Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Kako preživeti z narcisi? Preimenovanje foruma Mejna ali narcistična osebnostna motnja

Preimenovanje foruma Mejna ali narcistična osebnostna motnja

Veliko ljudi ne ve, kaj pomeni mejna osebnostna ali narcistična motnja, vsi pa smo že slišali za čustvene vampirje, kot jim rečemo. .. Žal je tako, ja.

Forum smo zato preimenovali, umaknili z njega nekaj balasta in nadaljujemo v sodelovanju s pomočjo poznavalke tega področja, GitteAne, ki na forumu pomaga novim uporabnikom in starim drži oporo.
Gremo z vetrom v jadrih naprej in vas vabimo, da delite svoje izkušnje, si pomagae med seboj in dajete vzpodbudne besede, ki prinašajo nova spoznanja in nove vzorce ravnanj.

Na forumu je prostor za vse, ki se srečujete z ljudmi, ki čustveno izsiljujejo, izvajajo pritiske, imajo do drugih nemogoča pričakovanja in vam hočejo dopovedati, da je nekaj narobe z vami. Ja, saj morda je, vendar ne tisto, kar oni mislijo, da je. 🙁

Srečno vsem, vabljeni k pogovoru in lepe prihodnje dni.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Politična korektnost, populizem ali kaj tretjega? Čustveno vampirstvo je samo en vidik mejne osebnostne motnje, mogoče boste s preimenovanjem dobili par klikov več, žal po mojem mnenju na račun kvalitete. Vsaj jaz ne mislim več sodelovati na takem forumu.
Dobre vetrove še naprej vam želi Rjavi medved.

Z vsem spoštovanjem a tudi meni se zdi to preimenovanje samo še dodatna “zabloda” glede motnje. Že tako sami priznavate, da sta MOM in NOM premalo prepoznavna, sploh kot specifična izraza za za osebnostne motnje. Ne razumem kako lahko pod novim nazivom pridejo ljudje do informacij. Mom-nom niso samo čustveni vampirji menda, kako je pa z psihičnimi vampirji, finančnimi vampirji,itd saj so tudi te oblike neizbežen del OM..

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Moje mnenje je naslednje:
Preimenovanje foruma v naslov: “Čustveni vampirji in kako živeti z njimi?” se mi niti slučajno ne zdi dobra izbira imena foruma. Pravzaprav se mi ta naziv foruma celo močno upira.

Pomisleke imam v naslednjem: “Čustveni vampirji” je pač poniževalen vzdevek (vsekakor atraktiven za prodajo knjig!), ki ga po mojem mnenju ni smiselno uporabljati za neko dostojanstveno in resno delo na sebi. Res je, da se zoperstavljamo proti nečemu negativnemu, vendar si s tem nehote ustvarjamo neko polariteto, v kateri smo udeleženi tudi sami.

Udeleženci foruma se zavedamo, da mejne in narcistične osebnostne motnje obstajajo, ozirom so dejstvo in da obstajajo tudi tem motnjam podobni drugi značajski odkloni.

Čedalje bolj sem prepričana, da tisto kar na nek način gledamo podcenjujoče in se proti nečemu borimo, to stanje v bistvu nehote hranimo in vzdržujemo.

Res je, pojdimo z novim vetrom v jadrih naprej! Zato se mi zdi smiselno, da bi forum preimenovali predvsem proaktivno in za nas s spodbudnim naslovom.

Zavedamo se, da osebe MOM,NOM in temu podobne, nimajo zmožnosti empatije in niso zmožne spremembe v sebi, zato je edina pomoč sebi, da spremenimo sebe. Ko se soočamo s problemom, sočasno odgovornost za svoje življenje prevzemamo nase in s tem sami postajamo človek spremembe.

Jeza, ki jo včasih izražamo je nujno potrebna, vendar se moramo zavedati , da so naše izpovedi enostranske, zato je že vsako naše etiketiranje precej problematično. Ko opisujemo odnosne probleme s temi osebami, se ozaveščamo in se učimo, da postajamo drugačni ljudje, z drugačnim pogledom nase, na bližnje, na življenje in na svet. Najpomembnejši cilj udeležencev naj bi bil, da si med seboj z izkušnjami pomagamo in gojimo kult ljudi – odličnikov in s tem boljši svet.

Ga Andreja! Na koncu ste zapisala čudovita misel Alberta Einsteina:
»Problemov ne bomo rešili z istim načinom razmišljanja, kot smo jih ustvarili.«

Kaj pa če bi bil nov naslov foruma: »SPREMINJAMO SEBE IN REŠUJEMO PROBLEME« ali morda: » KO SPREMINJAMO SEBE, SE REŠUJEMO IN SPREMINJAMO SVET » ?

Marsikaj v tem smislu bi lahko zapisali v naslov, kar bi nas vedno znova nagovorilo, da smo lahko edina sprememba le mi sami.

Uvodna misel :
« Je odnos z vašim bližnjim poln nenavadnih preobratov in nihanj? Se bojite nenadnih izbruhov jeze, neracionalnega obtoževanja, čustvenega izsiljevanja ali podobnih dejanj, s katerimi vas skuša bližnji prisiliti, da zadovoljite njegovim pričakovanjem. Ste vedno dežurni krivec za vse ali pa se počutite pretirano odgovorni za vašega bližnjega? Potem obstaja možnost, da ima vaš bližnji značajske lastnosti mejne ali narcistične osebnostne motnje. Forum je namenjen bližnjim in svojcem teh oseb, ki iščejo poti do spremembe v sebi, z namenom, da rešijo te probleme.«, je po mojem mnenju popolnoma dovolj in je omenjanje knjige »Čustveni vampirji« nepotrebno. Namreč, vrsto literature je, ki nas ozavešča in nam pomaga k rešitvi in je omenjanje le ene knjige po mojem mnenju malo preozko.

