Najdi forum

Sta lahko oba narcisa?

Lp . Veliko pišete tukajo narcistični motnji ali o zvezah,kjer je eden narcis drugi pa sočutnež .Mene zanima naslednje.Ali je nožno,da sta partnerja oba narcisa? Kosem spoznala partnerja sem z njim začela zvezo z ljubeznijo in zanimanjem .Takrat sem hodila z nekom drugim,ki pa ga nisem več ljubila. In potem je prišel on .Skrivnosten,premišljen in kupom skrivnih razmerij z drugimi ženskami.Takrat pa se je začela moja trnova pot. Njegova jeza kadar sem mu kaj očitala,ki joje spremljala ignoranca in dolga tišina. Na začetku se mi je zdelo,da sem mogoče jaz pretiravala in je on upravičeno tiho . Nato pobotanje. Kmalu pa sem spoznala ,da je to njegov vzorec discipliniranja .Sama tudi pogosto nisem hotela popustiti vendar je bila razlika med nama v tem,da meni še na kraj pameti ni padlo ,da bi ga stem duševno trpinčila ,medtem ko njemu pa je. Nato rahla živčnost.Na začetku po malem lasneje vedno več. Izbruhi iz moje strani.jeza,trpljenje….On hladen in slabo pogovorljiv .Težav nikoli z njim nisem mogla prav razrešiti komaj me je imel pitrpljenje poslušati hotel je da čimprej končam mučno temo .Pri njem je bilo čutiti pomanjkanje empatije ,sočutja..Grozno sem drvela nekam brez konca in on je vsebolj kritiziral moje obnašanje.Nato prevara z njevo strani.Tiha skrita srečanja z drugo in hkrati z mano. Odrila sem ga .Nič mi ni imel povedati razen tega da se motim.Nato novi dokazi da se ne .Razšla sva se. On kot ponavadi utihne in se ne zmeni .Ponekaj mesecih se vrne ,ker se nu tam nekaj zalomi in želi mirno nadaljevati zvezo z menoj .Ne uspem mu dopovedati ,da imam rane in naj se obnaša temu primerno .Nato ugotovim ,da občasno ima stike z njo na socialnem omrežju. Vname se prepir .Lahko bi prisegla,da je v nojem trpljenju užival ,če pa ne mu je pa vsaj godilo. Se popolnoma izgubim in pričnem z napadi nanj.Vsebovali so veliko kletvic ,sovraštva,izbruhe .Povem mu da je ta juha njegova . Nato se čudežno obrne . Zaklinja se v resničnost svojih občutkov do mene,ljubezni…ampak meni nekaj ne paše .Vse v zveziz njim spremlja hud nemir,nezaupanje in ne sprostim se .Ne vem več kdo sem jaz in kdo je on. V kom je težava ? V njem ali meni ? Sma oba narcisa ? Vendar jaz na življenje gledam popolnoma drugače kot pa on. Njemu ni problem spati s prijateljevo ženo in potem z njim piti pivo,kot da njegov najiskrenejši prijatelj. Kako je lahko nekdo takšna maska ? Volelo mene,volelo ljudi,ki jih rani,prizade,izogra,izkoristi ,ne on v tem ne vidi problema . Tako zapletla sem sem,da ne vem več kaj je resnica.

Draga Tiana 40,

po tem, kar si opisala lahko rečem za sebe, pa sigurno tudi za vse nas, da smo takšne faze življenja dali tudi mi skozi- v kakršnikoli obliki jeze že. Ampak vsekakor v tvoji koži in ne njegovi! Tudi mene je jezilo, ker ni bil pogovorljiv, ker me je ignoriral vedno in povsod, ker je gledal za drugimi oz. si tudi dopisoval in zelo verjetno tudi dobival. Ker je izkoriščal druge, ker ni bil sočuten ne z mano, ne z otrokom, ne s kom drugim. Ker mi je vedno znova očital, da se svet ne vrti samo okoli mene (v resnici se je samo okoli njega), da mislim samo na svoje koristi in svoje želje (dejansko spet samo njegove)… itd. Seznam je verjetno neskončen.

S teboj ni nič narobe – le iščeš še sebe. Želiš si pametnih pogovorov, želiš si biti sprejeta, ker veš, da si to zaslužiš. Želiš si biti njegova, hrepeniš po ljubezni in predanosti. V zvezi narcistično osebo se pa to ne more žal nikoli uresničiti. Da te čustveno manipulira je jasno. In veliko drugega govori v prid motnje…

Izobražuj se v tem forumu. In našla boš pot v lepše in mirnejše življenje brez njega. Takšne osebe niso vredne naše predanosti in ljubezni.
Lp,

New Report

Close