Najdi forum

Ali ima ta oseba MOM?

Pozdravljeni, imam eno vprasanje. Ko sem bila mlajsa sem imela prijateljico, ki to v resnici ni bila. Ceprav se ne druziva ze dolgo let, se se vedno dostikrat spomnim na krivice, travme in rane, ki jih je pustil ta odnos. Ce jo kje vidim, me dobesedno zmrazi. Zanima me kaksno motnjo ima, ker zdaj, ko sem odrasla lahko z distanco pogledam nazaj in vidim, da to ni vedenje normalne odrasle osebe.
Torej, druziti sva se zaceli ze v osnovni soli, na njeno pobudo. Nekako se je prilepila name, verjetjo je zacutila, da sem oseba, ki jo bo lahko vodila. Pri njej sem vedno cutila neko zlobo. Vedno je bila privoscljiva za smolo drugih, ze kot otrok, npr. veselila se je slaboh ocen drugih. Rada je izpostavljala fizicne pomankljivosti drugih, sama je veljala za lepotico. Fantom je naprimer govorila koliko tehta katera sosolka, da so se potem norcevali iz tistih malo tezjih. Vse to je bilo seveda veckrat namenjeno meni. Vcasih pa je bila dobra kot kruh. Ker sva sedeli skupaj sem ji vedno morala pomagati pri predmetih kjer sem bila jaz boljsa, ce smo pisali test in je ona kaj vedela mi ni pomagala kot jaz njej. Navadno me je nadirala, ce sem jo kaj vprasala in po testu nasla izgovore zakaj mi ni mogla pomagati. Moja pomoc je bila vedno samoumevna. Ko ji enkrat nisem pomagala, ker med testom enostavno nisem imela casa, je cisto znorela kaj se grem, kaksna prijateljica sem. Ko sem jaz njo vprasala zakaj mi ni pomagala, sem bila.spet kriva jaz. Ni njena krivda, da sem.prelwna, da bi se naucila. Stvari so se se stopnjevale v srednji soli.
Morali sva skupaj sedeti, vse poceti skupaj, razen, ce je nasla koga kako drugo zamnejavo, npr. fanta. Jaz sem morala biti na voljo, kadar je pac zelela. Ce sem.se druzila z drugimi je bila ljubosumna. Ona je seveda lahko pocela kar je hotela. Veckrat me.je pred drugimi namerno ocrnjevala. Ko smons sosolci sedeli na pijaci, se je zacela jorcevati, da.nikoli ne castim. Kljub temu, da je vedela, da sem.iz zelo revne druzine. Sama je imela bogate starse pa ni jikoli nic placala, vedno sem ji morala vrniti tudo 10 centov. Zelela.je, da se obdarujeva z dragimi darili za bpzic in rojstne dneve. Ceprav so bila na koncu.moja vedno drazja, ker je kar sama.nekako povedala kaj hoce. To, da mi je bil.to stres, ker nisem imela.l denarja za take stvari je ni zanimalo. Po njenem mnenju pac nisem bila dobra prijateljica, ce ji nisem.privoscila talega darila.
Tudi moj videz jo je motil. Nikoli nisem bila dovolj lepo oblecena, ce sem.se pa zrihatala pa tudi ni bilo ok, se je norcevala oz tega kako sem zrihtana. Ce sem.slucajno kupila kako modno cunjo, ki so jo nosili vsi, me je obtozevala, da ponavljam za njo.
Sama je bil med fanti zelo popularna, jaz pa ne. Ce sem bila slucajno jaz komu vsec, ga je raztragala do kosti z besedami. Grd, beden, nicvreden. Imea sem obcutek, da no veseli, da sem grsa, neprivlacna in slabsa v soli od nje. Kot da se hrani s tem. Ko sem dobila prvega fanta je po orela. Ni pustila, da bi se dobivala z njim, o njem je govorila grde stvari. In tako tudi za moji ostali vezi. Ampak vedno in vse za moje dobro. Ko sem jo kdaj konfrontirala glede cesa, je bila vedno medena in po koncu debate sem imela obcutek, da je vse v moji glavi.
Da je prisla do svojega cilja, je bila pripravljena hoditi preko trupel. Ambiciozna do konca. Neskoncna zelja po obcudovanju s strani drugih. Vpadljive obleke po zadnji modi, najboljse ocene. Vsi ostali so bili kmetje po njeno.
Ko sva vec skupaj hodili v solo sva se dobivali le se na kavah. 2 uri sem poslusala.o njenem cudovitem zivljenju, moje sva obdelali v 3 minutah. Dobili sva se vedno, ko je imela ona cas, ker je bila njena sluzba pac bolj pimemebma in zahtevna. Prestavljalae me je iz ure v uro in ce nisem bila pripravljena iti takrat, ko je rekla je bil cel halo, ker ne razuem kako zaposlena in pomembna je. Ce se nisva dobili potem je bila krivda seveda moja.
Vedno je imela kup nekih kolegov, pomebnih in iz visoke druzbe, s katerimi je bila strasno dobra prijateljica. Z vsakih pa se je nehala druziti po pol leta. Enako tudi s partnerji. Nekoc sem se pogovarjala z enim izmed njih in mu je pocela enake reci. Ko je dobil punco ke dobesedno ponorela.
Nekaj let nazaj sem koncno prekinila ta nezdravi odnos. Ona me je potem se kakih 5 let klicarila in posiljala sms na nekaj mesecev. Ce se dobiva. Kako sem, ipd.
Ko sem prekinila ta odnos, nisem mogla verjati kaj sem si dopuscala vsa ta leta. Dobesedno je pila mojo energijo in se hranila z njo. Se zdaj strese, ko pomislim na custvena izsiljevanja in lahko recem.tudi na psihcno nasilje. Njeno norcevanje, zbadljive besede, cez 5 minut pa sladka kot med. Nisem mogla dojeti, da ti lahko nek “prijatelj”, sovrstnik naredi tako skodo. Ocitam si zakaj je nisem enostavno nekam poslala in nehala druzit z njo. Samo res ni slo. Zdi se mi, kot da me je privezovala nase. Vsakic, ko sem se opogumila in ji rekla, da se ne moreva vec druzoti je bila nenormalno prijazna in sladka. In spet tisti obcutek, da jaz delam nekaj narobe. Nikoli nic ni bilanejna krivda. Enkrat mi je celo ponosno povedala, da se nikoli nikmour v zivljenju ni rekla oprosti. Se zdaj vidim njen ponosen izraz. Grozljivo.
Dostikrat je sama razlagala kako dober clovek je, kako se jo dotakne trpljenje in krivice drugih.

