Najdi forum

NOM partnerica – vedno znova

Pozdravljeni.

Znova se mi je zaključilo razmerje, rok trajanja ponovno dva meseca. Imel sem razmerje z žensko in vse je izgledalo kot v pravljici. Počutil sem se v devetih nebesih. Primerjal sem svojo sedanjo vezo z vezo izpred pol leta in si govoril, tokrat je pa res vse drugače. Spregledal sem svarilne znake, ki so že od začetka bili, da se o kakšni globji vsebini razmerja sploh ni želela pogovarjati. Vzrok sem pripisal pač modernemu, hitremu načinu življenja. …
Potem je udarila faza devaluacije, ko me je sprva rahlo, kasneje pa vedno bolj očitno poskušala razvrednotiti, kar ji je na koncu tudi uspelo.
Vmes se je iz intelektualne, pridne, delovne, moralne ženske začela kazati besneča in se mi zdi tudi spolno deviantna ženska brez pravih notranjih načel itd…

Pa ni važno njeno obnašanje…
Prosil bi, ker želim rešiti svoje življenje, ali kdo ve kako naj se lotim svojega problema, odraščanje z narcisističnimi starši, da postaneš notranje bolj močan, ker mi gre posledično slabo na več področjih življenja, služba, finance, zasvojenosti s cigareti itd… in da v začetni fazi to ne vsebuje psihoterapije, ker si je trenutno ne morem privoščiti. Nekaj sem našel na netu, vendar ne najdem več.

Drugo vprašanje. Je na drugi strani tunela lepše? Bojim se, da zdrava in privlačna partnerica sploh ne obstaja več?

Hvala

Vsak človek je unikat, zato mora vsak najti svojo pot in držim pesti, da jo boš tudi ti.
Jaz ti lahko povem samo svojo izkušnjo. Ko sem zvedela za obstoj MOM in NOM, mi je to odprlo čisto nov pogled na vse moje odnose z ljudmi v preteklosti, vključno seveda s starši. Prav obsedeno sem začela brati in se izobraževati o tem na internetu. V začetku mi je veliko pomagala Avstralka Melanie Tonia Evans, predvsem s svojimi razlagami, ne toliko z metodo kvantnega zdravljenja, s katero dela. Pri njej mi je všeč to, da ne ostaja samo na psihološkem nivoju, pač pa se dotakne tudi t.i. duhovnega področja, področja transcendentnega. Ponekod govori tudi o problemu naraščajočega narcisizma širše, v svetu.

Na srečo je zdaj vse več gradiva na internetu, tako da zlahka najdeš tisto, kar tebi najbolje zveni in ti lahko pomaga. Če poguglaš “adult children of narcissists”, boš sigurno dobil kakšna dobra izhodišča za razmislek o sebi. Dobra knjiga se mi zdi “Trapped in the Mirror – Adult Children of Narcissists in Their Struggle for Self” avtorice Elan Golomb.

Jaz sem ugotovila, da so me že doma natrenirali tako, da me je potem ves čas vleklo k neprimernim partnerjem. Seveda, pritegnilo me je tisto, kar sem že poznala in mi je bilo domače. In tako sem dobila kritične partnerje, ki jim nisem mogla nikoli dovolj ugoditi, da bi bili zadovoljni z mano.

Najbolj kruto pa je bilo spoznanje, da sem bila na čustvenem nivoju enako nezrela kot moji partnerji. O tem precej pove Ross Rosenberg na spletu in v knjigi “The Human Magnet Syndrome – Why We Love People Who Hurt Us”. Verjela sem v pravljico, pričakovala sem jo in partnerji so mi jo na začetku več kot odlično uprizorili. Za zdrav, enakovreden odnos pa v resnici sploh nisem bila pripravljena. To seveda vidim šele sedaj.

Tako da zdrava in privlačna partnerica bo verjetno prišla v tvoje življenje takrat, ko boš ti zdrav in privlačen 😉 Melanie T. Evans veliko govori o tem, da se moramo potem, ko pridemo ven iz nezdrave zveze, najprej naučiti biti partnerji sami sebi.
Če si res odraščal z narcističnimi starši, se sploh nisi imel priložnosti pravilno razviti, ni ti bilo dovoljeno, da bi našel svojo pravo identiteto, ker si si moral že kot otrok ljubezen staršev zaslužiti, se zanjo truditi in si se zato oblikoval v skladu z njihovimi pričakovanji in diktati. Ali pa si se oblikoval kontra njihovim pričakovanjem in diktatom, kar je v bistvu enako.

