Najdi forum

Pozdravljeni

Kako je z varanjem osebe,ki ima mejno osebnostno motnjo (MOM)
Ce ima zenska prtnerja, ki ima mom, mogoce se malo narcisa zraven, in ga je prevarala.Skupaj sta 10let.2 otroka.
Ta partner ki ima MOM izve za prevaro.Prevaral ga je s prijateljem s katerim se druzijo.On porocen 2 otroka.
Sex z njim 2x, pred tem pisanje in posiljanje fotografij celo leto.
Kako so ljudje z MOMOM naravnni,ko se zgodi prevara, kak reagirajo?
HOdita na partnerako terapijo, rada bi zadeve resila.Ona prekinil z ljubimcem,se spremenila,postala druga oseba.
Kako to oseba sprejme prevaro ki ima MOM?lahko oprosti tej partnerki?tezje sprejmejo prevaro,kot navadni ljudje?
Ta oseba z momom je hotela vedet vse podrobnosti o prevari, kdaj,kje,kak,kako dolgo,boljsi sex, boljsi penis….vse podrobnosti, ki mu zdaj povzrocijo flashbacke.Je ze boljse ampak obcasno se pridejo.
Kak te osebe to prebolijo, je tezje jim kot enim ki nimajo nic motenj.Kaj posebnega na teh mom osebah in sprejetjem prevare?

Hvala

Sumim da bi se ti znal svinjslo mascevat- pojasnit tvojo prevaro tvojik otrokom z vsemi podrobnostmi vred… al tr pa izsiljevat s tem. Pri meni je bilo tako…

Pozdravljena Mom1234123. Zakaj govoris v tretji osebi? Mascevanje je tako ali tako njihov modus operandi, poleg mascevanja pa vsak tvoj spodrsljaj obrnejo sebi v prid in to x10.. manj kot jim zaupas bolje je, pravzaprav jim ni za povedat nic. Se stvari, ki jih storis v dobri veri izkoristijo za negativno reakcijo tebi v skodo.

nova
Uredništvo priporoča

Cesmem vprasat, kaj sploh nameravas v tem odnosu? Ves da je MOM ipd nic pa ne govoris o konkretnih dejanjih s tvoje strani… Druzinsko svetovanje in terapija ne deluje za MOM in NOM. Te terapije so za pare, ki so “normalni” v glavah, saj je za to potrebna sposobnost uvida vsakega posameznega partnerja in posledicno sodelovanje v tem procesu… MOM/NOM ne vidijo sebe se najmanj pa to zelijo. Dokler ne sami uvidijo prakticno ni sans, da se karkoli premakne. Zelo majhen procent se s tem sooci, od teh par procentov pa kateri se odlocijo za psihoterapijo velik del odneha ze v samem zacetku… Sposobni so zmanipulirat celo psihijatre, psihologe in psihoterapevte, nenazadnje je takih ki bi te motnje zares dobro poznali in se s to problematiko ukvarjali pri nas zelo zelo malo. Zal jih vsaj po mojih izkusnjah in informacijah v celi SLO lahko prestejes na prste ene roke..

Tako kot opisuje predhodnica. Nikoli ne bo priznal odgovornosti za posledice prevare ali svojih dejanj. Krivda bo na prevaranemu, ker on od njega ni dobil tistega kar je rabil. Pri nas je zdravnici razlagal, da je v stiski, ker sem tako bolano ljubosumna. Ko je stisnjen v kot po lastni krivdi, ne zaradi mojega pristiska ali suma, po spletu okoliščin moral priznati prevaro. Da se meni meša, da mu težim. Sem mislila, da se mi bo odpeljalo, ko mi je zdravnica začela razlagati naj bom jaz prizanesljiva. Nato je obljubljal vse, da se ne ločim. Pa ni bila samo ena prevara, vmes so se odprle se druge…za vse sem bila jaz kriva. Nikoli on. Še najboljšemu prijatelju je predno se je spečal z mano hotel zapeljati ženo, ko prijatelja ni bilo doma in se je tudi zvlekel ven, da mu je bilo vse odpuščeno. Te osebe obvadajo, kapo dol. Pričakovati spremembo? Nikoli.

Mom1234123a,

naj bo še k temu moja izkušnja z NOM (ne MOM).

Prepričana sem, da ga je moja kratka avantura bolela le nekaj dni. Takoj se je pojavila želja po vračilu- pisanje z 42 ženskami na ona on in končno ena, ki jo je dobil v posteljo. In jo ima že dve leti kot ljubico, pa še eno zraven ca. pol leta in dodatno še pisanje po ona on in morda še kaj… Njegova obrazlaga ko ga vprašam zakaj sedaj vara? (vprašam, ker me zanima odgovoroz.NOM kot oseba) “Ti si me prevarala” je njegov odgovor. Pa pravim, da saj si je vrnil, zakaj ponovno? Ja, “ker imam druge” in začne vleči na plano vse mogoče moške osebe s katerimi sem kakorkoli službeno ali drugače v stiku. Seveda je njegov odgovor brez resnične osnove.
Skratka menim, da mu bo ostalo v glavi za vedno-kot izgleda tudi kot dober izgovor za nadaljnje početje- kronično nagnjenje k varanju.

