Najdi forum

Lep pozdrav vsem!

Vsakič, ko berem komentarje ljudi, ki slučajno zaidejo na ta forum se mi zdi, da mislijo o nas, da ti ljudje pa še sami ne vedo kaj jim je. Enostavno ne razumejo, kaj vse smo preživeli, pretrpeli in da imamo kljub temu še zdravo pamet in znamo ločiti kaj je prav in kaj narobe. Isti občutek imam vedno, ko se pogovarjam s prijateljicami. Saj nekako te razumejo ampak v zraku je čutiti, kot da bi jaz nekako pretiravala, da vse pa verjetno ni bilo tako hudo. To je verjetno težko da bi nekdo, ki teh problemov nima, sploh verjel da ti en človek lahko tako uniči del življenja in da se tega človeka pod nobenimi pogoji ne da spremeniti. Dejansko je tukaj edina rešitev ločitev oziroma odhod. Velikokrat je bilo že omenjeno, da so Momovci tudi poskrbeli, da smo se odtujili od svojih prijateljev, ker itak niso nič vredni ali pa so oni bili toliko bolj pametni od njih in niso odnehali s svojimi dolgovezenji o stvareh, ki naših prijateljev verjetno prav nič niso zanimale. Ustaviti se jih pa ponavadi ne da. S tem pa je tudi nastala nekakšna ovira.
Razmišljala sem, da ti dve skupini, ki delujeta v Ljubljani in Mariboru sta super, ampak verjetno vas je kar nekaj, ki ste ali preveč oddaljeni ali pa nimate časa takrat, ko skupini delujeta. Dobila sem pač idejo, da bi se povezali med sabo glede na to, kje v Sloveniji se nahajamo. Po eni strani smo majhni, vendar pa čas na poti je vedno predolg. To je samo moja ideja, bila bi vesela, če lahko napišete kaj si mislite o njej. Ne me narobe razumet, tale forum je več ko super, vendar pa je čisto nekaj drugega, če se lahko pogovoriš z nekom, ki je imel ali še ima iste težave kot ti.
Obenem bi še vprašala, če se je kdo od vas poskušal ali že uspešno cerkveno ločil. Sama namreč resno razmišljam o tem, saj se mi zdi, da biti poročen z nekom, ki ti je celo skupno življenje samo lagal nima prav nobenega smisla. Slišala sem pa že, da ni tako enostavno.
Sama pri sebi vidim, da največ storim zase in za svoje otroke, ko črtam iz naših življenj čim več MOM oseb. Brez njihovega vpliva postajam vedno bolj močna. Verjetno je za vse zmaga, če nam ne morejo več krojiti naših življenj, pa naj si mislijo o nas kar si hočejo.

Hvala za vaša mnenja.

LP

Iz kod pa si? Jaz sem iz Koroške…

Sem iz Gorenjske, na žalost iz drugega konca kot ti Hana86.
Dejansko je tako, da se odraslih MOM oseb ne da nikoli več spremeniti in je tukaj vse na nas, ki smo na srečo ostali normalni kljub temu, da smo določen čas preživeli v pokvarjenih razmerjih, da naše otroke vzgojimo v normalne in da se klub momovcev čim bolj oža. Vsekakor je pa težko kakorkoli ocenjevati v kolikih družinah so taki primerki, ki delajo škodo drugim. Že če se malo ozremo okoli sebe, recimo v svoji okolici lahko vidimo, da je kar nekaj takih problematičnih ljudi. Vprašanje pa je, če se določeni ljudje sploh zavedajo v kakšnem pokvarjenem odnosu so? Verjetno razmišljajo, da jim je tak partner ali starš pač usojen in se morajo s tem sprijazniti.
Vprašanje je koliko ljudi je gledalo takrat polnočni klub. Verjetno, če bi hoteli več ljudem odpreti oči bi morali posneti kakšen film, da bi se veliko govorilo o njem, mogoče so ga pa v Ameriki že, ker so bili že v preteklosti veliko pred nami z mejnimi motnjami.
Povedala bi še en primer, ko smo odšli na obisk k sorodnici, ki je normalna in prišli domov polni pozitivne energije, ko pa smo bili na obisku pri mom osebi sem čutila polno negativnega v nas vseh. Enostavno ti ljudje tudi svojo okolico spremenijo v slabo voljo, pa še paziti moraš na vsak svoj premik, da ne boš česa naredil narobe. No skoraj vedno kakorkoli se obrneš ni prav.

Lep večer vsem, ki ste še vedno tukaj.

nova
Uredništvo priporoča

Sicer odgovarjam na leto dni staro temo,a mogoce bos prebrala.
Jaz sem cerkveno locena. Nic prezahtevnega ni bilo.

New Report

Close