Najdi forum

prekinitev stika z izkoriščevalko

Živjo!

Že mnogo mesecev sem v nemogočem položaju in novo leto je čas za odločitve in spremembe, pred tem pa bi rad še kak nasvet.

Spomladi sem se povsem zaljubil v neko žensko. Sprva mi ni naklanjala nobene pozornosti, razen tega, da je ohranjala stik z brezveznim dopisovanjem. Poleti pa sva se začela družiti vsakodnevno in preživela mnogo super zabavnih trenutkov. Veliko večino izletov itd. sem financiral jaz, saj je ona brez dohodkov.

Tu in tam sem ji dal kak kompliment in namig, nikoli nisem dobil od nje nazaj česa podobnega. Prav tako je občasno za par dni izginila. Mislil sem si, da ima fanta, ki ni ves čas prisoten in da se z mano druži samo zato, da preganja dolgčas, saj sem prijetna družba in ji omogočam mnogo stvari, ki si jih sama ne bi mogla privoščiti. Večino časa je ona dirigirala odnos, telefona mi skoraj nikoli ne dvigne, dobivava pa se večinoma takrat, ko ima ona čas.

Tega nemogočega položaja sem se jeseni naveličal in začel zvezo z drugo žensko, ki me ne zanima. To sem storil, da bi malo pozabil na svojo zaljubljenost. Ženska, v katero sem tako zaljubljen, je opazila moje spremenjeno obnašanje in začela vrtati vame, mi očitati, da sem se spremenil, skratka postala je ljubosumna. Enkrat sem imel dovolj laži in sem ji povedal, da imam punco, da pa nisem srečen, ker sem zaljubljen vanjo. Ta pogovor sva nato imela še nekajkrat, vsakič je zatrdila, da si z mano želi resno zvezo, da se še z nikomer ni imela tako dobro, da pa ima neko čustveno blokado in da ne želi biti znova razočarana, saj išče resno zvezo in si želi otrok. Stara je 35 in se ji čas izteka…

Potem pa je čez noč obrnila ploščo, to je bilo sredi novembra, me obtožila, da pritiskam nanjo, da mi ne zaupa, da ne more delati stvari na silo… O tem sva se pogovorila, znova je povedala, da me ima rada, od takrat naprej pa spet vse po starem. Videvava se skoraj vsak dan, pogovori pa so povsem površinski. Telefona mi še vedno ne dviguje, slišiva se takrat, kadar pokliče ona.

Ta božič in to novo leto je spet izginila, zadnji kontakt je bila novoletna čestitka danes ponoči. Sedaj razmišljam ali bi prekinil stik za vedno. Oklepam se pičlih možnosti, ki jih imam pri njej in razmišljam, zakaj je sama večkrat začela pogovor o resni zvezi z mano. Glede na to, da nima denarja, ji prav pride moja prijetna družba in to, da ji omogočam mnogo stvari (izleti, gledališča, kosila, kave) , ki si jih sama ne bi mogla privoščiti. Sem pa res noro zaljubljen vanjo in bi si želel kak nasvet, kako spet povečati njen interes zame.

Beži brez pojasnjevanja ali pogovora. Najbolje takoj. Ne odgovarjaj na njene klice, ne zapletaj se v pogovor, izogni se ji, ko te bo čez čas (slučajno) srečala. In zelo pomembno NE DOPISUJ SE z njo po E-pošti, SMS, FB,…
Imel oz. bil sem s tako osebo dalj časa. Tvoj opis njenega delovanja je popolnoma enak delovanju kot sem ga sam doživljal. Dodal bi še; Za vsako njeno dejanje ali nedejanje ima bolj otroško pojasnilo. Pogosto deluje ljubosumno tudi na neznanke na ulici, v lokalu,… Z vsakim tvojim prijateljem, znancem je najprej na TI in kmalu tudi zaupna.
Razmisli, koliko prijateljev ali družine ti je sama predstavila. O čem se z njo lahko nekoliko bolj poglobljeno pogovarjaš? Ima preprost in neredko vulgaren besednjak?
Svetujem, da bežiš. Sicer bo to zagotovo tvoj najdražji sex . Saj v resnici je sex edino kar dobiš, kadar dobiš.

Pepe11, res hvala za odgovor. Težko je pogledati resnici v obraz. Zanjo pri sebi vedno najdem izgovore. Ravno to mi je enkrat napisala ona, češ da pri sebi uspe opravičiti vsako moje dejanje. Napisal sem ji, naj pove primer in da ji lahko obrazložim vse, pa na to ni odgovorila.
Misliti mi je dal tudi tvoj stavek o otroških, nedolžnih izgovorih. Teh sem slišal že toliko, da sem nehal spraševati neprijetna vprašanja.
Njen besednjak sicer ni niti malo vulgaren, punca ima uni diplomo, so pa pogovori res površinski, mnogo je hecanja iz vsega živega.
Nekako se mi zdi, da se tako obnaša do mene zgolj zato, ker nisem dovolj dober zanjo in ker se ne trudim dovolj.
Trenutno je izginila, jaz je tudi ne kontaktiram, je pa druženje z njo nekaj, kar me neskončno veseli in bojim se iti skozi fazo prebolevanja.

nova
Uredništvo priporoča

Res so precej mamljive take osebe. Saj to je tudi njihov namen k doseganju njihovih ciljev.
Menim, da si že ujet v njeno igro.
Iz moje izkušnje vem, da je samo popolna odstranitev od take osebe uspešna. In sploh ni tako hudo, ko to storiš. Posledice so bile samo dobre.
Zanjo ne skrbi. Tudi njo ne skrbi zate.