Sicer se je po mojem priznanju avanture prelevil v najbolj medenega medvedka, ki ga nisem poznala nikoli v življenju. Seveda so medeni dnevi imeli svoj rok trajanja. In se od takrat, ko si je zadevo vrnil niso pojavili niti enkrat več…

Informacije, ki jih je pridobil pa je zmožen uporabiti na različne načine. Tudi tako, da razbije drugo družino…

In nenazadnje: oseba NOM in očitno tudi MOM odrine osebo, ki ga je prizadela za VEČNO. Enkrat izrečeno ali narejeno ne moreš nikoli preklicati- NOM oseba te žigosa kot jagenjčka…

Žal ne verjamem v boljši izid tudi pri vas, v kolikor gre za to diagnozo… Spremenili se boste za njega? Raziščite za katero ceno. In preverjajte ga- ne verjamem, da si ne bi vrnil, ker te bolečine ne prenese, je ne zna obdelati primerno v glavi…
Lp,

Nekje je nekdo napisal, vzemi denarnico in beži, pa četudi v spodnjem perilu.

Jaz bi k temu le še dodal, in nikoli več ne poglej nazaj, ker znajo še za tabo teči in te poskušat prepričat. Pri takih ni pomoči, verjetno ne brez razloga.

Vsakič, ko kdo napiše o “pobegu z denarnico, četudi v spodnjem perilu” se nasmejem. Naj pojasnim zakaj.
Dolga leta sem živela z hudim NOM/MOM-sterejm. Ko so mi pošle vse moči in pregorele vse varovalke na “armaturni plošči”, sem ga zapustila. Prebrala sem vse kar mi je prišlo pod roke, kdo so oni in kdo smo mi.
In tako sem naletela tudi na kolumno Matica Munca na temo o motenih osebah. Tisti njegov stavek: Ko ugotoviš, da si v vezi z “borderlajnerjem” TAKOJ vstani iz postelje ali izza mize, pograbi denarnico in telefon in pobegni od njega, magari v samih gatah”. Tako preprosto in tako resnično. Izvedljivo v primeru, da še nimata nič skupnega.
Dodal je: Če imaš z njim otroke in skupno premoženje, potem boš zaklet in ujet, še za nekaj desetletji. To zadnje je tudi pojasnilo h postu J.S. o brutalnem obračunavanju v sodnih dvoranah.
Lepo sončno nedeljo želim!

kakojimuspe

To glede ujetja otrok/premoženja verjetno kar drži. Je pa zopet tako, da drži samo toliko kolikor jim pustiš zraven.

Po mojem bo v pomoč če imaš le pisno komunikacijo, tukaj zmrznejo.

V primeru, da ima še kdo kakšen recept se priporočam/o.

Kar se premozenja tice, ce nimata vsaj skupne nepremicnine, se ga dokaj lahko odkrizas. Spakiras mu, kar je prinesel s sabo, kar je njegovo, kar si siguren da ima on racun (lahko dokaze da je kupil), najames za 3 mesece eno garazo, mu vse nabases not, mu das kljuce, obvestis policijo o morebitnem nasilju (razlozis zakaj) in to je to. Poves mu, da se pogovarjas samo preko odvetnika “tegaintega” (ne pozabi ga pooblastiti in mu dati tocnih navodil, na kaj lahko pristane in na kaj ne). Po novem je kaznivo dejanje tudi zalezovanje in nadlegovanje po telefonu.
Zato si sms-je, klice, “obiske” pridno arhivirajte in obvestite policijo.
Jaz sem se ga tako resila.
Otroci so pa druga stvar.
Na sreco je pred tem mojim “razodetjem” znorel, metal zadeve okoli, bil nasilen in sem klicala policijo, izdali so mu nalog in zapisnik je bil narejen. S tem sem se zavarovala za skrbnistvo.
Sicer me je pol konkretno nategnil za prezivnino, ampak ok, s tem sem se ukvarjala nekaj let kasneje.
So pa stiki se vedno problem….

Hvala za ponujeni model in nasvet resevanja. Vendar ni tako preprosto, kot pises. Tragikomedija in veseloigra ob enem.
Zgolj ena malenkost okoli metanja njegovih stvari in menjave kljucavnic.
Ce je zivel s teboj (ni pomembno ali si ti lastnik nepremicnine) ga mu ne smes njegovih stvari zmetati v eno najeto garazo. Tudi kljucavnic ne smes samovoljno zamenjat, ker lahko v 30 ih dneh vlozi tozbo z motenje posesti.
O prijavah na pristojne PP ne bom nic napisala. Tudi o CSD se manj. Edino pregovor: Uzdaj se u se i svoje kljuse.

Oh, ja pozabila sem omenit- on se ni nikoli prijavil v mojem gospodinjstvu,
Da je lahko “sisal” drzavo… oz.sem morala jaz vloziti vlogo,
Kot da ne ziviva skupaj, ker je rekel, da ce od drzave ne rabim denarja, ga tudi od njega ne rabim (bila sem brezposelna). Zato sem si lahko to privoscila.
In ja, druga varianta bi bila, da takoj zahtevam prepoved priblizevanja. Potem pa bi lahko menjala kljucavnico.
Btw, saj ni treba da na PP ali CSD kaj naredijo drugega, kot zapisnik. Ze ta ima zadostno veljavo na sodiscu…

New Report

Close