Z velikim navdušenjem pozdravljam, da med nami ostaja GittaAna in da se skupaj trudimo za nadgradnjo in nenehno rast. Zelo pa mi je žal, da je iz foruma izbrisano ime dr. Dernovškove… To je le moje mnenje in tako mislim…

Želim vam srečno roko pri kreaciji novega preimenovanja foruma, s katero se bomo udeleženci identificirali in bili tudi vsi z njo zadovoljni. Vsem želim vse dobro. Lp Odmev

Odmev, ne samo da je izraz ponizevalen temvec vsaj po mojem mnenju PODCENJEVALEN glede na resnost OM. Ja, “custveni vampirji” je nekaj kar je ok zgolj za neko “literarno” delo, roman, esej.. ne pa za hudo in resno “bolezensko” stanje. Lp

Močno dvomim, da je imel tisti, ki se je odločil za preimenovanje, kdarkoli opravka z osebo z MOM.
Resno razmišljam o postavitvi neodvisnega foruma, kajti tole postaja vse bolj ameriško instant s.r.a.n.j.e.
Iniciatorju preimenovanja pa želim eno močno klofuto in tolažbo v smislu, kako lepo so te pobožali.

Uf, kakšna jeza…..evo, priznam, kriva sem, jaz sem predlagala, da se to preimenuje, vendar, če je to res tako moteče, lahko tudi spremenimo nazaj.

Tudi sama nisem ravno navdušenec nad posploševanjem in banaliziranjem, vendar je naslov Čustveni vampirji tako preprost in obenem tako jasen, da na ta način zazveni vprašaj tudi pri tistih, ki jim mejna, narcistična…nič ne pove in gredo informacije, ki bi bile zanje dobre mimo. Poleg tega gre za odlično knjigo, ki je prav zaradi preprostosti in obenem strokovnosti dosegla res izjemeno veliko slovencev, da so morda celo prvič v življenju začeli razmišljati o psihologiji, različnih osebnostih in dojeli, da so morda ujeti v odnos s človekom, ki dejansko deluje drugače.

Mene je včasih motilo, da se ljudem prehitro postaljva diagnoza ( MOM; NOM) ker gre dejansko pri tem za stopnje, lahko ima nekdo zgolj značaj, ki je podoben NOM; MOM , lahko pa je že kritičen primer. Dejstvo je, da nam lahko težavni ljudje izpijejo energijo, zato se mi zdi izraz čustveni vampirji manj problematičen, kot pa če nekoga kar “diganosticiramo”, da ima osebnostno motnjo.

V vsakem primeru se bi še naprej govorilo in izobraževalo o osebnostnih motnjah , nov naslov bi dal tudi možnost, da počasi vključujemo še informacije o drugih osebnostnih motnjah, tako da kar se tiče vsebine, se ne bi nič spremenilo, oziroma bi se še razširila.

Torej, če se vsi stranjate, da je moja ideja tokrat pa čisto zgrešena, potem zamenjamo naslov nazaj v starega, drugače pa odpiram debato, kako bi se dalo naslov, opis , pa tudi vsebino narediti še boljše, kot je že sedaj.

GittaAna

GittaAna

Dragi uporabniki in poznavalci foruma, hvala za vaša mnenja, ki so zelo dragocena in imajo tudi pravo težo.
V želji poenostaviti dosegljivost, smo morda res prehitro reagirali in vračamo nazaj “staro” ime: MOM – mejna in narcistična osebnostna motnja.

Upam, da nismo povzročili preveč slabe volje in zmede.

Dobrodošli vsi predlogi. Smo v aktivnem postavljanju delovanja foruma in so nam vaše pripombe dragocene.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Ja, največja ironija je, da nekateri pristojni za postavitev diagnoze ali stanja ponavadi odpovedo v ključnem trenutku. Morda nastane še večji problem, ko postavijo to diagnozo in so potem odgovorni za njeno spremljanje in zdravljenje? To pa je mukotrpno delo.
Laiki nimamo pravice postavljati diagnoz, ampak smo že tako izurjeni, da tovrstnega človeka zaznamo na par kilometrov. Izurjeni smo celo v kratkem času prepoznati razliko med NOM in MOM osebnostjo.
Morda bo širša javnost potem imela vsaj na voljo informacijo, da NOM ne pomeni le nekoga, ki se zgolj rad občuduje v ogledalu in da MOM ne pomeni, da človek živi nekje pri državni meji.

Ja, največja ironija je, da nekateri pristojni za postavitev diagnoze ali stanja ponavadi odpovedo v ključnem trenutku. Morda nastane še večji problem, ko postavijo to diagnozo in so potem odgovorni za njeno spremljanje in zdravljenje? To pa je mukotrpno delo.
Laiki nimamo pravice postavljati diagnoz, ampak smo že tako izurjeni, da tovrstnega človeka zaznamo na par kilometrov. Izurjeni smo celo v kratkem času prepoznati razliko med NOM in MOM osebnostjo.
Morda bo širša javnost potem imela vsaj na voljo informacijo, da NOM ne pomeni le nekoga, ki se zgolj rad občuduje v ogledalu in da MOM ne pomeni, da človek živi nekje pri državni meji.
[/quote]
Chagall imaš prav, zavohamo jih kot dresirani psi tartufe.

New Report

Close