Najdi forum

MOM, Bordeline ali kaj?

Berem in berem vaše primere, veliko jih je, nekateri med seboj podobni, nekateri zelo malo. Skratka, želela bi ugotoviti kaj se dogaja z mojim partnerjem. Opažam, da je z njegovim vedenjem nekaj narobe, težko pa ocenim kaj bi to bilo oz. kako naj se jaz obnašam do tega.
Skratka, druživa se že nekaj let in najin odnos bi lahko rekla je nadpovprečno dober. Med seboj znava komunicirati, znava se zabavati in znava imeti strasten sex.
Vendar vedno nastopijo neki vzponi in padci. Traja obdobje raja, nato nastopi pekel, ki pa lahko traja tudi več tednov. Gospod si enostavno ”najde nekaj”, za kar me obsodi, da sem rekla, naredila narobe in nastopi obdobje izogibanja, ni komunikacije; nenehno čakanje kdaj bo prišel ”nazaj” na zemljo. Ko se vrne, pa se obnaša, kot da se ni popolnoma nič zgodilo. V zadnjem času se vrne in pričakuje opravičilo- ki pa ga navadno ne dobi. Moje stališče je tako, da ko vem, da sem naredila narobe se bom opravičila, če pa vidim, da želi nekdo svojo krivdo in svoje napake preložiti- pa pač ni opravičevanja. No, zanimivo je, da traja užaljenost lahko tedne dolgo, če pa ta oseba dobi besedo ”oprosti”, pa se v trenutku vse spremeni in se prične obdobje raja. Če mu rečem kaj, kar mu ni po godu takoj začne z razlago, da ga je minilo vse druženje z menoj ob teh besedah- seveda pričakuje opravičilo. Čustveno je zelo labilen- ljubezen, ljubljenje- zanj ne obstaja. Empatija- kaj je to? Pravi, da ga zanima samo kratek čas druženja z menoj in še to samo za sex. Naslednii dan pa mi že razlaga, kako me pogreša in bi bil rad z menoj. Zanika svoje besede in vedno pravi, da tega ali ni izrekel, ali da sem jaz narobe razumela. Razpoloženjska stanja nihajo nenormalno- en dan nasmejan in zelo družaben, čez par dni pa brezvoljen, ne želi komunicirati, ne odgovarja na sms-e. Ob začetku zveze me je ves čas šikaniral v smislu: kako izgledaš, kako si se oblekla ipd., a požiral me je z očmi. Nadpovprečno kaže zanimanje za ves ženski svet, obrača se za vsako, komentira vsako, celo pred menoj nima zadržkov in ne razmišlja o mojem počutju ob takem ravnanju- pravi, da pa z nobeno ne vzpostavlja stikov. Ravnanje z njim je ena sama taktika- izbiranje besed, dejanj, v kolikor najmanj zafrknes, si takoj kaznovan. Umakne se in ne komunicira, potem pa ali po nekaj dneh, tednih privihra kot da se ni nič zgodilo. Ko mu razložim, da če se je odločil, da se ne želi družiti z mano, naj se tega drži in naj ne hodi nazaj, če mu je tako hudo. Pa vedno vztraja, da je škoda, da ne nadaljujeva najinega odnosa, da samo z mano lahko počne določene stvari, da si me želi in da v bistvu ne želi, da se ne druživa- do naslednje situacije. Nekako sem se naučila živeti s temi izpadi, izbruhi, nenazadnje zna biti zelo prijeten in prijazen, pozoren, vendar me v zadnjem času to vse bolj obremenjuje. In tudi rečem, naj se ta odnos že prekine, pa nekako nimam volje, da bi se res prekinil, ker z ”gospodom brezčutnim” doživljam tudi nepozabno lepe trenutke. Ko se me dotika, ko me poljublja imam občutek, da me ljubi, z besedami in dejanji v okolici pa kaže popolnoma drugače. Pogovor navadno odpade- če že vztrajam, da se pogovoriva o nastalem konfliktu pa manipulativno spremeni vse skupaj v smislu ”v postelji se vse pogliha”, brez veze zgubljati čas za pogovor o konfliktih in občutkih. Jaz ocenjujem, da se mu je zgodilo nekaj v mladosti, pri starših, je bil zapuščen s strani katerega dekleta ipd.. Narediti konec in ignore? Že zdavnaj bi to naredila, vendar se potem nikoli ne sprijazni s tem, čeprav tako obrnem, da izgleda, da je to skupna odločitev- je kot pijavka, ki se je nikakor ne morem rešiti.

