Najdi forum

Zdravljenje MOM osebe z hrano

Poročen sem z MOM osebo, ki izkazuje vsem znane simptome (vsaj na tem forumu), ki naju v enem dnevu peljejo od pekla do nebes.

In res – verjamem, da je moja žena prava oseba zame – to je – ustreza ranjenostim, ki sem jih pridelal v ranem otroštvu. Vendar to ne pomeni, da v tem ne-odnosu uživam in da ga želim živeti. So trenutki, ko si želim takoj oditi. V ostalem času pa ji/nama želim predvsem pomagati (res je – že znani vzorec).

Kakorkoli, zadnjih nekaj let se intenzivno ukvajam z raziskovanjem vpliva prehrane na zdravje. Znanje in izkušnje, ki sem jih pridobil potrjujejo znano dejstvo – človek zaradi napačne prehrane zboli. In tudi – s spremembo prehrane lahko povsem ozdravi ali vsaj močno izboljša svoje zdravstveno stanje (psihološke vzorce pa je potrebno verjetno počasi predelovati).

Na internetu sem odkril, kar nekaj člankov, ki potrjujejo moje poglede.
Tu sta dva:
9 Borderline Personality Disorder Natural Treatment Tips ( http://natreatment.com/9-borderline-personality-disorder-natural-treatment/ )
5 Natural Ways to Treat Bipolar Disorder (https://www.borderlinepersonalitytreatment.com/bipolar-disorder-treatment-natural-remedies.html)

Zanima me ali ima kdo že izkušnje z zdravljenjem MOM oseb s hrano?

Borut

Microboy če ješ bolje in bolj zdravo in bolj primerno tvojemu telesu in duši, se zagotovo bolje počutiš, prav zagotovo pa to ne odpravi problemov, s katerimi se soočaš, če si z osebo, ki ima mejno osebnost ( morda boš imel več moči, da boš dlje zdržal vse norosti) in še bolj zagotovo to ne ozdravi takšne osebe. To je približno tako, kot če bi hudo vnetje dlesni in gronolom zdravil zgolj z žajbljevim čajem. Mora celo malo pomaga, vendar osnovne težave ne odpravi in slej ko prej boš moral iti k zobozdranviku, oziroma vzeti antibiotike ali karkoli, kar res rešuje problem.

Z osebo, ki ima NOM ali MOM lahko “v miru” živiš šele takrat, ko jo sprejmeš takšno, kot je. Ko prenehaš iskati čudežne rešitve, magične palčke, z zamahom katere se bo vse spremenilo v pravljico, ker to preprosto ni mogoče. Nikogar na tem svetu ne moreš spremeniti, če to sam noče in še potem si lahko zgolj v oporo pri njenem aktivnem trudu za spremembe.

Potem ko iluzuje odpadejo, pride moment, ko odkriješ, da je edina stvar, ki jo lahko sploh spremeniš ti sam. Če se nočeš soočati sam s seboj, bodo stvari taknšne kot so ali še bolj verjtno še slabše. Če se boš začel soočati sam s seboj, boš moral razmisliti na kakšen način si želiš živeti z nekom, ki je tak, kakrkšen je. Če želiš, da ne boš tudi ti zapadel v patologijo, moraš nato postaviti meje : kaj je še ok zame in kaj ne, kaj je še zdravo in kaj ne…itd. in potem to zahtevati oziroma ne dovoljevati, da se te meje prekorači. Ker je to edini način, da boš kolikor toliko miren in ostal kolikor toliko nepoškodovan.

Skratka, rešitev ni nekje zunaj, rešitev je zgolj v tebi. In samo v tem primeru obstaja majhna možnost, da bo oseba na drugi strani sledila spremebam v tebi. Morda jo bo to pripravilo do odločitve, da želi sprememb tudi sama, morda se bo odločila, da ji takšen ( s postavljenimi zdravimi mejami) nisi všeč in bo še bolj napadala te meje ali celo šla in poiskala nekoga, ki bo bolj usklajen z njeno patologijo.

Skratka, bolj ko se boš ukvarjal sam s seboj in manj, kot se boš ukvarjal z njo, lažje in hitreje boš našel rešitev trenutne situacije.

GittaAna

GittaAna

New Report

Close