Najdi forum

Živijo,
Naj opišem svojo izkušnjo z moškim, ki sem ga spoznala pred 6 mesci.
Krasen človek, inteligenten, razgledan…
Stvari so postajale čudne, ko je začel govoriti o sebi in o svojem delu, da ga edini v službi obvlada, vsi ostali nimajo pojma. Drugič pa, da ima super sodelavce – odvisno od dneva. Po pogovoru z njim sem ugotovila, da je vsepovsod delal cca. Od 2 mesecev do 1.5 leta. Sam o sebi je govoril, da spada med 10 procentov najboljših ljudi v branži…
O sebi je rad govoril, da bo spremenil svet in da tudi Napoleon itd so bili vsi malo čudni.
Prijateljev ni imel veliko, vsi so se mu zdeli dolgočasni ali neumni.
Dogovorjene ure ali dogodka se ni nikoli držal – izgovor, da mu je časovna komponenta tuja.
Rad je razglabljal in razlagal kako dobro je stvari speljal, čustva drugih in dogodki ga niso preveč zanimala. Sodelavci so mu govorili, da je nestabilen, saj lahko menja mnenje o isti stvari tudi po parkrat na uro. Ponoči je bil dostikrat anksiozen in ni mogel spati – zbudil se je sredi noči. Iz dneva v dan je zamenjal mnenje; enkrat bi živel z mano pol ne… nikoli pa nisem nič o skupnem življenju omenila sama.
Približuje se 40 letom in njegove zveze trajajo do 1 leta. Prav tako ni še nikoli živel s partnerko.
Zanima me za kakšno motnjo gre pri temu moškemu? Zakaj sem ga jaz pritegnila?
Hvala za odgovor.

Zna biti NOM, ni pa nujno. Sprašuješ, zakaj si ga pritegnila, si se kdaj vprašala, s čim te je on pritegnil?

Kar tako preko foruma, zgolj na podlagi nekaj stavkov ne moremo nebenemu pripisovati diagnoz.
Res pa je, da je mnogo stvari, ki jih opisujete zančilno za narcise. Popolna osredotočenost nase, upravičenost ( jaz sem boljši in upravičen do vsega, ne glede na potrebe ostalih) , precenjevanje samega sebe, težavni medosebni odnosti…itd.
Ne glede na diagnozo pa je gotovo, da je v primeru, da si želite kolikor toliko zdrav in normalen odnos najbolje čim dlje stran od takšnega človeka, saj je kar nekaj stvari, ki jih opusujete takšnih, da bi morali že zdavnaj goreti vsi alarmi, en glede na to, kako je lahko navzen očarljiv in pameten in …Če je že po 6 meseceih tako, kot je, potem bo samo še slabše še posebej , če boste od njega v čemerkoli odvisna ali bo imel kakšno drugo moč nad vami.

GittaAna

GittaAna

New Report

Close