Ne vem, če to kar pišeš drži, sploh pa ne zaradi občasnega seksa- ampak verjetno že. Jaz zaradi dobrega seksa nisem pripravljena trpeti neumnosti. Mogoče ni bilo dobro razumljeno, kar sem napisala. On ima občasne izpade in takrat ”bluzi” vse živo- da se on dobiva z mano samo zaradi seksa, da so določeni ljudje brezvezni (ki se sicer rad druži z njimi ) ipd. Naslednji dan pa reče, da on tega sploh ni rekel in da seveda ne drži in se vede popolnoma običajno. Pravi, da so dejanja več kot besede in da sem menda toliko senzibilna, da čutim kaj res misli. Očitno pride do neke zmede v glavi, kot bi pregorela ena svečka, pa jo moraš hitro zamenjati. Se pa strinjam s tabo- po mojem dogovorjeno prijateljstvo za seks nima pozitivnih dolgoročnih učinkov in te to utrudi.

Ojla, svetujem ti, da prebereš knjige Ne stopajte več po prstih, Čustveni vampirji, Moški, ki sovražijo ženske in ženske, ki jih ljubijo. Morda se ti bodo zjasnila obzorja in razkadila megla.
Pa, glej kaj počne in ne kaj govori. Zelo manipulativni so in izjemni igralci. Bivanje z njimi je kot strup, ki te počasi in vztrajno uničuje.
Ja, dejstvo da jim “pregori ena svečka”, so nekje pokomentirali kot, da so “narobe zvezani”.

nova
Uredništvo priporoča

PS : H spodnjemu odgovoru bi dodala samo tole: Ti ljudje nimajo NIKOLI, NIKOGAR zares radi, oni ljubijo izključno samo sebe. “Glihanje v postelji” je samo še ena manipulacija in nič drugega.

Ful hvala za tvoje nasvete- bom prebrala te knjige, zagotovo se mi bo razjasnilo obzorje. Pišeš sicer, naj gledam kaj počne in ne kaj govori. Hm, tukaj je pa kar problem, ker se pri temu mojemu junaku ne ujema verbalna in neverbalna komunikacija. Neverbalno: me zelo lepo gleda, je spoštljiv, uvideven, malo sem ga poskusila testirat in sem ga včasih malo ”šetala” v smislu: mi skočiš v trgovino, mi preparkiraš avto ipd….vse naredi. V vrsti za mojo kavo je stal več kot pol ure- sicer je potem ko mi jo je prinesel rekel, da bi prej nabral kavna zrna predno je dočakal to kavo ipd….no in potem pride naslednji dan in se kar nekaj muli. Ko ga vprašam, če je bilo kaj narobe mi zabrusi, da z mano ne bi nikoli bil ker flirtam z drugimi (čeprav sploh ni res). A štekaš? Ves čas blebeta neumnosti, v naslednji sekundi pa se skriva za vrati in me opazuje, mi dela burger in kuha najboljše kosilo in me objema in poljublja.

Oj, zelo dobro vem o cem govoriš! Pusti kaksen izmisljen

,
da ti napisem kaj vec. Z enim takim modelom sem bila porocena vec kot desetletje.
Pozdrav. SD
Ps: Po prebranem, bi lahko rekla, da sva imeli opravka z istim moskim.

Mogoče pa je isti model hehehe
z veseljem preberem tvojo izkušnjo: [email protected]
lp, D.

Oj, velja. Te kontaktiram. Lp SD

Compartmentalization is an unconscious psychological defense mechanism used to avoid cognitive dissonance, or the mental discomfort and anxiety caused by a person’s having conflicting values, cognitions, emotions, beliefs, etc. within themselves.

