Najdi forum

Novofem

Pozdravljeni,

letos bom dopolnila 45 let.
Pred tremi leti mi je menstruacija začela izostajati, nekajkrat mi je ginekologinja predpisala Dabroston, po katerem sem dobila perilo. Pred dvema letoma niti po jemanju Dabrostona nisem dobila menstruacije, imela sem nekaj vročnskih oblivov. Pregled ščitnice ni pokazal nobenih posebnosti in ginekologinja je predpisala tablete Cycloproginova (mislim, da sem jih jemala 2 meseca, nisem prepričana). Po tem sem zopet nekajkrat dobila menstruacijo. Lani poleti sem imela močne vročinske oblive in perilo mi je izostalo. Takrat mi je ginekologinja predpisala Novofem, rekla je, da se menstruacija več verjetno ne bo pojavila. Te tablete sem jemala nekaj mesecev, vmes sem imela močnejše oz. šibkejše krvavitve. Po mekaj mesecih sem tablete prenehala jemati (na lastno pest). Čez nekaj tednov sem kljub vsemu dobila menstruacijo. Od marca, ko sem tablete prenehala jemati, se mi je menstruacija pojavila 3x (ne štejem zraven tiste, takoj po jemanju tablet), vročinski oblivi so povsem prenehali.
V zadnjem tednu me je zopet začela oblivati vročina in menstruacije seveda nisem dobila. Sedaj ne vem, ali naj nadaljujem z jemanjem Novofem oz. ali mislite, da bi bilo bolje, če prosim ginekologinjo za podrobnejšo hormonsko sliko? Tudi samoplačniško bi opravila te preiskave, če bo treba… Če drugače ne bo šlo, bom seveda zopet jemala tablete Novofem, ampak temu bi se rada izognila vsaj še za nekaj časa.

Za odgovor se vam vnaprej lepo zahvaljujem!

lep pozdrav,
Lana

Pozdravljeni Lana45!
Morda je bilo pa res prezgodaj za uvedbo Novofema. Priporočam pregled hormonov in ultrazvočno preiskavo. Vaša zdravnica bi se potem lažje odločila glede izbire zdravila.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spostovani.
Tudi sama sem po izgubi obeh jajcnikov dobila hormonsko terapijo z Novofemom. Stara sem 31 let in kar srh e je spreletel koliko stranskih ucinkov ima. Sama sem po infekciji izgubila oba jajcnika,ostal mi je le se en mali delcek desnega. Nekaj casa sem dobivala Dobroston, sedaj pa so ugotovili,da je doza hormonov premajhna in predpisali Novofem. Ampak jaz sem popolnoma prestrasena koliko vseh stranskih ucinkov ima…jaz pa sem se precej mlada,da bi se spopadala z vsemi. Res me je strah. Kaj vi predlagate? Moram pa imeti hormonsko terapijo,kajne? Sicer sem v prezgodnji menopavzi.
Ze vnaprej se vam iskreno zahvaljujem za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni Acicop!
Vsako zdravilo, ki učinkuje ima lahko tudi učinke, ki so neželeni. Ne poznam zdravila, za katerega to ne velja. Umetnost je pretehtati moč pozitivnih učinkov za zdravje, nasproti negativnim. Včasih moramo vzeti v zakup možne stranske učinke, če je dobrobit zdravila velika. Za vsakogar velja drugače, zato je pomembno zaupanje med zdravnikom in pacientom.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close