Na kratko … všeč ji je tvoja naklonjenost in pozornost, a je (žal) ne privlačiš dovolj, da bi imela s tabo karkoli resnega. Ljubosumna je pa na dejstvo, da bo izgubila “zastonj” izlete, kina, večerje, pozornost, … saj ni neumna. Je zelo preračunljiva. In kot ti je že svetova @pepe11, ne skrbi zanjo. Nje niti najmanj ne skrbi zate in za tvoje počutje.

Sprijazni se s tem in zbeži od nje kolikor imaš dolge noge hitro. Taka ženska ti lahko nakoplje hudo platonsko zaljubljenost in hrepenenje, da se leta ne boš “zbasal” ven.

Pa še nekaj ti bom napisal … čez nekaj časa boš spoznal žensko, ki bo še mnogo prijetnejša, privlačnejša in popolnejša od te. Boš videl in boš sam presenečen.

Samski, vse kar si napisal je res. Ampak se ne morem sprijazniti z lastnim neuspehom in se odpovedati prijetnemu druženju, čeprav me to stane mnogo živcev. Če prekinem stik z njo, padem v globoko depresijo. V to sem prepričan zaradi lastnih preteklih izkušenj.
Tudi sam nisem najbolj pošten. Imam partnerko, ki pa se ji ne posvečam dovolj, tudi privlači me vedno manj, vseeno pa nimam poguma, da bi jo zapustil.
Ta izkoriščevalska lepotica je tako ali tako zasedena, čeprav tega noče priznati. Seks z eno žensko in zaljubljenost v drugo je moja preživetvena strategija, ne glede na to, da ta dva odnosa ne peljeta nikamor.

Se pridružujem drugim. Prvi nasvet je beži kolikor te noge nesejo. Zbriši iz telefona, ne odgovarjaj, ne dajaj povoda za komunikacijo.
Če pa sprašuješ, kaj narediti, da bi imel še kaj z njo (čeprav mi ni jasno, zakaj bi hotel imeti še karkoli z njo), se pa samo vprašaj, kaj dela ona, da te tako obseda. Je nepredvidljiva, muhasta, danes na sever, jutri na jug. In delaj isto. Če se dobiš z njo, bodi nasmejan, jo pelji ven. Pojutrišnjem ji reči, da imaš preveč dela in da se bosta mogoče lahko slišala čez en teden. Otročje igrice, za katere osebno ne bi imel energije, ampak sprašuješ, kaj bi delovalo. Vedi pa, da te bo nadaljevanje ubadanja s tako osebo izpilo in uničilo. Ravnovesja nikoli ne bo, oba sta odgovorna za to, kje se nahajata. Prenehaj biti žrtev.
Če se ji ne znaš upreti, je tvoja prva težava ta, da nimaš discipline, ne to, da je ona taka, kot je.

a je mogoće tej deklici ime Anja,imava podobno zgodbo,le da bi ona rada samo na kavice hodila,ter se tako spoznavala?

Oprosti, ampak ti sam nisi nikakor fer (do svoje partnerke, katero zavajaš) in kako potem lahko sploh pričakuješ, da bo nekdo fer do tebe?!
Kar sam seješ, sedaj tudi žanješ. In tako je edino pravilno, da se ti to vrača.

sam prašam: Ne, tej punci ni ime Anja. Očitno je takšnih ljudi več….

Ja, 78789. Prav imaš, nisem tudi sam nisem zgled poštenosti. Čeprav punci, s katero sem v zvezi, moja opravičila ne bi nič pomagala, jih bom tu vseeno napisal, zato, da bi tisti, ki to berete, lahko razumeli moja dejanja.

Misliti moram predvsem nase in na svoje dobro počutje. Sem mnenja, da mora vsak sam paziti na svoja čustva in se zavedati dejstva, da ga lahko ljudje prizadenejo. Ženske, ki nepošteno izkorišča mojo naklonjenost in zaljubljenost, pravzaprav ne krivim za nič, zgolj poskušam situacijo razrešiti tako, da bi bilo zame najbolje. Vsak si je na nek način sam kriv, če ga izkoriščajo. Vedno obstaja možnost odločitve, sam je zaenkrat še nisem sprejel.