To, kar pocnes se mi zdi, da je zgoraj naveden pojem, ki je, haha,prevec kompliciran, da bi ga ponovil. Komperment….smthng. pomeni pa po domace in na kratko, da osebe ne jemljes take kot je, ampak nekatere lastnosti svojega ljubimca jemljes ven iz celote in jih ocenjujes posamezno. Mislim, da je na netu dovolj clankov na to temo, ki razlozijo mozne negativne posledice. In en predhodnik ti je napisal ze nekaj podobnega.

Enoznacno ocenjevanje,da je nekdo npr narcis tudi ni ok, ker gre za spekter in ne za crno belo stanje da ali ne.

Zacela si razmisljati, da je imel tezko otrostvo itd. Se ti zdi to ok? Razlika je ce nekomu spregledamo grdo obnasanje do nas ali pa ce mu spregledamo npr ne blescece financno stanje, ker je imel tezko otrostvo in se obenem do nas obnasa ljubece itd…

Upam, da ti to kaj pomaga…lp

Hvala za odgovor, vendar moram priznati, da ne razumem najbolje kaj si želel povedati. Kaj je komplicirano v tem primeru? Meni se ne zdi nič kompliciranega. Kot sem prebrala veliko takih in drugačnih primerov in kar so mi ljudje iz izkušenj svetovali gre za klasični MOMstring. Ni NOM- nima znakov teh NOMstrov. Stanje iz otroštva sem opisala zato, da je lažje razumljeno kaj bi bil lahko razlog za to stanje. Vzela sem si čas in prebrala vse knjige, ki ste mi jih svetovali- hvala. Sedaj mi je situacija veliko bolj jasna in predvsem to, kar sem jaz delala narobe. Tega osebka moraš jemati celostno, druge ni- jaz sem izpostavila najbolj izstopajoče primere oz. lastnosti, drugače bi lahko napisala roman na 1000 straneh.

To, da razmišljam, da je imel težko otroštvo se mi ne zdi nič narobe. Tudi jaz sem imela zelo podobnega kot on, pa sem se razvila v dokaj normalno osebnost. Ker pa je imel težko otroštvo ne pomeni, da sem mu pripravljena na račun tega oprostiti njegovo neprimerno obnašanje.

V bistvu sem želela izvedeti kako je možno živeti s temi ljudmi- nenazadnje so ljudje in jih ne moremo kar poslati v vesolje. Tukaj so, med nami, živijo in nam pijejo kri vsak dan. Mogoče bi se morali naučiti tehnike pitja krvi njim, pa bi se njihov fokus na nas nekoliko zmanjšal. V bistvu so me zanimali primeri v praksi, v vsakdanu- teorija sem do sedaj že osvojila. Samo vemo, da je teorijo težko spraviti v prakso in primeri iz izkušenj najboljši.

Napisal sem, da je Ime pojma komplicirano, da bi ga ponovno crkoval…

Nauciti se ziveti z njimi…vidis, v tem je catch tvojega vprasanja. Kaj za bozjo voljo je v tebi/ali meni, ni vazno, da te privlaci clovek, ki se obnasa manipulativno itd..ma, mene so tudi take privlacile,potem pa spoznas, da je zdeav odnos veliko bolj seksi in tak bolan folk enostavno odpikas…ker to kar ai ti opisovala je enostavno sick.mogoce si ze tok not, da tega vec ne vidis.s psiho je tko, ne vidimo je…ce bi te vsakic mal porezal po roki bi verjetno razmisljala drugace, ampak tocno to se dogaja.

In kaj tem ljudem ostane, pravis, saj so itak ljudje..ja k bojo dost sami, nej se koncbo spravjo k j.b..mu psihoterapevty in probajo mal popravt avojo osebnost al kaj ze..

In kako je mozno ziveti s takimi ljudmi…ce imas samoposkodbena nagnjenja je zelo enostavno. Pac zivis z njimi..

