Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Izvidi hormonov

Izvidi hormonov

Spoštovani,

Stara sem 45 let. Vse ok, počutje ok.
Menstruacije redne, na 28 dni.
Ovulacije kar čutim, v povprečju nekje 12 dan MC.
Zadnjič sem šla na preiskave hormonov- DHEAS, AMH ter Progesteron ( 21 dan ciklusa ), naslednji mesec 3-5 dan MC pa naredim še za TSH, FSH, E2, T, LH, Prolaktin.
Rezultati:
DHEAS 12,6 umol/L ( orient.vrednosti 1,5 – 7,7 ) – kar nekaj časa sem jemala DHEA tablete 25mg dnevno, vendar sem pred testom najmanj 1 teden prenehala, ali je lahko zaradi tablet še vedno rezultat povišan ? Verjetno ne potrebujem teh tablet, kajne ?
AMH 0,597 ng/ml ( orient.vrednosti 0,046 – 2,06 ) – AMH sem si dala pregledati že maja 2016, rezultat je bil takrat 0,89 ng/mL ( orient. vrednosti 0,35 – 19,0). Se je kar precej znižal ?
Progesteron 10,1 ug/L ( orient. vrednosti 1,2-15,9 ) – ali po rezultatu lahko rečete, da ovulacije še so ?

Se vam zahvaljujem za odgovore.

Lep pozdrav

Pozdravljeni Sreča2016!
Na ovulacijo lahko še računate.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovani,

Najprej hvala za odgovor.
Bi lahko prosila še za odgovor zadevno DHEA, tablet ne potrebujem več jemati, kajne ?

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Prav imate, DHEA ne jemljite več.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovani!

Stara sem 24 let in ginekologinja mi je na vaginalnem ultrazvoku diagnosticirala sindrom policističnih jajčnikov. Hkrati me je napotila na dva testiranja (FSH, LH in estradiol) ter endokrinološko testiranje. Opravila sem prvo testiranje, rezultati so sledeči:
S-estradiol= <10,0 ng/L
S-LH=0,07 IU/L
S-FSH= 0,67 IU/L

Kri sem dala en dan pred predvidenim nastopom menstruacije. Glede na referenčne vrednosti, so moje vrednosti izredno nizke, vsaj to se mi zdi. Prosim, če mi lahko pomagate pri interpretaciji izvidov. Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close