej reži zelenjavo na take in take kose (večje, manjše)-te začne poniževati, kok si nesposobna, da še ene zelenjave ne znaš narezat ! Ko je v igri zelenjava-se temu lahko smeješ. KAJ PA, KO BO V IGRI NEKA VAŽNA STVAR ??

Tretji subtilni znak-gre po pregovoru-NI KRIV TISTI, KI JE NAPAKO NAREDIL, AMPAK TISTI, KI JO JE ODKRIL. Tudi to se najprej pokaže pri čisto banalnih stvareh-recimo se zmoti in v trgovini kupi napačno stvar. Ko mu to poveš, pa on napizdi in okrivi tebe, čeprav je bil on tisti, ki je zajebal.

To so PO MOJIH KRITERIJIH SUBTILNI ZNAKI ZA ZGODNJE PREPOZNAVANJE MOMA. ker tretjega mom razmerja si res ne želim. Podajam se na potral ona-on iskat partnerja. In zelo vesela bom, če še kdo podeli svojo izkušnjo, kako čimbolj zgodaj prepoznati moma, preden si že resno navezan nanj.

Hvala vam vsem – pa na čimzgodnejše prepoznavanje teh patronov v izogib vsem poznejšim zapletom !

Šeherezada

Seherazada verjetno ga boš hitreje prepoznala, če boš vedela, kaj od partnestva želiš in česa ne dovoliš. Takšne stvari je dobro si zapisati nekam v zvezek, da ne pozabiš nanje takoj, ko te nekdo zapelje s svojim šarmom. Napiši seznam, kaj ti je nujno v odnosu in česa absolutno ne dovoliš in potem boš zlahka odkljukala, če je to to in pobrala šita in kopita še preden se bo pokazala vampirska naraba.

Načeloma jih je precej težko prepoznati, če ti pokažejo zgolj svojo najbolj šarmantno plat, potem, ko si enkrat v mreži, pa težje uvidiš, da je njegova temna plat preprosto preveč zate.

GittaAna

GittaAna
nova
Uredništvo priporoča

Ja, kaj od partnerstva želimo, pričakujemo, kaj bi radi……nekje na deklarativni ravni znamo to povedati, globoko v sebi pa ne verjamemo, da smo tega vredni. Zelo pogosto se zgodi, da nam oseba z vsemi naštetimi želenimi lastnostmi potem ni všeč, nam sploh ne potegne (npr. zvest, prilagodljiv, kaže za nas zanimanje….), celo na živce nam zna iti – čustveno oškodovani in ranjeni ljudje kasneje pogosto povedo, da ljudi, ki jim izkazujejo pristno naklonjenost in pripadnost, zavračajo in jim ne pripisujejo nobene kredibilnosti – nekako v tem stilu, le kaj je z njim narobe, da sem mu jaz všeč, ko sem pa taka zguba in nula od človeka. Dokler bomo imeli o sebi tako negativno mnenje, slabo samopodobo in zaničevanje do samih sebe, smo lahke žrtve vseh predatorjev. Sprva se je potrebno ukvarjati najprej s samim seboj in ob ustrezni pomoči razvijati sprejemanje in ljubezen do samih sebe, da smo povsem o.k. in vredni vsega dobrega. Verjemite, to se da doseči – spremenimo lahko sebe, drugega ne – ko spremenimo sebe, se začne spreminjati okolica. Srečno, Leonida

Evo, da podam konkreten odgovor.

Sem super ženskam izobražena, z dobro službo. Po resnici povem-in ničesar se ne sramujem-imam probleme s kokainom
Zakaj se drogiramo tisti, ki nam nič hudega v lajfu ni (govor iz stališča “normalnega” človeka)-samo zato, ker nam je dolgčas in nimamo kej pametnejšega početi za vikend (ker imamo tudi družbo tako). SRAMUJEJO SE LAHKO TISTI, KI TO SKRIVAJO IN S TEM POVZTOČAJO DESTRUKTIVNOSTI V ODNOSU…jaz sem vedno iskrena-in partrerju dam jasno vedeti, kake probleme imam in kaj pričakujem od njega-da greva za vikend v hribe/toplice/morje/bilokaj, kar mi zapolni-torej da mi pomaga premostiti dolgočasje, da ne razmišljam o žuranju in aftetiranju.