Ok, tvoje vprasanje…obstaja gray rock tehnika itd…ampak komu na cast!? Ljudje smo socialna bitja, ov se

Pardon..torej, ob sebi potrebujemo nekoga, ki nas dviguje in ljubi, ne pa nekoga, ki nas sesuva in se moramo uciti ignoriranja njegovih izpadov. Da se slucajno ne bojis poiskati ful hudega tipa, ki bo imel obenem kul odboa do tebe?

Ful ti hvala za odgovor- očitno maš že kar izkušnje s takimi osebki. Ja, maš čisto prav, rešiti se jih je treba in to je edina rešitev, Poiskati ful dobrega tipa brez podobnih motenj in to je to.
Če gre za partnerja s katerim si želiš ustvariti skupno pot.

Ne, sploh nimam težave z navezovanjem stikov z ljudmi, niti s spoznavanjem, niti z ničemer. Ma itak da noben ne uživa s takimi ljudmi, to sploh ni vprašanje. Samo jaz mu rečem od….., pa grem in ne rabim biti z njim če nočem. Se zamotim z drugimi stvarmi, ljudmi in potem prijokca nazaj, kot da nič ni bilo. Jaz se tudi delam, da nič ni bilo in furava naprej, normalno, do naslednjega ”primera”.

Če je ta oseba partner, s katerim živiš, potem je to malo drugačna zgodba. Odpikaš ga, odseliš se in mu rečeš: F___ Off. Se ločiš, prekineš stike in to je to.

Če pa je to prijatelj, sodelavec ipd. pa moraš ravnati malo drugače. Malo bolj taktno, da nimaš dnevnih težav, maščevanj in podobnih izpadov.

Jaz vem, da se ga hočem odpikat- samo ni mi še uspelo. Saj veš- to so pijavke, ki te vpijajo na vsakem koraku. Naredila sem si bojni plan- sedaj je itak v fazi muljenja- razlog za to bolje, da ne omenjam, ker sem itak po njegovem spet jaz ”kriva”, samo tokrat sem se z njim usedla in mu povedala, da je po mojem bolan in naj si poišče strokovno pomoč in da mu nič ne zamerim, samo naj me pusti pri miru. Sedaj je kot povedano- faza muljenja, ki bo trajala mogoče še kakšen teden, dva, skupaj torej: mesec in pol. No, in ko bo spet prijokcal nazaj, mu bom rekla (verjetno), da mu nič ne zamerim in da prevzemam vse na sebe kot razlog za prekinitev. In da predlagam, da ostaneva prijatelja in nimava nič drugega. Upam, da bo dojel in mi bo dal že končno: MIR.

Če bo temu tako potem pa gremo na dvojni whiskey hehehe

p.s. če se ti da mi napiši svojo zgodbo oz. primer – lahko mi pošlješ na mail

Ful ti hvala za odgovor- očitno maš že kar izkušnje s takimi osebki. Ja, maš čisto prav, rešiti se jih je treba in to je edina rešitev, Poiskati ful dobrega tipa brez podobnih motenj in to je to.
Če gre za partnerja s katerim si želiš ustvariti skupno pot.

Ne, sploh nimam težave z navezovanjem stikov z ljudmi, niti s spoznavanjem, niti z ničemer. Ma itak da noben ne uživa s takimi ljudmi, to sploh ni vprašanje. Samo jaz mu rečem od….., pa grem in ne rabim biti z njim če nočem. Se zamotim z drugimi stvarmi, ljudmi in potem prijokca nazaj, kot da nič ni bilo. Jaz se tudi delam, da nič ni bilo in furava naprej, normalno, do naslednjega ”primera”.

Če je ta oseba partner, s katerim živiš, potem je to malo drugačna zgodba. Odpikaš ga, odseliš se in mu rečeš: F___ Off. Se ločiš, prekineš stike in to je to.

Če pa je to prijatelj, sodelavec ipd. pa moraš ravnati malo drugače. Malo bolj taktno, da nimaš dnevnih težav, maščevanj in podobnih izpadov.