Skratka, zmedeno sem nastela en kup stvari. Saj ne vem zakaj, ampak me zanima kak clovek je to? Mi bo pomagalo pri predelovanju stvari i preteklosti.

Se to… vedno me je bilo strah njenih reakcij. Kaj bo rekla na to. Kako bo reagirala na ono. In to v najstniskih letih. Groza.

Res je groza. Povsod so te prasice. To se zaveš šele kasneje. Uničijo ti mladost. Zdaj, ko veš, pazi, da ne padeš na limanice kakemu podobnemu. Sija, z dvignjeno glavo dalje. Jaz sem v teh letih, da vem, da se zanjih vseeno ne konča dobro. Človek obrača, bog obrne..

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za komentar Biba50. Res je, unicijo ti mladost. In res so prasice. Hvala bogu, da sem sedaj obkrozena z ljubecimi ljudmi, med njimi je tudi moj krasni moz. Sem magnet za taksne ljudi, zato se jih v velikem loku izogibam in jih ne spustim vec blizu.

Sija,,super, da gres naprej:). Super, da imaš lep intimen odnos z možem. Pravijo, da je dovolj le en sam samcat dober odnos, okoli katerega lahko stvari zaplešejo na novo in da ljubezen lahko umije spomin. P. :)) pa se ne boj, še izogibati se jih ni treba, je pa bolje zapravljati čas za karkoli drugega. Če te kaj kdaj vseeno še mori…si verna? Jaz ponavadi rečem (bogu, anglelom)…jaz to ne morem, posim, če to prevzames ti, ki si vsemogočen;). Vse ostalo pa…tako kot si že sama vse pravilno ugotovila:). Vse dobro vama z možem želim.

Nisem verna. Si pa veckrat zelim, da bi bila. Da bi se lahko v tezkih trenutkih oprla na vero. Verjamem pa da se dobro z dobrim vraca in slabo s slabim, kot si ze ti prej omenila. In potem mi je lazje.
Tudi tebi vse dobro Biba50.

Pozdrav vsem kateri ste tu z razlogom. Tudi sam bijem bitko ze 12 let le da tokrat sem v “4” fazi, to je v odhodu oz locitvi.. Priporocam sledece spletne strani:
splosno za vseh
1. http://psychopathsandlove.com/author/admin/
2. outofthefog.website
3. za moske pa shrink4men.com

New Report

Close