Tako lepo, kot se je moj drugi mom zavzel zame, se ni še noben partner doslej. NIKAKOR NISO MOMI SLABE OSEBE ! Enkrat na 3 dni povprečno se je moral “izkašljati” z izpadi-kurba, drogerašica, drogeraški izmeček….”…seveda mi je, ko je bil v “normalnem” stanju, pojasnil, da so ti izpadi zgolj znak ljubezni…kar mi je potrdila tudi mom frendica (v odnosu do svojega partnerja). S tem me ne more užaliti-ajde drogeraşica sem res (in on mi pri tem pomaga), za vse ostale zmerljivke in žaljivke’ pa lahko rečem-ČE SE JAZ NE POČUTIM TAKO, ME S TEM NE MORE UŽALIITI. Sem vse to spreja kot zgolj njegovo motnjo-v eno uho not, drugo ven
In počakala na konec izpada, ko je bil spet krasen moški.

Vse te izpade sem si vzela kot animacijo in smeh. S prijsteljicami smp se tok nasmejale njegovemu “šmelcanju” v buči. Mem to ni probem-saj če se jaz ne počutim kot kurba, gnoj ali izmeček, me to ne more užaliti, se me ne dotakne. Samo smejem se, zabavam s prijateljicami, in počakam, da izpad mine, DA BO SPET MOJ KRASEN MOŠKI. Pač to je njegova motnja- vzamem v zakup, sprejmem in to je to

RES toliko pozornosti in lepega nisem poprej še dobila od nobenega patrnerja.

AAMPAK…KO JE VIDEL, DA MAM OD NJEGOVIH ŽALJIVK IN ZMETLJIVK BLOKADO, DA SE SAMO NASMEJEM ( sevreda skupaj s prijatrljicami)….PA ne da se posmehujem-enostavno sem to sprejela kot motnjo-saj koliko je pa naredil lepega zame-kar je meni odtehtalo…JE PPTEŠALTAL NA GROŽNJE !!!! JA.? bolelo je….SAM NOČEM BIT RAZBITA !!

Vaše mnenje ??

Res mi je stal ob strani, ko sem bila poškodovana in sem 2 meseca okrevala. Skos doma, ker poškodovana nikamor nisem mogla. Vse te izlete sva planirala, samo da okrevam. Tako da izpade je imel po telefonu in smsjih. Ves čas sem vedela, da to ni zdrav odnos, a se nisem mogla odrtgat od njega. Res mi je pomagal pri okrevanju, ko sem bila sama in osamljena skos doma med 4 stenami poškodovana. Žaljivke in zmerljivke preslišala, saj se je v roku 2 ur vedno pomiril in je blo spet vse normalno. ALI JE KOMU USPELO IMETI LEPO VEZO Z MOMOM PO TEM KONCEPTU, DA IZPADE PRESLIŠIŠ IN SI JIH NE VZAMEŠ OSEBNO ? Ali je bila to zgolj moja utopija. Res so me ti izpadi zabavali, s frendicami smo brale pogovore in se res nasmejale, kaj mu ga dogaja v buči. Toda prvič, ko pa je ob izpadu slišal moj smeh po telefonu, so priletele grožnje, kako me bo razbil ! Že družina me je ves čas prej opozarjala, da je psiho in da mi lahko kaj naredi, a jaz sem verjela njemu, da ženske še ni in da nikoli ne bi udaril. Zato je bil res izjemem šok ob grožnjah. Na srečo mi je prevladala zdrava pamet in sem takrat odnos prekinila. da ne bo pomote, nikakor nisem nečustvena, daleč od tega, saj pri prvem momu so me njegovi izpadi zelo boleli. Vkolikor pa vzameš v zakup, da je to pač samo njegova motnja, si znam narediti čustveno blokado, da se me to ne dotakne. Je uspelo komu imeti uspešno razmerje z mom na raj način (vkolikor ne bi prišlo do groženj in fizičnega nasilja) ? Zgolj iz radovednosti me zanima. Definitivno si ne želim več nobenega moma.

Ti bom na kratko napisal.
Kokain ni prava pot. Pika.
Za te stvari lahko koristiš konopljo, brez zasvojenosti.
Z pravim cbd produktom se pa lahko rešiš zasvojenosti z kokainom.

Drugo,
Sam imam monm partnerja. Sem rešil težavo, da je sobivanje v nekih normalnih tirnicah in da otroci nimajo posledic. Dokaz, otroci dosegajo bronaste diplome na državnih tekmovanjih, plus ostala uspešnost. Ne slišijo pa tega radi v monm podforumu. Zakaj, sam ne zagovarjam mehek pristop in mlačne ali nobenih rezultatov. Zagovarjam trd pristop in močne rezultate.
Ni pa trd pristop nasilje ali kaj podobnega, da se pravilno razumemo.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Kaj je to cbd produkt ?