Jaz vem, da se ga hočem odpikat- samo ni mi še uspelo. Saj veš- to so pijavke, ki te vpijajo na vsakem koraku. Naredila sem si bojni plan- sedaj je itak v fazi muljenja- razlog za to bolje, da ne omenjam, ker sem itak po njegovem spet jaz ”kriva”, samo tokrat sem se z njim usedla in mu povedala, da je po mojem bolan in naj si poišče strokovno pomoč in da mu nič ne zamerim, samo naj me pusti pri miru. Sedaj je kot povedano- faza muljenja, ki bo trajala mogoče še kakšen teden, dva, skupaj torej: mesec in pol. No, in ko bo spet prijokcal nazaj, mu bom rekla (verjetno), da mu nič ne zamerim in da prevzemam vse na sebe kot razlog za prekinitev. In da predlagam, da ostaneva prijatelja in nimava nič drugega. Upam, da bo dojel in mi bo dal že končno: MIR.

Če bo temu tako potem pa gremo na dvojni whiskey hehehe

p.s. če se ti da mi napiši svojo zgodbo oz. primer – lahko mi pošlješ na mail

Vas partner je narcisoid, ki se igra z vasimi custvi. zal ste mu samo predmet pozelenja in izrabe – njegova lutka. Ko boste spremenili misljenje da je vas odnos nadpovprecno dober z nesprejemljiv in se zaceli spostovati se mu boste znali tudi upreti – dokler je se cas da vam ne spije vseh zivcev

In pusti njega….posveti sebi in vprasanjem zakaj leta jemljes “nazaj” custveno nestabilnega moskega , zakaj leta prenasas taksen slab odnos, ki ga ti opisujes z nadpovrecno dober. Posveti se sebi in svoji patologiji in ne njegovi…spreminjaj sebe, njega ne mores…

Res hvala za vse komentarje.
Kako misliš, naj začnem sebe spreminjat? Sebe ne rabim spreminjat, ker sem itak ”ful kul”- hehehe

Zakaj jemati vsa ta leta čustveno nestabilnega človeka nazaj? Po moje jaz sploh nisem zaznavala, da je to nestabilna oseba- saj veš: dnevno so neke situacije: v službi, med kolegi, otroci, ostareli starši ipd….in vedno ko človek zapade v nestabilno stanje to povezuješ s tem. Večinoma ko ga vprašam ali sem jaz vzrok ”slabi volji” mi odgovori da ne, da je z mano vse ok, da ga pa iritirajo take in podobne situacije. No, in si z vsem tem zaslepljen. A misliš, da sem jaz kdaj slišala za MOM pa NOM ipd….?
Da ti sesalci sploh obstajajo? Nisem imela pojma.

Šele v zadnjem času, ko sem malo več slišala o temu in stopila v stik z vami, ljudmi, ki to poznate in imate že takšne in drugačne izkušnje sem ugotovila, da je to zagotovo to.

Kaj je nadpovprečno dober odnos? Ta tip je moj prijatelj, lahko mu zaupam in vem, da ne bo nikomur nič povedal- ker še nič ni. Saj veš, da ženske včasih tudi ”bluzimo”- vedno mi nekako odpre oči in mi da pravi nasvet. In potem vse kar je slabo kompenziraš z dobrim in to lahko traja in traja.
Slep si, ne vidiš prave slike.! Glede na to, da imam trdo kožo in me vsaka stvar niti ne vrže tako hitro iz tira nisem bila niti toliko pozorna kaj vse se mi dogaja. Saj veš, če si hitrega razmišljanja in nisi zamerljiv, če ti en sika, mu sikneš troduplo takoj nazaj in navadno odloži orožje. Ko mi je rekel: ” ja kako si se pa danes napravla?” sem mu odgovorila: ”hvala, tudi jaz imam tebe rada” in je utihnil.

Pri teh sesalcih se to ponavlja in to v različne smeri in razsežnosti. Ja prav imaš, pustiti ga moram in to nameravam in tuhtam že nekaj časa in iščem najbolj clever način, da to speljem. A ma kdo kakšno idejo? Kaj reči, kako se obnašati? Komunikacije ne morem prekinit, pa vsak dan sem skoraj z njim.

Eno vprasanje, ce siknes troduplo nazaj, kako da si ti na tem forumu, ne on, ki sikne samo enojno?

New Report

Close