To si dobro opisal. Preživetvena strategija…Opazila sem že pri kom takšen vzorec in hvala za potrditev, rabiš dve, drugače padeš v depro; na drugi strani oseba, ki pade v depro, če imaš ti dve. Gugalnica. A ne bi te svoje vzorce malo razpucal s katero usposobljeno osebo.

Ja, 78789. Prav imaš, nisem tudi sam nisem zgled poštenosti. Čeprav punci, s katero sem v zvezi, moja opravičila ne bi nič pomagala, jih bom tu vseeno napisal, zato, da bi tisti, ki to berete, lahko razumeli moja dejanja.

Misliti moram predvsem nase in na svoje dobro počutje. Sem mnenja, da mora vsak sam paziti na svoja čustva in se zavedati dejstva, da ga lahko ljudje prizadenejo. Ženske, ki nepošteno izkorišča mojo naklonjenost in zaljubljenost, pravzaprav ne krivim za nič, zgolj poskušam situacijo razrešiti tako, da bi bilo zame najbolje. Vsak si je na nek način sam kriv, če ga izkoriščajo. Vedno obstaja možnost odločitve, sam je zaenkrat še nisem sprejel.[/quote]

Si pač še eden navaden nemoralen brezčustveni brezjajčnik. Čisto prav je, da se ti dogaja to kar se ti z ono, ki te ne mara, saj tudi sam ne premoreš nikakršne empatije in iz lastnega egoizma prizadevaš nič hudega slutečo punco.

hja, tudi moja tovrstna izkušnja je bila z Anjo. Ni nujno, da je ista, je pa zelo verjetno.

ni rečeno,je mogoče začetni del priimka na črko K ? Zgodba je ista,nekam je mrknila,ko bo ponovno kaj rabila mi bo zazvonil telefon

to je pa mičkeno izven namena te teme.
za taka “poizvedovanja” in tudi sicer je ZS

Prosim za kako mnenje, veliko je novega…

Končal sem zvezo s punco, ker me ni dovolj zanimala in privlačila. Takoj zatem sem se spustil v novo zvezo, upam na najbolje, ampak mislim, da ne bom dolgo vzdržal, ker me novo dekle kot sogovornik ne zanima najbolj, poleg tega pa sem nesrečno zaljubljen v punco, ki me izkorišča. Moram jo imeti, samo tako bom lahko srečen, vse ostalo je navadno prebijanje iz dneva v dan.

Punca, v katero sem tako zaljubljen in me izkorišča, je začutila, da se pri meni nekaj dogaja. Par dni nisem imel časa zanjo, zato je začela z ljubosumnimi izpadi, obtožila me je, da imam kup deklet, da mi ne zaupa… Pravi, da si želi resne zveze z mano, da pa se boji, da bi jo samo izkoristil in zapustil.

Po drugi strani pa ima nemogoč odnos do mene. Zvečer skoraj nikoli nima časa zame, telefona ne dviga, za vikende je bog ve kje, kliče večinoma samo dopoldne, ko so ljudje v službah. Če se ne morem dobiti z njo takoj po službi, je užaljena in je tisti dan ne vidim.

Rekla je, da jo spominjam na njenega očeta, ki je bil po njenih besedah lep, urejen in uspešen moški, ki pa je zapustil njeno mamo zaradi mlajše ženske. In da se boji, da bi jaz storil enako.
Je to možno, ali samo išče izgovore in mi daje lažno upanje, da bi zadržala vse koristi, ki jih ima od mene?

Res hvala za vaše mnenje. Vem, bolj zmedeno je napisano vse skupaj, ampak trenutno sem povsem iz sebe…

Vidva sta oba za na psihiatrijo.

V tvoji zgodbi vidim sebe… ampak… v obratnem smislu… se pravi jaz sem ti… ce me razumes.
Tudi leta te tvoje kao vampirke (isto sem jaz stara)… tud zgodba…hm… precej podobna, le da kot pravim obratno, v tvoji zgodbi si ti zrtev, v moji jaz… zgodba pa podobna, podobna, podobna… manjka samo ena zadevica, ki lahko, da je prikrita, da se ne izdas………..

Oba sta ujeta v odvisniško igro mačke in miši. Oba sta v vlogi žrtve, ki sta si jo izbrala povsem sama. S trdno voljo in nekaj samodiscipline se da prekinit ta ponavljajoč vzorec.

Punca je večkrat jasno povedala da si resne zveze z njim želi, ampak da jo je strah. Fant pa še kar sili vanjo in si domišlja da ga ona zapeljuje in draži. Saj ga ne. To se vse dogaja v njegovi glavi. Z oči nepristranskega opazovalca je videt, da se ona z njim samo druži. če ne dvigne telefona vedno, mu s tem kaže da mu ni na voljo kadar se njemu zljubi. On ima serijske zveze, v katerih ne čuti resnične ljubezni do teh deklet, saj je jasno ker je ne čuti niti do sebe. Po kakem ključu naj bi opevana punca vstopila v zvezo s takim labilnim metuljčkom?

New Report

Close