Najdi forum

Skupina za svojce MOM v Mariboru

Center za psihoterapijo Maribor, Čufarjeva 5, ob ponedeljkih, ob 18,30 uri.
[email protected], tel. 041 466 563

Spoštoavni,

sem Barbara, živim v Ljubljani. Imam 7 mesecev starega sinčka, sedaj živim še skupaj s partnerjem, ki me tepe in psihično uničuje. Šla sem že na csd in hočem stran. izsiljuje me naj grem k psihiatru, da sem jaz motena, da mi bo vzel sina,….Mene je tako strah in ne vem kako naprej. Hoče me narediti noro. Jaz sem že čisto na koncu. Nočem slabega, samostran in sina z mano. Rada bi se odselila na Vrhniko kmoji mami, samo je tudi ona bolna psihično, tako da mi je ful težko. MOj partner imam malo narcisoidne motnje in sam noče nič,..vsi smo krivi on ne. Ali imate kakšno svetovanje in zaščito ali skupino tudi v Ljulbjani,…prosim za pomoč,..strah me je da bi mi vzel otroka, jaz ga še dojim in sem res dobra z njim.
Hvala in lep pozdrav

POKLICI varno hiso in se ze jutri spravi vstran od tam kjer si! Na telefonu si na bliznjico nastavi telefonsko stevilko policije in jih poklici ko postane nasilen. razmisljaj za otroka! Otrok vse cuti, vidi in slisi. Vem, da te je strah , ker ti je zlomil duha a zberi moc zaradi otroka…v Varni hisi ti bodo pomagali.

Za bozjo voljo naj ji nekdo svetuje, ki je zato na tem forumu da profesionalno svetuje in da tocne podatke kaj narediti in tocen naslov na koga se obrniti.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!
Razumem te, da se nahajaš v zelo nezavidljivi situaciji. Zelo spodbudno pa se mi zdi, da se vsega tega močno zavedaš in da si na tem, da nekaj ukreneš. Razumem te, da ne veš kako naprej.

Če bi bila jaz na tvojem mestu, bi ravnala nekako takole: doživela si dovolj alarmov, ki kažejo, da v tvoji zvezi s partnerjem nekaj ni v redu. Jaz se v bodoče o reševanju vajine zveze, ne bi z njim popolnoma nič več pogovarjala. Iz zapisanega kaže, da se enostavno ni sposoben oz. ni pripralvjen pogovarjati tako, da bi oba skupaj lahko dano situacijo poskušala razrešiti. Po mojem mnenju, na drugi strani sploh nimaš primernega sogovornika. Zato je zelo pomembno, da se zaveš, da si z vsemi težavami ostala sama in zraven moraš poskrbeti ne le zase, ampak tudi za otroka.

Če bi se o tem kar pišeš, znova z njim pogovarjala, bi se po mojem mnenju zadeve samo še bolj komplicirale. Na nasprotni strani imaš pač manipulatorja in nezrelo osebo, ki te celo izsiljuje.

Če tudi se v svojih trditvah glede tega motim ali pa se motiš tudi ti, te bo partner lahko prepričal o nasprotnem. Vendar ne z nasiljem in zgolj le z besedami, ampak kvečejmu z ravnanjem in s konkretnimi dejanji, ki te bodo prepričala. Jaz njegovim besedam ne bi več nasedala. Če pa ti ob vsem tem še grozi, me ničesar ne bi več ustavilo, da ne bi ukrepala. Mislim, da si vse to že sama ocenila in ugotovila in da v bistvu že iščeš rešitve.

Jaz bi najprej pomoč poiskala na skupini za pomoč svojcem oseb z MOM, ki jo vodi dr. Mirjana Furlan v Ljubljani. Pozanimaj se na: [email protected]. Kontakt s to skupino je večkrat naveden tudi na tem furumu. Poklicala bi tudi Društvo za nenasilno komunikacijo v Ljubljani (poglej si spletno stran: http://www.drustvo-dnk.si/) . V društvu imajo veliko znanja in prakse v zvezi z nasiljem nad ženskami in mislim, da ti bodo pomagali.

Predlagam ti, da si na tem forumu prebereš tudi druge sestavke , ki so precej podobni tvoji situaciji. Meni je na primer padel v oči post z naslovom: Kako ste odšle? (https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=465&t=7797086). Preglej še druga podobna pisanja, kjer je veliko napisanega tudi o rešitvah.

Ko se problema zavemo, smo že na pol poti k rešitvi. Vesela sem, da se problema zavedaš in boš zato zagotovo tudi našla rešitev. Rešitev sicer ni lahka, je pa vsekakor boljša, kot pa da pristaneš na razmere, ki bi bile zate in za otroka zelo usodne. Ostani tudi še naprej z nami na forumu in občasno poročaj kako ti gre. Ko udeleženci foruma začutijo, kako se nekdo trudi in da se je pomaknil naprej, običajno pomagajo tudi s svojimi nasveti. Vso SREČO ti želim. Objem Odmev

Varna hiša: 031 736 726.
http://www.drustvo-dnk.si/dejavnosti/osebe-z-izkunjo-nasilja/varna-hia.html

V takšni situaciji se je treba obrniti po pomoč, ker je že na meji, da se zgodi, kaj hudega. Zdaj ni čas za razmišljanje če , kako , zakaj….temveč pokliči ljudi, ki se s tem srečujejo vsak dan in bodo točno vedeli, kaj storiti. KOnec koncev lahko kličeš tudi policijo 112 in jo prosiš za pomoč, da pridejo tja in te dobesedno pospremijo v varno hišo. Takšne hiše so tukaj prav za takšne krizne situacije.

Upam, da si to že storila, kot ti je nekdo napisal. Če ne, pa to stori sedaj. Tudi, če se je zaćasno pomirilo, je to verjetno le zatišje pred viharjem. Ne rabiš čakati, da spet eksplodira. Če pa boš, pa tako pokliči 112 ali varno hišo!

GittaAna

GittaAna

New Report

Close