Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Eglonyl – frigidnost

Eglonyl – frigidnost

Spoštovani,
Stara sem 42 let.
Eglonyl jemljem v dvakrat po 200 mg na dan. Že sedem let. Od takrat nimam več menstruacije in povišan prolaktin, vsaj to naj bi bil stranski učinek, ker sem imela pred časom tudi galaktorejo (izcedek iz dojk). Menstruacijo sem nekaj časa sprožala enkrat na leto po trikrat zaporedoma. Od začetka jemanja opažam pa popolno pomanjkanje libida, ne morem se vzburiti, kaj šele doseči orgazem. Sploh nimam nobene želje po spolnosti.
Zdravil ne bi rada menjavala, ker so edine ki mi ležijo. Imela se jih že več, a jih nisem prenašala.
Zanima me ali se da nekako preprečiti to pomanjkanje vzburjenosti kljub tabletam? Kaj pa nosečnost je še možna kljub tem zdravilom? Obstaja kakšna varianta?
Najlepša hvala za odgovor in lp.

Pozdravljeni Ena-!
Žal je tudi pomanjkanje libida in nezmožnost doživljanja orgazma stranski učinek vaše terapije z antidepresivom. Včasih je nemogoče doseči oboje: učinkovito terapijo osnovne bolezni, ki vam rešuje življenje in hkrati izogniti se stranskim učinkom terapije.
Pred načrtovano nosečnostjo se pretehta najboljša možna rešitev za terapijo. Veliko antidepresivov ni odsvetovanih v nosečnosti.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close