Meni je kokainski lajf stajl dolgo let bil všeč, saj je pester, zanimiv, adrenalinski. Kokain je droga perverznjakov, res smo imeli fantastične žure in seanse.

A posledice že opažam-brezvoljnost, pomanjkanje življenjskega elana. Sama vidim, da ne bom zmogla, grem k najboljšemu slovenskemu psihiatru Terziču.

Komaj čakam, da mi pojasniš cbd. Hvala ti.

Kaj je to cbd produkt ?

Meni je kokainski lajf stajl dolgo let bil všeč, saj je pester, zanimiv, adrenalinski. Kokain je droga perverznjakov, res smo imeli fantastične žure in seanse.

A posledice že opažam-brezvoljnost, pomanjkanje življenjskega elana. Sama vidim, da ne bom zmogla, grem k najboljšemu slovenskemu psihiatru Terziču.

Komaj čakam, da mi pojasniš cbd. Hvala ti.

Srecko5, ocitno ne poznas razlike med efektoma koke in trave oz thcja… Trava te ne resi prav pred nobeno odvisnostjo. Kokakin je pozivilo, stimulans, enako kot sta kava in caj… Na kokainu nisi “zadet” kot pri thcju ampak ti mozak dela x2, zakaj mislis da brokerji na borzah ipd snifajo?!? Ce bi gospa zelela na “naraven” nacin se resit odvisnosti od kokaina je potem edina zadeva uporaba Ibogaina, seveda pod “vodstvom” nekoga ki to obvlada. V tujini se s to substanco ( izvlecek iz korenine grma Ibogaina ki raste v Afriki) uspesno zdravijo odvisniki trdih drog.. Lp

Seherazada, pusti ti cbd, ker ni nic drugega kot po domace povedano “hasisevo olje” zatorej isti smorn kot trava ali hasis le koncetracija thc-ja je vecja… Kot sama najbrz dobro ves, komur pase koka efekt mu thc efekt ne bo ravno vsec kot nadomestilo.. Pozanimaj se raje za Ibogain. Dovolj je ena konkretna seansa.. Deluje!! Nobene fizicne in psihicne potrebe po bilokaksni substanci. Po tem je pa samo na tebi kako mislis furat zivljenje dalje. Lp

Kako zgleda ta trd pristop ?

Kot sem opazila, ko dobijo impulz za izpad, je za njih res bolje, da izpad tudi imajo. Da se izkašljajo, dajo ven iz sebe. Mi je povedal moj, da kdaj v neprimernih okoliščinah izpad zaduši v sebi in kako grozno se pol počuti še cel dan, ker je zadušil svoja čustva.

Tako da, če svojo na trdo vzgajaš, da mora dušiti svoje vzgibe, bo na dolgi rok zbolela. Vsaj moje mnenje. Tudi jaz se grozno počutim, ker moram tolikokrat v sebi zadušiti jezo, ker dementen dedek skos hodi čez moje meje, a starčka ne moreš napizditi, saj to je bolezen, ne oa jebanje v glavo. Zadrzevanje custev ni hec.

Seherezada izvoli nekaj linkov:
https://www.ibogahealing.com ( ni ti seveda treba iti v Costarico 😉 )
http://www.herbalandwellbeingsanctuary.com/iboga_for_physical_and%20spiritual_healing.html ( tale je blizji..) no, vsaj toliko da imas informacije kaj kako itd… Lp

Kje se da dobit ibogain ? Ja trava je res zelo slab nadomestek koke. Dober nadomestel koke, kar se tice filinga, je ice iziroma sladoled (sodobna sintetika). Sam to je hud strup in skos novi derivati, ki imajo včasih zelo nepredvidljiv efekt. Ravno včeraj sem imela sceno z novim nepreverjenim derivatom icea. Od samo 3 lajnic sem imela 12 ur porezan spomin, taksist mi je povedal, da sem se valjala v luži na cesti, ko je prišel pome. Sem bila kar šokirana. Zato sem se odločila, da grem do dr. Terziča. Ja pazite se sodobne sintetike.

