Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Migrena z avro

Migrena z avro

Pozdravljeni,

ali je progesteronska krema kontraindicirana pri migreni z avro. Tudi v primeru, ko testiranje progesterona v drugem delu ciklusa kaže na pomanjkanje?

Hvala!

Pozdravljeni Limonca007!
Pri migreni z avro je kontraindicirano jemanje kombinirane hormonske kontracepcije, mikroniziran progesteron pa ni kontraindiciran. Predvidevam, da je v vaši kremi mikroniziran BH progesteron.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni,

v bistvu še nisem merila hormonov, niti nimam kreme. Glede na simptome sumim, da bi lahko imela premalo progesterona. Ker sem mislila, da je v mojem primeru progesteron prepovedan, sem nekako menila, da je potem itak brezveze, da ga sploh merim.

Ali lahko pomanjkanje progesterona sproži migreno z avro?

Hvala za vaš odgovor, bom v kratkem preverila situacijo.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni Limonca007!
Migrena je hormonski glavobol. Migrena je povezan s spremembami v hormonskih koncentracijah. Velikokrat je povezana s padcem progesterona in je vezana na predmenstrualni sindrom. Migrenski glavoboli pa so v veliki meri odvisni tudi od sprememb v estrogenih, tako s porastom koncentracije estrogena, kot tudi s padcem koncentracije estrogena v krvi. Za kakšen mehanizem gre pri vas, bi morali raziskati z vašo ginekologinjo ali osebno zdravnico.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close