Zato moraš zdaj začeti raziskovati sebe skorajda z nule. Kdo si? Kakšne so tvoje vrednote? Kaj si najbolj želiš? Česa ne maraš? Kaj te zanima? Kaj ti razveseljuje dušo? K čemu stremiš, kakšen človek želiš biti? Itd. Itd. To lahko počneš sam, brez psihoterapevta.
Lahko bi se reklo, da gre za nekakšno zapoznelo odraščanje.
Ampak ne glede na to, koliko si star, je vredno truda 🙂

Srečno!
Anuk

Pozdravljen FeniksCome!
V miljardah žensk na tem svetu se skriva milijone zdravih in privlačnih partneric ( do sem logika) težava je v tem, da jih ali ne opaziš ali pa te niti ne privlačijo ( tu nastopijo čustva oz.notranje doživljanje).

Všeč nam je lahko mnogo ljudi, vendar naše globine privlačijo tisti, s katerimi lahko nadaljujemo nedokonačne drame otroštva. ( to je moje mnenje, oz. moje izkušnje in tudi mnogo literature je na to temo). Globoko v našem telesu se skrivajo spomini, ki so nam, četudi morda grdi domači in ko se naša podzavest poveže z podzavestjo nekoga, katerega vzorci ustrezajo našim se začne tisto globoko hrepeneje, zaljubljenost, koprnenje..itd. Poleg tega, če imaš starše narcise ( ali kaj podobnega) je tvoje telo in psiha vajena že od malega izredno močnih doživljanj, zato ti bo nekdo, ki je povsem običajen iz običajne družine večinoma dolgočasen. Vsaj to takrat, dokler ne pozdraviš tistega v sebi, kar privlači v tvoje življenje takšne ljudi, kot je tvoja partnerica ali še bolje, tebe privlačijo takšne osebe.

Da se tudi brez psihoaterapije ( jaz sem, četudi ne priporočam, bi bilo hitreje in lažje in vedno se najde kakšna rešitev kako do psihoterapevta) Ampak to pomeni res veliko, veliko, veliko dela na sebi in tudi biti do sebe brutalno odkrit, da te lastni obrambni mehanizmi ne peljejo kam čisto drugam. Začni s knjigami , ki jih je na temo odraslih otrok, ki so odraščali z narcističnimi ali borderline starši res ogromno ( če ti ni tuja angleščina, ampak niso zelo zapleteno napisane in sčasoma se naučiš besed, ki se ves čas ponavaljajo) . Ena na primer je Children of Self absorbed , dobra je tudi Healing the cild whithin,..itd.

Najlažje jih najdeš tako, da greš na amazon, vtipkaš te naslove, ta potem ponudi še druge opcije, pogledaš malo recenezije zraven in sčasoma boš dobil veliko idej. V slovenščini sta dobri tudi Strupeni starši in Ne stopajte več po prstih in še kaj, samo sedaj se ne spomnim. Potem greš na book depository in tam kupiš knjige, ker so poceni ( vse večinoma okoli 10- 15 eu) in ker jih dobiš brez poštnine.

Obstaja tudi kup forumov in internetnih skupin za samopomoč za adult child of narcissist parents, tudi tukaj se lahko veliko naučiš. To je za začetek. Lahko tudi ostaneš tukaj in z nami deliš svoje potovanje vase, kar nekaj od nas počne podobno in bo razumelo o čem govoriš 🙂

GittaAna

GittaAna
nova
Uredništvo priporoča

PS:
Oh, FeniksCome sem kasneje prebrala še tvoj odgovor Nazdorniku in vidim, da že ogromno veš , jaz pa sem ti modrovala o začetnih korakih 🙂

Skratka, luč na koncu tunela je, je pa dolg tunel in kdaj pa kdaj se zdi precej temačen. Imaš pa, bližje kot si izhodu, boljšo kondicijo, kar se tiče medosebnih odnosov in stika samega s seboj. Sama se prav spomnim momenta, ko sem srečala podobne moške, kjer bi se mi prej avtomatično zmehčala kolena, njim pa zasvetile oči…..pa so se mi zdeli popolni tepci in prav nič me niso privlačili. Sedaj mi je všeč čisto drugačen tip moškega. Se pa tega ne da s pametjo odločit, to pride potem, ko sam pri sebi zakrpaš luknje, ki si jih doslej krpal s takšnimi ljudmi oziroma, ko ni več takšnih mehanizmov v tvoji podzavesti, da bi začeli ropotati, kadar pridejo v stik s temi ljudmi in imaš spet ( ali sploh prvič, če si odraščal v patološki družini ) zdrave alarmne sisteme 🙂

GittaAna

GittaAna

New Report

Close