Seherezada, imas linke, ves za ime substance.. Malo poguglaj pa bo.. Ibogain je resna zadeva predvsem zato, ker je v sklopu terapije, ki temelji na oprijemljivih dejstvih. Jasno, ce ti je res namen in mocna zelja po odresitvi od bikokaksne odvisnosti. Preberi si, upam da obvladas dovolj dobro ANG. Lp

Hvala

Spoštovana GittaAna!
Problemi MOM/NOM so za nas svojce že tako preveč zapletene teme, da bi bilo na tem forumu mesta še za problematiko zasvojenosti. Gornja tema žal sodi na forum “zasvojenosti”, zato bi bilo primerno, da se oseba Seherezada za pomoč preusmeri na ta forum. Glede na poznavanje področja zasvojenosti, se enostavno ne morem strinjati s pavšalnimi nasveti zdravljenja, ki jih navajajo nekateri predhodniki (Srečko, Hop!), ker lahko Sheherezadi samo škodijo. Vsekakor Seherezadi predlagam, da si čim prej poišče pravo strokovno pomoč in se čim prej odloči za zdravljenje odvisnosti. Odločitev je sicer izključno njena. V kolikor želimo res nekomu pomagati, je bolje, da osebo ne obsipavamo s škodljivimi nasveti. Tako mislim in sem morala to tudi zapisati. Lp Odmev

Sem ze bila na detoxu (CZOPD). No, da ne skrenemo iz teme-mislim, da ni čist mimo tudi ta tema-saj momsterji so baje nagnjeni k uporabi substanc, njihovi parterji pa tudi morajo nekje utopiti svoje nelagodje in sprostiti ventile.

Ontopic : na detoxu je bilo kar nekaj pacientov z borderline, tudi takih, ki so tja prišli iz zapora. Kot sem slišala, naj bi veljalo, da moški z borderline radi pristanejo v zaporu, ženske z borderline pa na psihiatriji.

In kaj je tu zanimivo, da povem. Tam ti terapevti brusijo življenjske vzorce in ti postavijo ogledalo, kaj narobe delaš, pa se tega sam ne zavedaš. Borderlinovce so učili hendlati njihove izpade. In ne boste verjeli, kar nekaj borderlinovcev so po zdravljenju-ja slišalo se bo smešno-postali “srečni rekreativni drogeraši”. Pred zdravljenjem so imeli skos scene, pretepe, policijo, sodišča-saj nakokiran momovski ego konkretni seka. Po zdravljenju pa-čeprav se niso nehali drogirati, a so se med zdravljenjem naučili brzdati svoje vzgibe in impulze-še vedno so žurali in šmrkali-a nobenih scen več ni bilo, ne pretepov, ne policije, samo zabava, smeh, lepo vzdušje.

Tako da lahko rečem, da detox (CZOPD) dela preobrazbo iz bolj problematičnih v manj problematične mome. No, pa ste zvedeli nekaj novega 🙂

Ok mnenje. Težko te je brati.
Vsak problem, ki ga imamo je potrebno najprej razčistiti pri sebi. Problem z kokainom ?
Če ni prisoten vsaki dan in občasno samo za žuranje in kot praviš “perverzije” pol to ni velik problem. Če si resnično želiš spremembe, se ga znebiš hitro z kakšnim ukvarjanjem z športom in predvsem zamenjavo družbe. Skratka zamenjaš zasvojenost z drogo in se zasvojiš z čem koristnim. Pa še veliko denarja bo ostalo za potovanja in odkrivanje sveta.

Večji problem se mi zdi tvoj odnos oz. “mindset”. Partner tebi predstavlja vikend popestritev, kot kužek, ki greš z njim na sobotni sprehod.

Predvsem ti pa priporočam, da malo več prebiraš članke o borderline ali narcistični motnji. Vsako poniževanje in ukazovanje še ni motnja. Ne spada pa v dober kvaliteten partnerski odnos. Nekateri moški ali ženske so preprosto idioti, nasilni, vampirji, nekulturni, čustveno nestabilni, razvajeni itd, kar je pa premalo za oznako. V kolikor je tu prisoten še alkohol in droge toliko huje.

Sama si izpostavila svoje izkušnje:
“Že v prvem pogovoru vam skuša nekaj določati, odredživati-tam, kjer mu mesto ni “
“te začne poniževati in v nič dajati pri neki totalni bedariji oz.banalni stvari”
Tole ni značilno za “taprave”. Za NOM ali MOM je značilno, da idealizirajo partnerja v začetni fazi odnosa. Občutek imaš, da si srečal sorodno dušo. Govorijo nam to, kar želimo slišati. To kar si izpostavila, se v večini primerov dogaja kasneje v odnosu.

In enako se je zgodilo meni. Sicer nisem momovka, sem pa svoje čase tudi bila pravi magnet za pizdarije-kar vrstili so se mi posilstva, tatvine in ropi, ena scena za drugo. Po zdravljenju se nisem nehala drogirat, so mi pa popravili tiste vedenjske vzorce, s katerimi sem nehote nezavedno privlačila storilce. In začela so se žurerska nebesa zame-konec scen in pizdarij.

No ne bom več smetila o drogi, razen če bo v povezavi z mom.

New Report

Close